Skocz do zawartości

No to można zaczynać sezon ;]


ToMirek

Rekomendowane odpowiedzi

Ryło mi schudło od zeszłego roku, trza było nową puszkę zakupić ;] Z jednej strony wkurzony jestem, bo trochę kasy poszło w pis.. Z drugiej japa się cieszy, bo fajna ta puszka :)

 

Zacne kaski.

 

Obyś nie musiał testować wytrzymałości.

 

Napisz proszę jak się sprawuje ( szum wiatru).

Ja mam AGV szczękowca, szumi strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne kaski.

 

Obyś nie musiał testować wytrzymałości.

 

Napisz proszę jak się sprawuje ( szum wiatru).

Ja mam AGV szczękowca, szumi strasznie...

 

Jakiego masz tego AGV? Moja zona ma AGV Compact i IMO za te pieniadze to przyzwoicie wykonany kask z kilkoma fajnymi funkcjami (blenda, mozliwosc zablokowaia otwartej szczeki, niezle rozwiazana wentylacja). Porownujac do mojego Shoei GT Air widac ze jest gorsza jakosc wykonczenia np. wewnatrz ale byl prawie 3x tanszy wiec niejako mozna sie spodziewac. Mnie w szczekowcach bardziej od glosnosci przeszkadza kwestia wywazenia - niby sa nieznacznie ciezsze od integrali ale na glowie mam wrazenie jakby to bylo min. 50% wiecej. Nt. bezpieczenstwa sie nie wypowiadam, natomiast na chlopski rozum ta ruchoma szczeka raczej nie dziala na korzysc wytrzymalosci konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryło mi schudło od zeszłego roku, trza było nową puszkę zakupić ;] Z jednej strony wkurzony jestem, bo trochę kasy poszło w pis.. Z drugiej japa się cieszy, bo fajna ta puszka :)

 

Porządny sprzęt, teraz czas na zmianę moto, bo bez brzucha nie możesz jeździć na armaturze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżone w nowym kasku. Wcześniej miałem Sharka Evoline 3, który miał szczękę zapinaną z tyłu kasku. 

Małe porównanie. Różnica w cenie nieduża, kilka setek. 

 

Schuberth wydaje się cichszy, ma tez lepszą widoczność na boki, zauważalne zwłaszcza przy zmianie pasa ruchu jak odwracałem głowę. Wydaje się tez wygodniejszy. Blenda przeciwsłoneczna też lepiej rozwiązana, wydaje się, że znajduje się ciut dalej od twarzy. I dobrze, bo w Evoline po maksymalnym opuszczeniu blendy prawie dotykała mi nosa. 

Z kolei, mimo, że Evoline cięższy to przy jeździe z podniesioną szczęka wydaje sie lżejszy od C3, no ale to zaleta odchylanej na tył kasku szczeny. Za to zapinanie szczęki łatwiejsze w C3. Po prostu opuszczam ja na dół. W Sharku trzeba było dać ją na dół i lekko uderzyć w przód, żeby zaskoczyła. 

Generalnie dobra zmiana :)

 

2365335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryło mi schudło od zeszłego roku, trza było nową puszkę zakupić ;] Z jednej strony wkurzony jestem, bo trochę kasy poszło w pis.. Z drugiej japa się cieszy, bo fajna ta puszka :)

Ktory to Schuberth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniejszy, jakiś taki wygodniejszy. 

Wczoraj jeździłem z kumplem, który na co dzień tez używa Sharka. Wziął mojego C3 w łapę i pierwsze co powiedział to: jaki on lekki i malutki. ;] I faktycznie jest zgrabniejszy i mniejszy. Cały zeszły sezon przejeździłem w Sharku, po kilku jazdach w C3 subiektywnie stwierdzam, że jakbym miał drugi raz wybierać między Sharkiem Evoline 3 a C3 Basic bez zastanawiania się wziąłbym C3. 

I jeszcze jedno, przy jeździe z prędkościami około 110-120km/h w Sharku mocno telepało mi głową. W C3 drgania sa zdecydowanie mniejsze. Może to kwestia cięzaru lub po prostu wielkości skorupy... Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.