Skocz do zawartości

Range Rover P38 opinie


CCinek

Rekomendowane odpowiedzi

Rdzewieje przeokrutnie

 

Da się ten proces zatrzymać?

 jak z silnikami benzynowymi/skrzyniami i mechaniką?

Czy elektronika jest kapryśna?

Jaki koszt zabawy z zawieszeniem?

Takie P38 4,6 z 2001-2002 roku +lpg to będzie dramat? :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą informacją o rdzy mnie zaskoczyliście ponieważ duża część poszycia jest z aluminium. Uważałem, że dzięki temu nie powinno być większego problemu z rudą. Spodobało mi się w tych autach to, że wszystkie egzemplarze są bardzo bogato wyposażone no i to zawieszenie pneumatyczne (jak co nieco poszperałem w sieci to da się je ogarnąć ale trzeba się liczyć z wymianą poduch na nowe). Mnie najbardziej zastanawia temat silników i skrzyni. Do wyboru mamy 2.5tds z BMW który znam dość dobrze i wbrew złej opinii uważam ten silnik za udaną konstrukcję tylko z racji wieku zmęczoną życiem. Jednakże wydaje mi się, że 130KM to chyba trochę mało). Benzyniaki znowu są dość starą konstrukcją no i mają problemy z tulejami cylindrów (co do pojemności i spalania to jestem przyzwyczajony patrząc na moje obecne auto). Skrzynia ma natomiast tylko 4 biegi. 

 

Chodzi mi też taki głupi pomysł żeby kupić takiego RR z uszkodzonym silnikiem i wsadzić motor z BMW 3.0d lub 4.0 V8 (w zależności od tego co by było bazą taki silnik ON/PB). Ale nadal zostajemy z tą archaiczną skrzynią no i taki pojazd nie jest już serią i różnie to bywa z eksploatacją takiego auta.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą informacją o rdzy mnie zaskoczyliście ponieważ duża część poszycia jest z aluminium. Uważałem, że dzięki temu nie powinno być większego problemu z rudą. Spodobało mi się w tych autach to, że wszystkie egzemplarze są bardzo bogato wyposażone no i to zawieszenie pneumatyczne (jak co nieco poszperałem w sieci to da się je ogarnąć ale trzeba się liczyć z wymianą poduch na nowe). Mnie najbardziej zastanawia temat silników i skrzyni. Do wyboru mamy 2.5tds z BMW który znam dość dobrze i wbrew złej opinii uważam ten silnik za udaną konstrukcję tylko z racji wieku zmęczoną życiem. Jednakże wydaje mi się, że 130KM to chyba trochę mało). Benzyniaki znowu są dość starą konstrukcją no i mają problemy z tulejami cylindrów (co do pojemności i spalania to jestem przyzwyczajony patrząc na moje obecne auto). Skrzynia ma natomiast tylko 4 biegi.

Chodzi mi też taki głupi pomysł żeby kupić takiego RR z uszkodzonym silnikiem i wsadzić motor z BMW 3.0d lub 4.0 V8 (w zależności od tego co by było bazą taki silnik ON/PB). Ale nadal zostajemy z tą archaiczną skrzynią no i taki pojazd nie jest już serią i różnie to bywa z eksploatacją takiego auta.

Korozją chyba ramy i wszystkich konstrukcji od spodu... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu coraz bardziej podobają mi się samochody terenowe. No i wpadłem na pomysł czy nie sprawić sobie takiego RR. W internecie jest pełno skrajnych opinii. Miał ktoś z Was styczność z tym samochodem.

hmm ... może w tej kolejności:

- perforacja

- elektryka

- zawieszenie

- silnik/skrzynia

- ... sito jak masz szyber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździ tam autem i jedno na co narzeka to elektryka.

A ma coś pozamieniane? Jaki silnik.

Nie rdzewieje ponad norme, upierdliwe zawieszenie pneumatyczne mozna zastapic sprezynami. Elektryka czasem plata figle. W ostry teren bez sensu. Na dupowoz ok. Najlepiej kupic 2.5tds i zeswapowac M57. Niebawem taki swap u mnie powstanie.

Tak mi się wydaje, że takie M57 było by chyba najlepszym rozwiązaniem. A jaką skrzynię do tego zasosujesz?

Edytowane przez CCinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

 

W dniu 26.08.2016 o 07:07, simek18 napisał:

Zostanie oryginal

Czyli skrzynia od oryginalnego silnika M51 pasuje bez przeróbek do M57? Z tego co widziałem wszyscy uzywają w RR skrzyń i silników z bmw x5. 

 

Planuje takiego swapa u siebie i nie wiem czego się spodziewać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.