Skocz do zawartości

Citroen C3 przegub jakiej firmy i skąd zakupić ?


Grudziadz

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam !

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana przegubu napędowego ( przód lewa strona ).
Wolałbym jak już wymienić na kompletny , pojazd to Citroen C3 1.4 54 kW.
Jest tego tyle w sieci i wole się spytać by czasem nie kupić jakiegoś badziewia typu no name.
Skąd kupić ? jaki sklep polecacie a jakiego się wystrzegać ?
Czy Allegro brać pod uwagę ?

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam !

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana przegubu napędowego ( przód lewa strona ).

Wolałbym jak już wymienić na kompletny , pojazd to Citroen C3 1.4 54 kW.

Jest tego tyle w sieci i wole się spytać by czasem nie kupić jakiegoś badziewia typu no name.

Skąd kupić ? jaki sklep polecacie a jakiego się wystrzegać ?

Czy Allegro brać pod uwagę ?

Andrzej

http://www.motopartner.pl/:oki:

pytaj kolegi Muzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motopartner.pl/ :oki:

pytaj kolegi Muzyk

Dzwoniłem ( nie wiem czy to był kol Muzyk , nie pytałem sie ) i ...... niby mają a niby nie mają , proponowano mnie całą pół oś że takie coś mu pokazuje komputer.

Generalnie facio za bardzo nie był zorientowany w czym rzecz.

Przecież w tym C3 II nie trzeba całej pół osi a wystarczy sam przegub !!!

W związku ze np na stronie iparts lub Alledrogo tych pasujących przegubów jest multum ,wolę zapytać i zorientować się jakiej marki są dobre a jakich się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ( nie wiem czy to był kol Muzyk , nie pytałem sie ) i ...... niby mają a niby nie mają , proponowano mnie całą pół oś że takie coś mu pokazuje komputer.

Generalnie facio za bardzo nie był zorientowany w czym rzecz.

Przecież w tym C3 II nie trzeba całej pół osi a wystarczy sam przegub !!!

W związku ze np na stronie iparts lub Alledrogo tych pasujących przegubów jest multum ,wolę zapytać i zorientować się jakiej marki są dobre a jakich się wystrzegać.

 

Daj VIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg producenta (PSA) tylko całe półosie :)

To wiem i tyle się dowiedziałem ale nikt nie będzie wymieniał całej półosi   ( nie chce korzystać z ASO )   jak można i wymieniają w tym modelu C3   tylko sam przegub.

Kwestia tylko jaki , jakiego producenta wybrać ?

Edytowane przez bax1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są dostępne to Lobro albo Spidan ...

Tu są http://www.iparts.pl/auto-czesci/przeguby-napedowe,citroen,c3-pluriel-hb_-od-2003-05,1-4-73km,21-4990-17277-100071.html Lobro ale jeden kosztuje 106 zl a drugi 298 zl !!! Wg opisu oba pasuja do C3 ale czemu az taka roznica w cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze wcale nie jest powiedziane ze da sie ten przegub wymienic. France miewaja klejone i tyle. W tym samym modelu bywaja i takie i siakie.

No nic pozostaje oddać we właściwe ręce C3 i niech mechanior już sam ogarnia.

To jest właśnie to że kupując w sieci nie ma się 100% gwarancji że dany przegub będzie pasował.

Myślałem że kupując w takim np iparts "zaoszczędzę" no ,ale jak ma być problem że to nie ten przegub i celować jaki ma być to bez sensu.

 

P.s A po VIN , rok prod , pojemność oraz kW sprzedawca nie jest w stanie w 100% określić jaki rodzaj przegubu zamontowany ?

Wychodzi z tego że aby mieć 100 % rozeznanie to trzeba zdemontować wadliwy przegub i szukać podobnego.

Edytowane przez bax1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w VAG dziala to z prawdopodobienstwem bliskim pewnosci. We francach nie, w japancach nie

Obdzwoniłem kilka sklepów internetowych i najbardziej sensowną odpowiedź otrzymałem w iparts.

Nawet szukanie po roczniku auta może być pomyłką bo w trakcie roku produkowania producent mógł zastosować inny model przegubu.

W iparts Sprzedawca znalazł w katalogu producenta przegub Ruville  ( cena przegubu 181 zl )  i prawdopodobnie powinien pasować ale 100% pewności nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw do warsztatu i niech wymienią :ok:

Właśnie tak zrobię , decyzja podjęta. Jestem już po wstępnych rozmowach. Faktycznie to przegub możne być różny, różnisty i jedyna opcja to wymontowanie i wtedy zakup pod kątem takiego co był.

Nie wiem czy dużo ale mechanik powiedział że obojętnie jaki będzie zakładał to sama robocizna to 60 zł + oczywiście koszt przegubu.

Kwestia tylko czy ma być założony taki jakby samochód miał iść na sprzedaż czy taki do jeżdżenia.

Ma być taki do jeżdżenia wiec myślę że zmieszczę się w całkowitym koszcie około 250 zł - 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za robociznę bardzo dobra. Nie wiem gdzie się zaopatruje mechanik ale jest kilka firm godnych polecenia

Ja od dobrych naście lat u niego terminuję i nigdy się nie zawiodłem , każdy zakup to przedstawia fakturę i jeszcze do wglądu daje zużytą część.

Nie jest to jakiś papudrak tylko prowadzi renomowany zakład. Ostatni robiłem wszystkie hamulce wymiana klocków + szczęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.