Skocz do zawartości

Witam opinia potrzebna


Przemaz

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać po sąsiedzku

Oglądałem dziś taki egzemplarz http://otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-1-wlasciciel-klimatyzacja-zadbany-ID4oLSRx.html#3a1f1f336b

Większych mankamentów blacharskich nie stwierdziłem elektrycznych również ale ....

Trzeba kierownicą poruszać by kluczyk przekręcić- jakieś zabezpieczenie czy coś - potem dopiero gaśnie dioda z kierownicą na desce

i pali się kontrolka poduszki powietrznej - ponoć jest fabryczny wyłącznik tego ?Silnik  dobrze pracuje ,dziwnych stuków w zawieszeniu nie słyszałem . Wnerwia mnie brak osłony górnej tam gdzie akumulator i bezpieczniki .

Jak to właściwie jest z tą kierownicą i odpalaniem jak i tym magicznym wyłącznikiem poduszki powietrznej .

 

Tak ten przebieg to tez podpadający

 

 

O A tego jadę jutro oglądać http://otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-klimatyzacja-tempomat-zadbany-ID6yj3rF.html#2c3cacda2b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać po sąsiedzku

Oglądałem dziś taki egzemplarz http://otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-1-wlasciciel-klimatyzacja-zadbany-ID4oLSRx.html#3a1f1f336b

Większych mankamentów blacharskich nie stwierdziłem elektrycznych również ale ....

Trzeba kierownicą poruszać by kluczyk przekręcić- jakieś zabezpieczenie czy coś - potem dopiero gaśnie dioda z kierownicą na desce

i pali się kontrolka poduszki powietrznej - ponoć jest fabryczny wyłącznik tego ?Silnik  dobrze pracuje ,dziwnych stuków w zawieszeniu nie słyszałem . Wnerwia mnie brak osłony górnej tam gdzie akumulator i bezpieczniki .

Jak to właściwie jest z tą kierownicą i odpalaniem jak i tym magicznym wyłącznikiem poduszki powietrznej .

 

Tak ten przebieg to tez podpadający

 

 

O A tego jadę jutro oglądać http://otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-klimatyzacja-tempomat-zadbany-ID6yj3rF.html#2c3cacda2b

 Przebieg bardzo podejrzany /za mały/ ja mam z roku 2002 i przebieg w koło komina ok.263 tkm.

 Kontrolka poduszki-jest wyłącznik poduszki pasażera z prawej strony deski widoczny po otwarciu drzwi.I to by była piękna sprawa ale może być padnięta mata fotela pasażera,brak kontaktu we wtyczkach itp.

 Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki w określonym położeniu kół kierownica jest zablokowana.Przy "napiętym" na postoju układzie kierowniczym trzeba ruszyć kierownicą aby przekręcić kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada kierownicy jak napisał kolega wcześniej może się po przekręceniu kierownicą załączyć. To normalny objaw. Błąd związany z SRS to powszechna usterka w tych autach - wadliwe maty pasażera, z których Fiat zrezygnował przy okazji któregoś liftu. Pomaga montaż emulatora za 100 zł. Oczywiście nie wykluczone, że jest tam poważniejszy "myk". Wypadałoby auto gruntowanie przetrzepać na diagnostyce komputerowej, zwłaszcza że to Stilo z silnikiem 1.6 16V, które znane są z sypania błędami po przegrzaniu centralki silnika. Być może przy okazji wyjaśni się przebieg... 6 tys. km rocznie to nie jest jakoś specjalnie niemożliwy przebieg. Moja siostra robi podobne. Stan ze zdjęć ciężko określić. Zdjęcia są małe (raczej celowy zabieg). Nie widać przetarć na siedzeniach i łuszczących się przycisków. 

Kombi wygląda na bardziej zadbane i na pewno lepiej wyposażone. Jest radio z CD, tempomat i podłokietnik. Sprawdziłbym działanie tylnej wycieraczki oraz odbiór fal FM w radioodbiorniku - będzie z czego targować w razie co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wnerwia mnie brak osłony górnej tam gdzie akumulator i bezpieczniki

 

 

Brak oslony moze, (choc nie musi) zaowocować korozją (rozwinieta) skrzynki bezpiecznikow, a co za tym idzie róznymi dziwnymi efektami (typu nagle gasniecie, czy... brak mozliwości zgaszenia silnika).

Masz argument do zbicia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czyszczony nie był. Przyciski w Stilo są fabrycznie gumowane jednak z upływem czasu guma ulega degradacji tworząc lepiącą się, fatalnie wyglądającą powierzchnię. Pomaga odpowiednia chemia i nieco siły podczas czyszczenia. Kolejny mankament Stilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.