Skocz do zawartości

jak nie Tribeca to co? pytanie po fakcie...


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

O witam w klubie. To już druga Tribeca na forum :) Moja z 2008 ma obecnie ok 120k km, całą Amerykę nią zjeździłem. 

Obecnie żona ujeżdża chyba ze jedziemy gdzies cala rodzina to wtedy ja. Mnie zmęczyły częste tankowania. Hondą robie prawie 2x wiecej kilometrow na pełnym tankowaniu (litrów wchodzi praktycznie tyle samo)

Więc tankować w zimie co poltra tygodnia a co trzy robi mi wielką różnice. Zawsze wypada wtedy jak sie spiesze i jest paskudna pogoda  :hehe:

 

Pozatym autko super.

A awarii, nie miałem żadnych. Tzn coś tam z przodu na dziurach ostatnio w prawym przednim kole zaczyna stękać więc będzie pierwsza.

Edytowane przez /Flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tribece mimo ze wiecej pali jest większy zasięg na zbiorniku. 70l do zatankowania vs 50l w forku

 

Czyli jednak czasem myślą ;) .

Hamulec ma też chyba inny niż Outback H4/H6 ? Może mieć od Spec B (czyli 315mm tarcze i tylne większe wentylowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hanulec jest od specB i to czuc. Lepiej hamuje niz obk 2.5xt

 

Aha czyli taki jak ja miałem (zrobiłem upgrade na specB), bo H6 std miałą hamulce od H4 :facepalm:. Lepiej to hamuje, ale tylko trochę .. bez rewelacji i to w aucie ważącym 1,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tribece mimo ze wiecej pali jest większy zasięg na zbiorniku. 70l do zatankowania vs 50l w forku

 

 

a jaki masz zasięg? Mi nie udaje się zrobić więcej jak 400km 

w hondzie robie spokojnie 700-750 km

Oba maja w okolicach 70l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszych tankowan ok 500km. Ale jszda wokol komina i malo miasta

 

No to i tak lepiej Ci wychodzi niz u mnie ... 

Ja autostradami wiecej niz 400-420 km chyba nie zrobiem. No moze 460 bym zrobil jadac caly czas 90 po plaskim 

Edytowane przez /Flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Małe podsumowanie po ok 2000km

Plusy

Mega duzy w srodku. Wreszcie żona może jechać z max odsunietym fotelem a dziecko nie kopie w oparcie. Wszysko mieści się w bagażniku. Nawet koło zapasowe pod podłoga bagaznika a butla lpg 70l pod spodem w miejscu kola

Zawias. Mega sztywny na zakretach ale wygodny na nierownosciach

Fabrycznie przyciemnione tylne szyby. Zawsze myślałem ze to szpan ale teraz doceniam to. Dla dziecka komfort i przywatnosc przed ciekawskimi

Klimatronik działa jak nie w subaru czyli prawidlowo :)

Cisza i izolacja odotoczenia

Dźwięk 6 cylindrów. Już wiem ze nie chce żadnego auta z 4 cylindrami bo co z tego ze moze wciskac w fotel jak gada tak ze gazu nie chce się naciskać

Pamięć el. Foteli. Często kozystamy z tego z zona i skończyło się wreszcie przestawienia sobie foteli na wzajem

Swiatka mimo h7 swieca lepiej niz w sluzbowym volvo xenon

Pamiec pilita bramy garazowej. Nie trzeba wozic ze sobą dodatkowych pilotow

Licznik pokazuje dokładnie tyle ile gps

Przesuwana tylna kanapa i mozliwosc pochylenia do pozycji prawie pollezacej

Zadieg w trasie 500km na lpg

Minusy

Tempomat tylko do 150km/h. O ile w forku to nie przeszkadzalo bo powyżej uszy krwawily to tu spokojnie można jechać dlugo komfortowo 170-180

Za szerokie opony 255 wg mnie 225-235 starczyloby. Malo przyjemne w kolinach i pewnie wplywa na spalanie

Malo polynna skrzynia miedzy 2-3. Jak na hydraulika. Podobno TTTM

Trudny dostęp do schowkow ood pidloga bagaznika

Spalanie w miescie w korkach do 20l lpg

Maly szyberdach. Forek i ourback maja wiekszy

Brak nawiewu na tyl (wersja 7os. ma indywidualne na 2 i 3 rzad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci jaki naped (staly czy dołączany), kola szerokosc, skrzynia i waga?

Naped chyba dolaczany (do 40km/h moge go spiac na stale) ale dziala super. Na mokrym zero zrywania przyczepnosci przy ruszaniu.

Kola 235/55/18.

ASB ponoc 5 biegowy z kilkoma dodatkowymi trybami, glownie do ciezszej jazdy.

Waga ok 1660kg.

Srednie spalanie z 3lat (ok50kkm) 15.5LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped chyba dolaczany (do 40km/h moge go spiac na stale) ale dziala super. Na mokrym zero zrywania przyczepnosci przy ruszaniu.

Kola 235/55/18.

ASB ponoc 5 biegowy z kilkoma dodatkowymi trybami, glownie do ciezszej jazdy.

Waga ok 1660kg.

Srednie spalanie z 3lat (ok50kkm) 15.5LPG

Jakieś usterki z tego okresu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś usterki z tego okresu ?

Glownie wynikajace ze spieprzonej instalacji zalozonej przez poprzedniego wlasciciela. Musialem wymienic 3 cewki i swiece bo mi co jakis czas checkiem swiecil. Od momentu jak mi ja porzadnie zestroili problemow, poko co, brak.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped chyba dolaczany (do 40km/h moge go spiac na stale) ale dziala super. Na mokrym zero zrywania przyczepnosci przy ruszaniu.

Kola 235/55/18.

 

u mnie 255/55/18 wiec pewnie 0,5L wiecej przez wieksze opory 

 

 

 

Naped chyba dolaczany

 

u mnie stały 64/36 inicjalny podzial wiec tu tez kolejne 0,5L

 

 

 

ASB ponoc 5 biegowy

 

tak samo

 

 

 

Waga ok 1660kg.

 

u mnie 1950 wiec kolejne 0,5L

 

 

 

Srednie spalanie z 3lat (ok50kkm) 15.5LPG

 

z ostatniego wypadu nad morze S8 i A1 non-stop rzeczywiste 150km/h wciaglanal 15L LPG - jestem zadowolony

 

p.S. ktos kto wymyslil skozrana tapicerke bez wynetylacji byl zwyczajnie idiota. Dobrze ze przynajmiej nie jest czarna. nigdy wiecjej auta ze skora w srodku ew. tylko z wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.