Skocz do zawartości

Anglik do przekładki - akcyza , przegląd??


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak sobie myślę o sprowadzeniu anglika i przekładce go na europę (tylko proszę nie pisać,że to niepoprawne,złe itp. itd. - nie o tym temat)

Po sprowadzenie jak wiadomo muszę ,zrobić przegląd i opłacić akcyzę i tu jest moje pytanie.

Jak zrobię przegląd jeśli auto będzie uszkodzone?? Jak opłacę akcyzę skoro nie będe miał przeglądu??

Jak mam sie wyrobić w 30 dniach (chyba tyle  mam czasu na zapłacenie od momentu sprowadzenia??) jeśli auto będzie uszkodzone i będzie czekało na przekładkę, części od ręki i przeróbka to nie takie proste.

No i kwesta samej akcyzy, wezmą mi słynną książeczkę Euro-Taxu i na jej podstawie wyliczą akcyzę, przecież wiadomo,że angliki są sporo tańsze , w dodatku uszkodzone.

Edit:

No więc sprawdziłem u źródła. Urząd celny w Płocku. Przeglądu nie wymagają, kwota akcyzy według książeczki, jeśli się nie zgadzam w miare wiarygodne pismo np. od mechanika z cenami części jeśli auto uszkodzone, że to anglik itp. Oni biorą to pod uwagę , nie musi być rzeczoznawca.

Termin na zapłatę akcyzy 14 dni.

Można więc powalczyć, z uwagi ,że ewentualne auto będzie miało silnik powyżej 2l to myślę nawet ,że trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się w ogóle zarejestrować przełożonego angola teraz? bo imho po zamianie przepisów w ub. roku nie ma takiej możliwości.W

W turbo Kamerze był nie dawno odcinek jak to gościu sobie zarejestrował Puga z kierą po prawej, następnie przełożył kierownicę na lewą i nie może autem jeździć, bo nie mógł zrobić przeglądu i wykupić oc. Niezgodne dane pojazdu w dowodzie ze stanem faktycznym (w dowodzie wbite, że kiera po prawej). Podobno mają dopiero poprawić przepisy w ministerstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Skoro mozna juz nieprzelozonego (tylko swiatla i lusterka zdaje sie trzeba przerobic) to czemu nie calkowicie zrobionego?

No właśnie po tej zmianie jeśli auto było pierwotnie RHD to nie może zostać zarejestrowane jako przełożone. Ostatnio oglądałem turbo kamerę i był poruszony ten temat bo, gość nie może zarejestrować 307 którą przełożył, ponieważ z automatu ma wpisane w DR że auto jest RHD i nie może przejść BT bo jest to nie zgodne ze stanem faktycznym. Ale trąbili o tym głośno przed wprowadzeniem tej ustawy, więc nie wiem skąd teraz zdziwko :smirk:. Podobno nowy rząd ma zmienić ten zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze co celny to inne zwyczaje. Tak jak UK :)

 

No ja tez mialem kombinacje bo auto wprawdzie przyjechalo na kolach z DE, ale byl lekko pukniety z przodu, nie domykala sie maska, lampy i zderzak na trytytkach itp.

A termin u blacharza mialem odleglejszy niz termin oplacenia akcyzy. Skonczylo sie na SKP, gdzie przymkneli oko na te uszkodzenia i dali mi pierwszy przeglad. 

No ale to bylo w 2010. Moglo sie pozmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.