Skocz do zawartości

Auto dla seniora - nowe


CZUCZU

Rekomendowane odpowiedzi

Pod uwage jest brane c3picasso i cactus bo wysoka pozycja za kierownicą,

Nissan odpada bo do dzisiaj szwagier ma w ramce pismo z nissana , że murano się zapaliło bo wjechał w kałuże i to jego wina, a ja chce auto które wjedzie w kałużę.

c3 picasso ma moja mama i bardzo sobie chwali właśnie za łatwość wsiadania, pozycja za kierownicą bardziej jak na krześle niż leżąca, do tego spora szyba przednia która częściowo zachodzi na dach. Spalanie przy jeździe na mega krótkich odcinkach w dosyć żwawym tempie ok 9-9,5 noPb (1.6 120km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki scross lub vitara. Silnik w obu 1.6 i cvt. Mój ojciec 66 lat kupił półtora roku temu i jest zachwycony.

 

W Vitarze jest 6 biegowy klasyczny automat.

W SCross jest CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio duzo seniorów widze w Nissan Juke :-) podobno bardzo sympatyczne autko. zwłaszcza Nismo :-)

 

Juke jest koszmarny żeby kogokolwiek usadzić z tyłu.

Osoba o wzroście powyżej 175 cm klinuje się o podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Juke jest koszmarny żeby kogokolwiek usadzić z tyłu.

 

To jest samochód w zasadzie dwuosobowy - fabryczny bagażnik jest dla dwóch osób przymały, więc po złożeniu oparcia kanapy przestrzeń bagażowa robi się akurat jak trzeba.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwage jest brane c3picasso i cactus bo wysoka pozycja za kierownicą,

Nissan odpada bo do dzisiaj szwagier ma w ramce pismo z nissana , że murano się zapaliło bo wjechał w kałuże i to jego wina, a ja chce auto które wjedzie w kałużę.

Dasz rade wrzucic to pismo bo chyba nie uwierze..? Oczywiscie z jakims rzeczowym opisem sprawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwane auto dla pana przy kości 67 lat po cześciowej amputacji stopy.

Wymagania:

Benzyna, skrzynia automat, wysoko umiesczczony fotel kierowcy by jak najwygodniej wsiadać, klimatyzacja jak na biegunie polarnym, sensowne spalanie benzyny.

Obecnie jest verso 2010 rok 1.8 ale po mieście 11 bierze, silnik ledwo dotarty 45 tys od nowości..

 ja właśnie biorę pod uwagę zakup takiej toyki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś napisze, że  jak kogo stać na nowe auto, to i na paliwo powinno go być stać... ale czy to oznacza, że nie musi/nie może on brać kosztów eksploatacji pod uwagę?

 

Zakup auta i potem jego utrzymanie mogą przecież iść z dwóch różnych budżetów.

Auto może kupują tacie dzieci, lub odszkodowanie z polisy a utrzymywać potem trzeba ze środków bieżących (emerytura/renta)- stąd może wynikać zakup "na bogato" z jednoczesnym dokładnym studiowaniem kosztów poźniejszego utrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.