Skocz do zawartości

Astra H 2011r. Ecotec 1.6 115KM- prośba o informacje???


michals

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję większego pojazdu niż mam obecnie; trafia się auto jak w temacie, kompletnie dla mnie egzotyczne i nieznane. 

Prośba do kolegów o pomoc.

Czego się spodziewać, jakie mankamenty?

Trochę poczytałem o zrywających się paskach rozrządu i ubytkach oleju, czy to dotyczy również egzemplarzy z roczników około 2011r.?

Jakiego rzędu ubytków oleju można się podziewać?

 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewać, jakie mankamenty?

 

 

- problem z LPG (regulacja zaworów poprzez wymianę szklanek zaworowych, szybciej padające głowice )

- drogi termostat

- jak silnik przegrzany to oliwę będzie łykał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to czego szukasz.

Oleju nie dolewam miedzy wymianami, a wymieniam co 15kkm GM-a 5w30 (cos tam ubywa na miarce, ale niewiele).

Aktualnie 85kkm na blacie z czego ok 60kkm na LPG.

Po 40kkm na LPG zmniejszyly sie luzy zaworowe, trza bylo szlifowac, bo ponoc w takich rozmiarach jak byly mi potrzebne niedostepne.

Nastepnym razem chyba remoncik.

Instalacja STAG 300 Premium, zakladana i serwisowana w warsztacie firmowym u jej producenta, wiec albo sie nie przylozyli, albo TTTM i nie da sie ustrzec (i raczej TTTM).

Pasek mechanior bez mojej wiedzy wymienil przy 60kkm.

Poza tym narazie nic sie raczej nie dzialo.

 

Ogolnie rdzewieja klapy bagaznika, drzwi przy lusterkach wstecznych.

Ma to mikry bagaznik, a ksztalt otworu dodatkowo utrudnia zaladunek czegokolwiek (np. po zlozeniu tylej kanapy).

Jest glosne na trasie, szum dociera przez uszczelki szyb w naroznikach (w necie sporo opisow o dociskaniu).

Nie jest to auto do polykania autostrad czy S-ek, ale mogloby miec inaczej zestrojona skrzynie i mniejsze obroty przy 120km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszy, dnia 15 Lut 2016 - 2:08 PM, napisał:

 

ZUBERTO, dnia 15 Lut 2016 - 10:13 AM, napisał:

dzięki za informacje, nie dodałem że to  jest kombi, na LPG się tym razem nie zdecyduję mimo, że Fiacina po 45tys km całkiem dobrze go znosi, właśnie z powodów, o których pisałeś. 

 

Jestem ciekaw ile to ma Cie kopnac po kieszeni?

Możesz na priv napisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak żeby nie pisać nowego posta to się podłączę  :) 

mam na oku taką właśnie A3 od koleżanki z pracy

czy możecie napisać czy silnik XER to oprócz ECOTEC to również TWINPORT ?

wyczytałem gdzieś że XEP to były TWINPORTY

nie mogę znaleźć odpowiedzi :(

ew jak komuś się chce to dwa słowa czym się różnią jeżeli już się różnią ;)

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tu masz opisane wszystkie silniki z Astry H http://astra.myto.pl/silniki-opel-astra-h

widziałem :)

tylko zastanawiało mnie czy aby "Silnik wyposażony jest w kolektor dolotowy o zmiennej długości kanałów." to nie jest ten twinport

naczytałam się jakiś strasznych rzeczy o tych przesłonach w kolektorze i o tym że naprawa tego to kosztuje ok 2500 jak się wszystko zatrze i dostałem :zgryz:

 

w pracy mam 2 AHy z silnikiem XER i teraz odbieramy 2 szt AJ? w kombi też XER 

mój szef twierdzi że to co mamy i to co kupiliśmy to twinporty ale znaczy tego jest w błędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.