Skocz do zawartości

Okap kuchenny bez wentylatora


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

 

Musze wreszcie ogarnac okap w kuchni. Jako, ze za sciana mam spizarnie, to tam chcialbym przez sciane za zewnatrz wyprowadzic smrodki i zamontowac wentylator kanalowy (tak sie to chyba nazywa?). W zwiazku z tym nie potrzebuje wentylatora w samym okapie. 

 

1) Znacie jakiegos rozsadnego producenta okapow bez wentylatora? Poki co wyszukalem www.savo.fi, ale widze, ze w PL ciezko to dostac. 

 

2) Moze jest jakis producent wszystkich elementow takiej wentylacji? Fajnie by bylo jakbym mogl kupic wentylator, kanaly, wyrzutnie, klapki, etc. kompatybilne ze soba i to tylko poskladac. Kiedys rzucil mi sie w oczy jakich Ukrainski producent z preznym przedstawicielstwem w PL, ale zapomnialem nazwe i nie nie moge go teraz namierzyc :oslabiony: 

 

Wszelkie linki i sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szansa, ze sterowanie wbudowane w okap nie bedzie kompatybilne z wentylatorem kanałowym?

Tapatalked

Wybierz taki z mechanicznymi włącznikami. Elektroniczne mogą być zbyt dopasowane do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybierz taki z mechanicznymi włącznikami. Elektroniczne mogą być zbyt dopasowane do silnika.

 

Wybralbym pochlaniacz z oferty Toflesza. Dowiedzialem sie, ze w swoich okapach stosuja wentylatory z silnikiem z kilkoma odczepami. Sterowanie predkoscia polega na podaniu napiecia na dany odczep. Przejrzalem kilka dostepych na rynku wentylatorow kanalowych i wszystkie, ktore znalazlem sterowane sa napieciowo. Rzucil Wam sie w oczy jakis wentylator kanalowy 'odczepowym' sterowaniem predkoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem kilka dostepych na rynku wentylatorow kanalowych i wszystkie, ktore znalazlem sterowane sa napieciowo. Rzucil Wam sie w oczy jakis wentylator kanalowy 'odczepowym' sterowaniem predkoscia?

Raczej nie, prawdopodobnie dlatego, bo to komplikuje instalację, która pomiędzy silnikiem a przełącznikiem musi być wielożyłowa a instalacje dokanałowe starają się upraszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, prawdopodobnie dlatego, bo to komplikuje instalację, która pomiędzy silnikiem a przełącznikiem musi być wielożyłowa a instalacje dokanałowe starają się upraszczać.

I tego sie nieco obawiam - no nic, bede glowkowal. MOze faktycznie pozostaje mi znalezc okap, ktory z zalozenia steruje silnikiem napieciowo i zamiana oryginalnego wentylatora na wewnatrzkanalowy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego sie nieco obawiam - no nic, bede glowkowal. MOze faktycznie pozostaje mi znalezc okap, ktory z zalozenia steruje silnikiem napieciowo i zamiana oryginalnego wentylatora na wewnatrzkanalowy :hmm:

Raczej steruje się wypelnieniem.

Mozesz sobie zakupic regulator prędkości do samodzielnego montażu i zamiast jednego potencjometru dać kilka i je przełączać oryginalnym przełącznikiem. Ja bym tak zrobił.

 

o taki:

 

https://sklep.avt.pl/avt1007.html

big_AVT1007_2.jpg

 

Zamiast tego potencjometra dajesz ich kilka, załączanych przełącznikami od okapu. I będziesz miał nawet regulację, jak szybko ma się na którym położeniu przełącznika obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej steruje się wypelnieniem.

Mozesz sobie zakupic regulator prędkości do samodzielnego montażu i zamiast jednego potencjometru dać kilka i je przełączać oryginalnym przełącznikiem. Ja bym tak zrobił.

 

o taki:

 

https://sklep.avt.pl/avt1007.html

big_AVT1007_2.jpg

 

Zamiast tego potencjometra dajesz ich kilka, załączanych przełącznikami od okapu. I będziesz miał nawet regulację, jak szybko ma się na którym położeniu przełącznika obracać.

Moze to i nieglupie :hmm: Bede myslal. Dzieki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.