Skocz do zawartości

BMW 2.0i 150KM (N46) ... z serii co wybrac?


Koonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z związku że kolejny samochód idzie do zgazowania to znowu pojawia się wątpliwości - co wsadzić

 

poprzednio miałem BRC SQ24 i 110kkm bez większych problemów, mimo że auto sporo km zrobiło z przyczepą

a w dodatku był to niegazowalny ford  ;)

 

beemka 2.0 150KM, ta bez podciśnienia w kolektorze  ;)

zaproponowano mi BRC SQ32 za 3900zł - trochę drogo, zwłaszcza że w cenie jest walec  w bagażniku

drugi zakład (na miejscu) proponuje składaka 

KME diego lub nevo

KME silver 

HANA (pojedyncze)

 

twierdzą że robili takie auto i zastaw jest OK, cena 2250zł

(za bultę pod spodem dopłata 200zł)

 

w sieci proponują w sumie podobne zestawy 

KME nevo/STAG basic/LPH tech

ZENIT PRO, ACRC01/ KME

Barracudy/hana

 

 

cena za SQ wydaje się wysoka   :hmm:  (cena z autotest na JP w Krk)

 

w sumie w BRC i tak musiałem sam się pobawic z doregulowaniem, bo silnik na noPB łapał muła

jakos autoryzowany zakład nie mógł tego ogarnąc

 

zakład który proponuje składaka, twierdzi że w BRC problem jest z reklamacjami - wykręcają się jak mogą i zrezygnował

 

na forach proponują jeszcze LANDI ? mam też zakład na miejscu ale raczej nie polecają (Godula)

 

 

i co wybrac ?

1700zł dopłaty to BRC  8]   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o BRC, to chyba ktoś z ceną upadł na głowę, o połowę wyższy koszt w stosunku do składaka niczym zupełnie nie uzasadniony. W drugą stronę 2250zł też tak trochę maławo, bał bym się o jakość montażu i strojenia przy takiej kwocie. Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o BRC, to chyba ktoś z ceną upadł na głowę, o połowę wyższy koszt w stosunku do składaka niczym zupełnie nie uzasadniony. W drugą stronę 2250zł też tak trochę maławo, bał bym się o jakość montażu i strojenia przy takiej kwocie. Skąd jesteś?

 

dokładnie takie same mam odczucia, tu za dużo - realnie powinno byc ok 3kzł za BRC i 2.5kzł za składaka ;)

Montaż Kraków i okolice (cena składaka z warsztatu na prowincji ;) - niepołomice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w n42 (podobny silnik tylo ze 142KM) BRC SQ24

 

zrobilem 60kkm i sprzedalem. przez ten czas zadnych uwag do LPG

 

tak jak pisałem, na SQ24 zrobiłem 110kkm w duratecu forda i dlatego pierwszy tel był do BRC

ale 4tys to lekka przesada, 6lat temu z lubrą płaciłem 3200zł

a ten SQ32 niczym się w sumie nie rożni od SQ24

inny zakład w Krk z autoryzacją BRC woła ok 3000zł za SQ32 ... tyle że ma średnie opinie  :hmm:

 

jest jeszcze możliwośc że gośc wyceniał 6garów a u mnie są chyba 4  :phi:

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Hana mocno zjechała w ostatnich 2 latach z jakością, chociaż jest to nadal lepszy poziom niż Valteki. Baracuda, KME Silver, STAG QBox Plus i powinno być dobrze. Warsztat wybierz któryś z tego wątku na lpg-forum - http://lpg-forum.pl/malopolskie-t17781.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Hana mocno zjechała w ostatnich 2 latach z jakością, chociaż jest to nadal lepszy poziom niż Valteki. Baracuda, KME Silver, STAG QBox Plus i powinno być dobrze. Warsztat wybierz któryś z tego wątku na lpg-forum - http://lpg-forum.pl/malopolskie-t17781.html

 

problem taki że tam z Krk i okolic są chyba dwa zakłady polecane (taki z jednym postem nie liczę ;))

http://www.gazujemy.pl/kontakt.html

http://autonagaz.net/index.php/kontakt/

 

ale zadzownie i pogadam, jeden mam nawet nie daleko  :ok:

 

ten zakład rozważam

http://ekotanko.pl/montaz-instalacji-lpg

podobno mają sporo aut z hondy, znajomy który robił tam avensisa zadowolony

 

a co do zestawu

wtryski mogę zamienic, to chyba żaden problem

najwazniejszy i tak montaz i strojenie, zwłaszcza ze tam trzeba się wspomagac emulatorem

bo nie ma podcisnienia w dolocie i gosc zna temat 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważam taką możliwośc, zapytam ich o cenę

wolał był zakład na miejscu, bo potem dymac na poprawki/przeglady 80km ... 

 

Godzinkę autostradą. Przeglądy można robić na miejscu choć ja i tak wolę pojechać.

A z innej beczki - szukasz jeszcze Kii do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinkę autostradą. Przeglądy można robić na miejscu choć ja i tak wolę pojechać.

A z innej beczki - szukasz jeszcze Kii do kupienia?

Ale to i tak 2h zmarnowane, a jak cos spapraja to wyjazdów moze byc kilka

KIA juz nie szukam, jak widzisz szukam instalacji ... z przypadku trafiło na X3 ;)

Struna poleca gosci na beskidzkiej

Zastanawiam sie jeszcze nad Galuszka bo mam blisko

i dwa warsztaty 5km od domu

Na razie czeka mnie rzeźba w bagażniku, zeby wsadzić cos wiekszego pod podłogę :(

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z valvetronica kosmicznej technologii. Da się to wystroić bez problemu z normalnym sterownikiem. Jeszcze łatwiej kiedy sterownik ma opcję valvetronik , bo zaznacza się to tak samo jak turbo , hemi , czy mazdę  i stroi się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.