Skocz do zawartości

Masa gumowata do zabezpieczenia podwozia.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka masa, która po wyschnięciu jest jak guma.

Służy do zabezpieczania zgrzewów nadwozia, progów, podłogi i wnęk błotników.

Jak to się nazywa?

Jak to się nakłada?

http://www.boll.pl/masy-uszczelniajace-6/boll-masa-uszczelniajaca-na-pedzel-86lub http://www.boll.pl/masy-uszczelniajace-6/boll-poliuretanowa-masa-klejaco-uszczelniajaca-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka masa, która po wyschnięciu jest jak guma.

Służy do zabezpieczania zgrzewów nadwozia, progów, podłogi i wnęk błotników.

Jak to się nazywa?

Jak to się nakłada?

 

Chodzi o masę stosowaną do uszczelnienia zgrzewów, spawów, itd. czy o masę zabezpieczającą natryskiwaną wewnątrz nadkoli, na podłogę, itp. Mam wrażenie że pytasz równocześnie o dwie różne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi.

 

OK, to tego jest trochę - są i takie w sprayu, ale też w wersji do nakładania pistoletem. Osobiście słyszałem dobre opinie o produktach marki Novol: Gravit 600 i 610 można lakierować po wyschnięciu, Gravit 660 to powłoka bitumiczna, nie nadaje się do lakierowania. Jest jeszcze Gravit 650 - rozumiem że pytasz w kontekście Terrano, to chyba ten ostatni byłby chyba najlepszym wyborem, szczególnie jeśli idzie o ramę, ale on występuje tylko w puszkach do pistoletu. 

 

Wcześniej trzeba przygotować podłoże - tzn. usunąć korozję (mechanicznie/chemicznie) i potem dać jakiś porządny podkład antykorozyjny. Chcesz we własnym zakresie to robić? Ogólnie to jest dość żmudne i czasochłonne zajęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi.

 

No to nie o mastykę, bo tej się używa do zabezpieczania np. spawów. Ty chcesz zakonserwować podwozie.

Wybierz coś z Novol, np. Gravit 600 lub 610, który jest bardziej elastyczny niż ten pierwszy. Z innych np. Noxudol 300.

 

Do profili zamkniętych mogę polecić Dinitrol ML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one po wyschnięciu dość słabo przylegają do podłoża, pomiędzy powłokę a blachę dostaje się wilgoć i w sumie bardziej to chyba szkodzi niż pomaga w czymkolwiek. 

 

Bolla już nie używam, bo właśnie lubił pękać i odłazić, ale jak przygotujesz dobrze pod niego powierzchnię to też się będzie trzymał. Przygotujesz w sensie, że oczyścisz dokładnie podłogę, dasz podkład epoksydowy i potem baranek/boll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie?

bo to naprawdę gówniane  produkty, tak samo jak produkty marki Autoland reklamowane kiedyś przez Martynę Wojciechowską, lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś lepszego, ja na ten przykład kupuje i stosuje czysto amatorsko preparaty Valvoline i nie narzekam, tym do podwozi (czarna puszka)psiknąłem sobie kiedyś na zarysowany do żywego metalu błotnik i pomimo mycia błotnika karcherem specjalnie z bliskiej odległości nie mogłem zmyć tego specyfiku, ja robię konserwacje w upalny dzień i dodatkowo podgrzewam puszkę do około 30 stopni żeby preparat miał lepsza płynność i wnikliwość http://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/Tectyl-ML-550-opakowanie-600-ML-spray-preparat-zabezpieczajacy-antykorozyjny/149

a do podwozia auta można zastosować najpierw wyżej wspomniany preparat a jak trochę wyschnie to  nakładamy ten preparat http://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/Tectyl-Bodysafe-Wax-600-ML-spray-preparat-zabezpieczajacy-antykorozyjny/157

są wersje preparatów na pistolet+ kompresor, oraz na wiaderka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.