Skocz do zawartości

Napiecie w zapalniczce?


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy z dnia na dzien znikło mi napiecie w zapalniczce, dodam ze miernikiem probowalem sprawdzic i zero jakiegokolwiek napiecia, styki przeczyscilem papierem w zapalniczce, czy jest gdzies jakis bezpiecznik? raczej malo prawdiopodobne ze odpiol sie kabelek, jak wyciagnac zapalniczke z tunelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy jest gdzies jakis bezpiecznik?

 

Jako żywo, nie spotkałem jeszcze auta, gdzie by nie było bezpiecznika dla zapalniczki.

Niekoniecznie jest on dla samej zapalniczki. Raczej zwykle jeszcze coś. Nie wiem jak Stilo.

Sprawdzałeś w ogóle bezpieczniki?

 

Jeżeli wszystkie całe, to (po 1 sekundzie googla)

 

Witam. Panowie , gniazdo zapalniczki ( i ew. gniazdo prądowe w bagażniku ) są zasilane tak : + akumulatora , bezpiecznik 70 A , przekaźnik T12 ( styki 30/87 ) bazpiecznik F44 , rzeczone gniazda , masa. Przekaźnik T12 ( na stykach 85/86 ) zasilony jest z +12V po kluczyku , styk 86 ląduje finalnie na masie. Tak więc aby nie było napięcia na gniazdach to albo : brak styku 30/87 przekaźnika T12 , bezp. F44 kaput , brak masy gniazda zapalniczki , cewka T12 pomiędzy stykami 85/86 kaput , cewka nie dostaje +12V z kluczyka , brak masy na styku 86 cewki przekaźnika T12 , uwalenie kabla w ww. obwodach w dowolnym miejscu. Uff ... chyba wszystko. Trochę sprawdzania jest , ale układ zasilania gniazd jest prosty i wystarczy jakikolwiek miernik umiwersalny ( np. wolty i omy ). Kluczyk w pierwszą pozycję i latamy woltomierzem po ww. układzie. Dla bardziej obeznanych proponuję sobie powyższy opis rozrysować w postaci schematu ideowego , jest to bardziej czytelne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dziala , tylko wlasnie nagle nie mam napiecia na zapalniczce... kaplem sie jak nie moglem naladowac nnawigacji, a pozniej telefonu z adaptera... jutro poszperam z bezpiecznikami... jezeli nie znajde przyczyny gdzie cos nie styka, przepalone itp. podciagne osobno prad bezposrednio pod zapalniczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to zapalniczka, radio i awaryjne mają ten sam bezpiecznik, aczkolwiek mogę się mylić bo nie mam teraz dostępu do schematów. Z opisanych przez Ciebie przyczyn śmiem twierdzić, że albo styk w gnieździe zapalniczki się wypalił, albo gdzieś na kablu robi się przerwa. Co do samego gniazda zapalniczki to jest złapane w tunelu na 2 zatrzaskach. Najłatwiej zdemontować bez uszkodzenia poprzez demontaż całego tunelu niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze podważysz to wyjdzie, trzeba ostrożnie, jest na zatrzaskach, na wcisk.

 

Bezpiecznik jest na 100% i wydaje mi się że tu przy kierownicy, sam nieraz kombinowałem z różnymi rzeczami zasilanymi z zapalniczki i bezpiecznik strzelał, nie kojarzę by wtedy coś jeszcze nie działało, co nie zmienia faktu ze bezpiecznik jest i zacznij od sprawdzenia tego.

 

Co do ciągnięcia nowych kabli, to trochę nie widzę sensu, do tego i tak musisz rozbierać tunel a przy okazji pół samochodu, musisz zrobić jakiś bezpiecznik, no i pamiętaj że w stilo gniazdo to jest po stacyjce, co jest w wielu przypadkach ogromnym plusem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to zapalniczka, radio i awaryjne mają ten sam bezpiecznik,

Według schematu to po przekaźniku T12 wycieraczki i spryskiwacze są na swoich bezpiecznikach, a zapalniczka też jest na własnym F44. A awaryjne niemożliwe żeby były na jakiś pośrednich przekaźnikach po stacyjce, radio również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu to po przekaźniku T12 wycieraczki i spryskiwacze są na swoich bezpiecznikach, a zapalniczka też jest na własnym F44. A awaryjne niemożliwe żeby były na jakiś pośrednich przekaźnikach po stacyjce, radio również.

 

czyli rozumiem, że się nie pomyliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.