Skocz do zawartości

Simson SR50


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie wymyśliłem, że kupię sobię "maszynę" od której zacząłem przygodę z motoryzacją przeszło 20 lat temu :). Miałem takowego kilka lat i w sumie wszystko przy nim sam robiłem a dostępność części była spora.

Jak to wygląda teraz, czy można jeszcze kupić części OEM, czy są jakieś zamienniki ? Jak z cenami ?

 

Czy lepiej kupić do remontu czy po remoncie ? Na co zwracać uwagę w sensie dostępności ?

 

Czy te nowe skutery gamma są warte, bo nie wiele więcej kosztują, ale było ich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części do simsona można kupić i to oryginały. Niestety, trochę kosztują. Na allegro jest pewnie sporo tańszych klamotów, ale moga być podłej jakości. 

Tutaj kupowałem części do MZ ETZ i były to oryginały:

http://www.stazet.inkontrahent.pl/kategoria/14/MZ-CZESCI-NADWOZIA.html

mają też do simsona. 

 

IMO lepiej kupić sprzęt do remontu - wiesz co masz po remoncie i wiesz, jakich części użyłeś. Te sprzęty mają już naście lat, więc niejeden pseudomechanik swoje klucze wtykał tam, gdzie nie trzeba  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz wziąć pod uwagę że za zadbanego Simsona trzeba dziś zapłacić a z drugiej strony trzeba uważać aby nie przepłacić. Dla mnie akceptowalna cena za taki model, w dobrym stanie,bez tuningu, nierozbierany to max 2500zł.Takimi najbardziej znanymi przezemnie sprzedawcami części niemieckiej firmy MZA są - STAZET i KNIAZW. MZA to firma która przejęła dokumentację Simsona i wg niej produkuje części zamienne standardowe jak i tuningowe. Oczywiście sami wszystkiego nie produkują i posiadają mnóstwo podwykonawców -  na dalekim wschodzie jak i w Polsce. Ceny części nie są duże,jedynie ori DDR potrafią osiągać wysokie pułapy. W sumie lepiej kupić do remontu ale najlepiej gdyby byłby to oryginał jeszcze nie rozbierany, bo sprzęt po kilku remontach wcześniejszych właścicieli może być zagadką .Gamma to, z tego co podaje net, przemodelowana "buda" plus stary silnik - z częściami nadwozia może być kłopot.

Najlepszy wybór to, z tych najnowszych, STAR 50 CLASSIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Romet 210 Chart :P Takiego to chyba można ze świecą szukać, tak ich mało było... Wolę jednak Simsona.

 

 

Na OLX 16 sztuk. :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakim stanie kupisz. ja kupiłem do generalnego remontu rozebrałem na części pierwsze (bez silnika) i wszystkie elementy poleciały do piachu. Wsadziłem worek pieniędzy ale zrobiłem lepiej jak z fabryki wyjechał jako nowy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musisz wziąć pod uwagę że za zadbanego Simsona trzeba dziś zapłacić a z drugiej strony trzeba uważać aby nie przepłacić. Dla mnie akceptowalna cena za taki model, w dobrym stanie,bez tuningu, nierozbierany to max 2500zł.Takimi najbardziej znanymi przezemnie sprzedawcami części niemieckiej firmy MZA są - STAZET i KNIAZW. MZA to firma która przejęła dokumentację Simsona i wg niej produkuje części zamienne standardowe jak i tuningowe. Oczywiście sami wszystkiego nie produkują i posiadają mnóstwo podwykonawców -  na dalekim wschodzie jak i w Polsce. Ceny części nie są duże,jedynie ori DDR potrafią osiągać wysokie pułapy. W sumie lepiej kupić do remontu ale najlepiej gdyby byłby to oryginał jeszcze nie rozbierany, bo sprzęt po kilku remontach wcześniejszych właścicieli może być zagadką .Gamma to, z tego co podaje net, przemodelowana "buda" plus stary silnik - z częściami nadwozia może być kłopot.

Najlepszy wybór to, z tych najnowszych, STAR 50 CLASSIC.

Ceny zawsze były wysokie, ja bodajże w latach 90-tych sprzedałem za coś koło 2.5kzł, za to kupiłem Malucha (2 lata starszego) w dobrym stanie ;). Plan jest taki, żeby kupić jezdzący i powoli robić.

Jak poznać czy było rozbierane i ile razy (chodzi o cylinder, wał) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.