Skocz do zawartości

Klapka w podlaczeniu okapu


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Podlaczam wlasnie okap i zauwazylem, ze w podlaczeniu do wentylacji jest klapa, ktora jak rozumien zabezpiecza przed nawiewaniem zapachow do domu. Wyglada to sensownie, ale czy na pewno tak ma byc ? Mam watpliwosci czy okap ma wystarczajaca sile nadmuchu, zeby ta klape ruszyc. Jak myslicie ?

47cccb20487a9d1bc9d7788f56c6d406.jpg

45de0a4ae4ce3975d6a75f1b59c3095b.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli okna szczelne i nie masz nawiewników ...

 

Raczej skopaną wentylację grawitacyjną. W kuchni miałem nawiewnik, w innych oknach wyciętą fabrycznie uszczelkę. A nawiewniki robiły za wywiewniki. W kuchni mniejszy problem (lód na rurze od okapu) - większy, że w łazience z kratek lodowate powietrze smerało po plecach, jak siedziałem w wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej skopaną wentylację grawitacyjną. W kuchni miałem nawiewnik, w innych oknach wyciętą fabrycznie uszczelkę. A nawiewniki robiły za wywiewniki. W kuchni mniejszy problem (lód na rurze od okapu) - większy, że w łazience z kratek lodowate powietrze smerało po plecach, jak siedziałem w wannie.

 

I co z tym zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tym zrobiłeś?

 

Wyprowadziłem się. Tymczasowo na czas kąpieli zamykałem kratki (zamontowałem takie z żaluzją) w łazience.

 

Teraz mam wentylację grawitacyjną w 15 piętrowym bloku co w zimie ssie jak silnik odrzutowy (jak tylko rozszczelnię okna). Ale w lecie ledwo ledwo, jak nie ma wiatru.

 

Następny etap to wentylacja mechaniczna - grawitacyjna jest do bani.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podlaczam wlasnie okap i zauwazylem, ze w podlaczeniu do wentylacji jest klapa, ktora jak rozumien zabezpiecza przed nawiewaniem zapachow do domu. Wyglada to sensownie, ale czy na pewno tak ma byc ? Mam watpliwosci czy okap ma wystarczajaca sile nadmuchu, zeby ta klape ruszyc. Jak myslicie ?

Też jestem na tym etapie i wg instrukcji okapu IKEA te klapy usuwa się tylko jeśli okap montujesz w obiegu zamkniętym z filtrem węglowym. Gdy jest doprowadzona wentylacja, to klapa ma zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na tym etapie i wg instrukcji okapu IKEA te klapy usuwa się tylko jeśli okap montujesz w obiegu zamkniętym z filtrem węglowym. Gdy jest doprowadzona wentylacja, to klapa ma zostać.

Ale, ze co ? Przeciez jak montujesz okap w obiegu zamknietym, to nie podlaczasz do wentylacji.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.