Skocz do zawartości

[Astra H] Prośba o opinię na temat wartości odczytanych dla filtra DPF


sylwestersarota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój samochód to Opel Astra H, rocznik 2006 (modelowo 2007) z silnikiem Z19DT 120KM.

Mam prośbę o pomoc w diagnozie DPFa.

Jeśli chodzi o pracę silnika to nie zauważałem żadnych problemów, jednak od dłuższego czasu "raziła" mnie po oczach żółta kontrolka -samochód z kluczykiem.

Z odczytanych błędów wynikało że jest problem ze świecami żarowymi oraz uszkodzeniem wężyków elastycznych (czujnik ciśnienia DPF).

Tak więc zakupiłem nowe świece i wymieniłem komplet oraz wymieniłem pęknięte wężyki elastyczne od czujnika różnicy ciśnienia w DPF.

Fakt, że sporo jeździłem z przerwanym przewodem, jednak wiem, że dopalanie filtra było w międzyczasie aktywowane ponieważ widziałem to po spalaniu chwilowym.

 

Po kilku odpaleniach kontrolka sama zgasła. Bardzo mnie to ucieszyło, jednakże postanowiłem następnie monitorować co się dzieje w samym DPFie.

Podłączyłem się do kompa przez "pewien kabelek" zakupiony na ebay'u i oto co odczytałem...

 

post-146764-0-79335100-1455815817_thumb.jpg

 

post-146764-0-04060500-1455815827_thumb.jpg

 

Pytanie jakie mam to co oznacza "Regeneracja DPF" - wartość jest 0% ...??? :hmm:

No i nasycenie wyświetla 104% ... czy to znaczy że jest zawalony na amen??? :hmm:

 

Zapomniałem dodać, że odczyty robiłem na zgaszonym silniku - myślę że nie ma to znaczenia ... ale pewności nie mam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nasycenie wyświetla 104% ... czy to znaczy że jest zawalony na amen??? :hmm:

 

 

 

Wypal dpfa programowo na postoju i zobacz wtedy ile pokazuje, wtyczkę masz więc to nie problem. Pamiętaj tylko żeby silnik był rozgrzany przed wypalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypal dpfa programowo na postoju i zobacz wtedy ile pokazuje, wtyczkę masz więc to nie problem. Pamiętaj tylko żeby silnik był rozgrzany przed wypalaniem

 

I tu jest trochę lipa z moim kablem... Odczyt działa ale tylko na zgaszonym silniku. Odpalić się nie da a gdy spróbowałem go podpiąć przy zapalonym silniku to zgasł... Jakiś feler albo interfejsu albo wersji softa.

Inna rzecz, że dopiero co wymieniłem olej. Chyba pozostaje mi jeszcze monitorować co się będzie działo a potem poszukać kogoś z "lepszym" kabelkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest trochę lipa z moim kablem... Odczyt działa ale tylko na zgaszonym silniku. Odpalić się nie da a gdy spróbowałem go podpiąć przy zapalonym silniku to zgasł... Jakiś feler albo interfejsu albo wersji softa.

Inna rzecz, że dopiero co wymieniłem olej. Chyba pozostaje mi jeszcze monitorować co się będzie działo a potem poszukać kogoś z "lepszym" kabelkiem ...

Trochę nie bardzo, powinno się monitorować na zapalonym silniku.

Może jednak ten interfejs jest uwalony? 104% zapchania i silnik chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie bardzo, powinno się monitorować na zapalonym silniku.

Może jednak ten interfejs jest uwalony? 104% zapchania i silnik chodzi.

No tu właśnie jest moja wątpliwość...

Czy może ktoś potwierdzić, że wartości nasycenia jaki podaje komputer przy zgaszonym silniku są takie same jak na pracującym?

 

PS.

Jeździłem wcześniej Seatem Toledo - diesel 1,9 tdi 110KM. Teraz Astra ma 120KM i zauważam więcej mocy w trakcie jazdy więc co do pracy silnika nie mam zastrzeżeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest trochę lipa z moim kablem... Odczyt działa ale tylko na zgaszonym silniku. Odpalić się nie da a gdy spróbowałem go podpiąć przy zapalonym silniku to zgasł... Jakiś feler albo interfejsu albo wersji softa.

Inna rzecz, że dopiero co wymieniłem olej. Chyba pozostaje mi jeszcze monitorować co się będzie działo a potem poszukać kogoś z "lepszym" kabelkiem ...

  

 

 

nie podpinaj tej wtyczki do auta bo dziadostwa sobie narobisz.

 

 

priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.