Skocz do zawartości

Radio croma


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum mam pytanie może ktoś pomoże czy we fiacie croma rok 2006 navi c+ jakie płyty z muzyką obsługuje czy czyta tylko audio czy mp3 też dodam że mam zmieniarkę. na 5 płyt. Czy musze wszystko nagrywać w audio czy da się cos przestawić  żeby czytało mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to radio - więc się podepnę

 

Zauważyłem że strasznie zesłabł odbiornik radiowy,

Słabo albo wcale nie wyszukuje niektórych stacji -

Dla porównania mam jakieś JVC mamy z tego samego rocznika  ( w pandzie ) - tam jest żyleta.

 

Nie wiem czy juz ktoś nie pisał o słabych radiach w cromie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu problemem pewnie jest przegniła antena.

 Szkoda czasu na słuchanie radia, to medium już umarło, reklamy, muzyka dla ćwierć mózgów, reklamy, dziennikarze udający upośledzonych umysłowo pajaców, żeby przyciągnąć upośledzonych umysłowo pajaców, reklamy, ogólne zidiocenie, prostactwo i reklamy.....

Lepiej posłuchać sobie w czasie jazdy, jakiegoś starego rocka, bluesa, metalu ze swojej kolekcji, a nie dawać sobie robić z mózgu papki  :ok:

Edytowane przez tom111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie wpadłem zeby tam zajrzeć.

Ale powiem wam że antena jest oplowska. Hehe.

Przekrecilem kiedys od wujka bo była krótsza i nie haczylem o sufit tzn drzwi garażowe.

Kuzyn ost znalazł w garażu taka stara metalową z malucha. Powowdzial ze ekstra teraz jest. Porzycze od niego i sprawdzę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczeń nie ma. Tylko słabo odbiera.

Poza ......

Radio M znajdę wszędzie.

A poważnie.

Zimne luty ci o samo radio? Wewnątrz?.

Ale jak to sprawdzić.

Czy tylko elektronik?.

Czy radio wyjmuje się "przez" 4 dziurki?

Edytowane przez Bzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. W mieście odbierało w zasadzie tylko mocne stacje ogólnopolskie. W trasie zdarzyło się że wogóle nic nie wyszukał. Do tego co jakiś czas cichy trzask. Wymiana bata na niewiele się zdała. Przelutowałem lutownicą z cienką końcówką luty wszystkich małych cewek i kondensatorów w okolicy głowicy. Problem wydaje się, że znikł. To jest dość popularny problem pt. Fiat+Blaupunkt nie tylko w cromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz navi to w trybie serwisowym można sprawdzić, czy wzmacniacz w podstawie anteny działa i czy cała antena działa. Jeśli nie to warto wymienić bo z czasem gnije elektronika. Uwaga radio w Cromie wysyła +12V do anteny po kablu antenowym więc wstawianie innego wzmacniacza może nie pomóc a tylko zaszkodzić... jeśli nie to to lutowanie głowicy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Antena pewnie dużo nie kosztuje - przynajmniej sama ta końcówka wkręcana.

 

Najlepsze radio miałem w Saabie 900 - łapało wszystko.

 

Co do Cromy - warto sobie sprawić kabel do auxa.

Czy mógłbyś dokładniej opisać kabelek , i czy wystarczy tylko podłączyć  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.