Skocz do zawartości

Wtopa ze zmywarką


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nasypałem proszku do prania do zasobnika na sól. Na szczęście nie uruchamiałem. Wybrałem co się dało, będę płukał zasobnik, żeby usunąć jak najwięcej. Co dalej - będzie chodziła, czy czeka mnie serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszek powinien szybko się wypłukać - puść jakiś najkrótszy program :(

 

Przecież sól nie jest podawana do komory zmywania - ona "tylko" regeneruje zmiękczacz. Długość programu nie znaczenia - w zależności od ustawienia twardości wody co X zmywań przed zmywaniem następuje regeneracja złoża zmiękczacza płukaniem solanką.

Dlatego IMO trzeba dobrze wypłukać komorę i powinno wystarczyć. O ile jeszcze nie poszło do zmiękczacza. Wtedy pewnie serwis będzie musiał wymienić złoże albo cały zmiękczacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sól nie jest podawana do komory zmywania - ona "tylko" regeneruje zmiękczacz. Długość programu nie znaczenia - w zależności od ustawienia twardości wody co X zmywań przed zmywaniem następuje regeneracja złoża zmiękczacza płukaniem solanką.

Dlatego IMO trzeba dobrze wypłukać komorę i powinno wystarczyć. O ile jeszcze nie poszło do zmiękczacza. Wtedy pewnie serwis będzie musiał wymienić złoże albo cały zmiękczacz.

 

A co się stanie złożu od proszku?

 

A jak działają tabletki "all in one" zawierające sól do zmiękczania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie złożu od proszku?

 

 

Dobre pytanie. Raczej się nie zregeneruje i pytanie, jakie reakcje chemiczne zajdą i jak to potem odkręcić. Obstawiam że albo nieodwracalne, albo i tak taniej będzie wymienić złoże/zmiękczacz.

 

 

 

A jak działają tabletki "all in one" zawierające sól do zmiękczania wody?

 

Marketingowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Raczej się nie zregeneruje i pytanie, jakie reakcje chemiczne zajdą i jak to potem odkręcić. Obstawiam że albo nieodwracalne, albo i tak taniej będzie wymienić złoże/zmiękczacz.

 

 

 

 

Marketingowo.

 

I przycisk "tabletka" w zmywarce to też marketing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na myśli funkcję 3 w 1 to wyłącza komunikat o braku soli i regenerację złoża oraz o braku nabłyszczacza i jego dozowanie. To robi naprawdę.

Możesz troszkę rozwinąć temat bo mam taki problem ze zmywarką.

Zmywarka nowa ma 3 miesiące. Jest zasypana solą na max i zalana nabłyszczaczem ale nie dużo.

Po pierwszych myciach zgasły diody o braku soli i nabłyszczacza. 

Po kilku następnych zaświeciła się dioda od nabłyszczacza i został nalany już na max.

Jak przy myciu z opcją tabletka nic nie świeci to jak są ustawione krótkie programy stosuje żel i wyłączam opcje tabletka.

Wtedy po zakończeniu zmywania zapala się dioda braku nabłyszczacza a jest go prawie max.

Mycie na opcji tabletka i jest ok. Ponowne na mycie na żelu  i dioda nabłyszczacza świeci.

Jest to normalne czy jakaś anomalia.

Na początku było zmywanie tylko na tabletkach ale nie rozpuszczały się do końca na krótkich i niskotemperaturowych programach. Dla tego wtedy stosuje żel. Nadmienię że żel też 3in1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem z czujnikiem. To chyba oczywiste, że nie ma prawa twierdzić, że nie ma nabłyszczacza, gdy zasobnik pełny?

Ok.

Czyli czujnik tylko czyta dane w opcji "proszek" a na tabletce nie.

Stosując tabletki 3in1 powiedzmy że nie potrzeba pobierać nabłyszczacza ze zmywarki. A co w przypadku

zastosowania tabletek typu classic, wtedy nie ma nabłyszczania. Czyżby producenci  zmywarek projektując

zmywarkę z opcją tabletka nakazują stosowania tabletek 3in1 a classic już nie przewidują stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest opcja "tabletka", tylko "all in one". Teraz trudno w ogóle kupić proszek. Więc czy sypiesz proszek, czy tabletkę - nie ma znaczenia. Ważne, czy kupiłeś marketingowe twierdzenie, że wystarczy mieć niby zmiękczoną wodę w cyklu mycia (bo przecież płuczesz wodą twardą, bo tabletka się rozpuściła już i poszła do ścieków) i tak samo z nabłyszczaniem (że wystarczy niby to nabłyszczyć w cyklu mycia i proszek się spłucze z naczyń, a nabłyszczacz niby nie).

Ustawiasz funkcję, czy ma używać soli i nabłyszczacza (i wyświetlać komunikat, gdy ich brak) czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kaizen, podłączę się ze swoim pytaniem bo masz wiedzę. Mam zmywarkę, zostawia paskudne plamy z kamienia na talerzach w postaci kropek, garnki i sztućce jako zamglenie a plastiki robią się pokryte białym osadem. Doszorować to strasznie ciężko ale jak spryskam płynem do czyszczenia łazienek to pięknie schodzi. Przerzuciłem się na tabletki 3w1 i problem zupełnie zniknął. Domyślam się, że problem ze zmiękczaniem wody. Jak naprawić zmywarkę by móc wrócić do klasycznych tabletek i oddzielnie soli i nabłyszczacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen, podłączę się ze swoim pytaniem bo masz wiedzę. Mam zmywarkę, zostawia paskudne plamy z kamienia na talerzach w postaci kropek, garnki i sztućce jako zamglenie a plastiki robią się pokryte białym osadem. Doszorować to strasznie ciężko ale jak spryskam płynem do czyszczenia łazienek to pięknie schodzi. Przerzuciłem się na tabletki 3w1 i problem zupełnie zniknął. Domyślam się, że problem ze zmiękczaniem wody. Jak naprawić zmywarkę by móc wrócić do klasycznych tabletek i oddzielnie soli i nabłyszczacza?

Zacznij od znalezienia instrukcji i ustaw dozowanie soli do twardości wody.

Wlej też nabłyszczacz.

Jak to nie pomoże, to coś jest uszkodzone. Ile lat ma zmywarka?

A to, ze osadu nie ma na tabletkach all in one obala twierdzenie Kaizena, ze te tabletki to pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to, ze osadu nie ma na tabletkach all in one obala twierdzenie Kaizena, ze te tabletki to pic na wodę.

 

Bo tabletki z solą (o ile takie istnieją) nie mogą zmiękczać wody. Nawet jak zawierają coś w rodzaju calgonu, to nie zmiękcza to wody - co najwyżej zapobiega osadzaniu się kamienia.

 

 

 

Jak naprawić zmywarkę by móc wrócić do klasycznych tabletek i oddzielnie soli i nabłyszczacza?

 

Ustaw zmywarkę jakbyś miał najtwardszą wodę (żeby aż za często włączała się regeneracja złoża) na kilkanaście cykli. Potem ustaw wg faktycznej twardości.

 

Edyta. Jakaś pomroczność mnie napadła.

Przecież tu (najprawdopodobniej) nie chodzi o twardość wody, tylko o nabłyszczacz. Oczywiście warto sprawdzić, czy masz ustawioną właściwą twardość wody i jak za miękką ustawiłeś, to powyższe warto zrobić. Ale co do problemu, to zwiększ dozowanie nabłyszczacza. A jak nie pomoże, to zmień nabłyszczacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tabletki z solą (o ile takie istnieją) nie mogą zmiękczać wody. Nawet jak zawierają coś w rodzaju calgonu, to nie zmiękcza to wody - co najwyżej zapobiega osadzaniu się kamienia.

 

 

Zawierają zapewne polifosforan sodu, które wiążą jony tak samo jak złoże z żywicy jonowymiennej.

Soli nie mogą zawierać, bo po co?

Przecież płukania złoża nie zrobi się proszkiem.

 

A napis, że zawierają sól to po prostu marketing, gdyż napisu "zawierają polifosforan sodu" ludzi eby nie zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Soli nie mogą zawierać, bo po co?

 

Eeee. To o co pytałeś:

 


A jak działają tabletki "all in one" zawierające sól do zmiękczania wody?

 


A napis, że zawierają sól

 

Jakie tabletki mają taki napis?

 


które wiążą jony tak samo jak złoże z żywicy jonowymiennej.

 

Ale mogą to robić tylko w fazie, w której w wodzie jest rozpuszczona tabletka. Jeżeli to działa w ten sposób, to dlaczego woda nie zostawia śladów również w cyklu płukania? Jeżeli to działa, to musi działać na innej zasadzie - musiałoby pokryć naczynia warstwą, która nie spłucze się w czasie spłukania i zapobiegnie zbieraniu się kropel wody na naczyniach. Czyli podobnie do nabłyszczacza - tylko musi utrzymać się na naczyniach i nie dać się wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od znalezienia instrukcji i ustaw dozowanie soli do twardości wody.

Wlej też nabłyszczacz.

Jak to nie pomoże, to coś jest uszkodzone. Ile lat ma zmywarka?

A to, ze osadu nie ma na tabletkach all in one obala twierdzenie Kaizena, ze te tabletki to pic na wodę.

Dozowanie soli było ustawione odpowiednio, zwiększyłem, potem zmniejszałem ale nic to nie dawało. Nabłyszczacz wlany od pierwszego użycia i jest do tej pory ale od czasu jak przeszedłem na 3w1 nabłyszczacz i sól ustawiłem na minimum. Zmywarka ma około 6 lat, ja mieszkam prawie rok w tym domu i z początku było znośnie choć sporo niedomywała a niedługo potem zaczęły się jazdy z białymi kropkami i osadem. Na cały cykl potrafiłem wyciągnąć jeden widelec i jakiś talerzyk czysty a cała reszta do poprawki ręcznie. Walczyłem z wszystkimi użytkownikami aby wsadzali naczynia bez zadnych resztek żywności, wymieniłem uszkodzony filtr siatkowy i nic. Dopiero zmiana klasycznych tabletek na 3w1 przywróciła zmywarkę do normalnego życia. Aha- wydaje mi się, że zużywała do tej pory dość mało soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tabletki z solą (o ile takie istnieją) nie mogą zmiękczać wody. Nawet jak zawierają coś w rodzaju calgonu, to nie zmiękcza to wody - co najwyżej zapobiega osadzaniu się kamienia.

 

 

 

 

Ustaw zmywarkę jakbyś miał najtwardszą wodę (żeby aż za często włączała się regeneracja złoża) na kilkanaście cykli. Potem ustaw wg faktycznej twardości.

 

Edyta. Jakaś pomroczność mnie napadła.

Przecież tu (najprawdopodobniej) nie chodzi o twardość wody, tylko o nabłyszczacz. Oczywiście warto sprawdzić, czy masz ustawioną właściwą twardość wody i jak za miękką ustawiłeś, to powyższe warto zrobić. Ale co do problemu, to zwiększ dozowanie nabłyszczacza. A jak nie pomoże, to zmień nabłyszczacz.

Była ustawiona na prawie max twardość i nic. Nabłyszczacz dawno już regulowałem i jest wg mnie ok, zmniejszałem aż przestały pojawiać się smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była ustawiona na prawie max twardość i nic. Nabłyszczacz dawno już regulowałem i jest wg mnie ok, zmniejszałem aż przestały pojawiać się smugi.

 

To masz smugi, czy ślady po kroplach?

Jak ustawiasz all in one to nie powinna brać w ogóle soli ani nabłyszczacza

 

Ustaw "normalnie" i max twardość wody i eksperymentuj z dozowaniem nabłyszczacza. Ustawienie soli nie przyniesie efektu od razu, bo sól nie jest dozowana do zmywania i ustawienie zmienia tylko częstość przepłukiwania solanką złoża zmiękczacza. Więc jak złoże "zapuszczone" (a przy wyłączeniu jego regeneracji musi być zapuszczone) to kilka cykli regeneracji będzie potrzebnych. A regeneracja jest co kilka cykli zmywania (chyba - producenci nie chwalą się jaki jest algorytm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem z czujnikiem. To chyba oczywiste, że nie ma prawa twierdzić, że nie ma nabłyszczacza, gdy zasobnik pełny?

Odświeżę temat.

Zrobiłem próbę że zalałem zbiornik na nabłyszczacz do pełna ustawiłem dozowanie na max  i uruchomiłem zmywanie bez opcji tabletka czyli all in one.

Po zakończeniu cyklu wszystko ok żadnej kontrolki.

Przy następnym zmywaniu zmniejszyłem dozowanie nabłyszczacza na 3 poziom (ustawienie fabryczne) dolałem  ponieważ poprzednio sporo ubyło i uruchomiłem zmywarkę. 

Niestety po zakończonym cyklu ponownie świeci kontrolka od nabłyszczacza.

Teraz to już wcale nie rozumnie o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Czyli czujnik tylko czyta dane w opcji "proszek" a na tabletce nie.

Stosując tabletki 3in1 powiedzmy że nie potrzeba pobierać nabłyszczacza ze zmywarki. A co w przypadku

zastosowania tabletek typu classic, wtedy nie ma nabłyszczania. Czyżby producenci zmywarek projektując

zmywarkę z opcją tabletka nakazują stosowania tabletek 3in1 a classic już nie przewidują stosowania.

Ja włączam "tabletkę" a i tak pobiera sól i nablyszczacz.. Nie mam dwóch opcji tabletka i tabletka 3w1

Wysłane z mojego Picasso przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam "tabletkę" a i tak pobiera sól i nablyszczacz.. Nie mam dwóch opcji tabletka i tabletka 3w1

Wysłane z mojego Picasso przy użyciu Tapatalka

Jeżeli już by była po gwarancji to pewnie też tak bym zrobił.

Ale że jest na gwarancji to została zgłoszona do serwisu , w przyszłym tygodniu mają się odezwać.

Mam tylko nadzieje że nie trzeba będzie jej wyciągać bo będzie masakra z robebeszeniem blatu indukcji piekarnika i mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś Ty tam nakombinował? Ja długo miałem całkiem nie przyłapane a teraz dwa wkręty do blatu - wykręcam i wysuwam.

Szkoda słów żeby opisywać.

"Meble kuchenne" zostały po poprzednich właścicielach mieszkania że niby je  zostawiają.

Jak wziąłem się za instalowanie zmywarki to to co tam jest nawet nie zasługuję na nazwę meble.

Żeby jakoś to się kupy trzymało musiałem wszystko razem poskręcać i się na cudować.

Żona chora szpital operacja i nie było mowy o nowych szafkach więc trza było jakoś zaadoptować to co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.