Skocz do zawartości

Astra G - śruba zderzaka przedniego


szalonykon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zahaczyłem zderzakiem o wysoki krawężnik, no i wypadł. Chcę go ponownie zamontować, ale nie mogę odkręcić śruby torx w nadkolu. Chyba jest mocno skorodowana. Jak poradzić sobie z tym fantem?. Czy można gdzieś kupić taką śrubę?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zahaczyłem zderzakiem o wysoki krawężnik, no i wypadł. Chcę go ponownie zamontować, ale nie mogę odkręcić śruby torx w nadkolu. Chyba jest mocno skorodowana. Jak poradzić sobie z tym fantem?. Czy można gdzieś kupić taką śrubę?.

Pozdrawiam

Pewnie kupić można w byle motoryzacyjnym - to zwykła śruba plus taka podwójnie zagięta blaszka, która siedzi od wewnątrz.

Możesz spróbować jak masz długie ręce - od wewnątrz pokombinować - wcześniej lejąc śrubę WD40. U mnie to nie zdało egzaminu, a że przygodę ze zderzakiem miałem w totalnym polu - pozostało mi chamskie załatwienie sprawy - poluzowałem ile się dało śrube - chyba 2mm ;] i wyszarpałem zderzak - pękł w zderzaku taki element, przez który śruba przechodziła. Ale po założeniu i dokręceniu zwykłym długim blachowkrętem - wygląda jak oryginał ;] ;] ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć częściowo nadkole( to co się da) i odchyl. Wkładając rękę można dojść do blaszki, która robi za gwint śruby, tej co nie możesz odkręcić. Kleszczami można przytrzymać blaszkę, a śrubę odkręcać, lub zniszczyć blaszkę i przy ponownym zakręcaniu zderzaka zastosować nową. Takie blaszki jak i śruby do kupienia w motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam problem z tą śrubą:(może autorowi postu chodzi również o tą)

 

50c4e248f7a88982med.jpg

 

Jest na torks nr.20, który obrócił się w śrubie. Żadnego dojścia do blaszki/nakrętki z gwintem, która znajduje się w blaszanej części błotnika.

Nie jest to blachowkręt tylko śruba z gwintem chyba M5(nie mierzyłem) - taką udało się wykręcić z drugiej strony.

Aby to rozłączyć trzeba pewnie rozwiercić łeb śruby!

 

Koledzy pewnie piszą o tej blaszce:

 

af9e5f6f6b5d38b7med.jpg

Do tej blaszki dostęp jest bezproblemowy.

Edytowane przez marek51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.