Skocz do zawartości

Zakup auta z USA


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś, może mi coś napisać odnośnie użytkowania i opłacalności samochodów z USA. Mam ofertę ściągnięcia dla mnie auta przez kogoś zaufanego w rozsądnej cenie, ale ja nic nie wiem o tych autach (tyle co wujek google wie), ciekawy jestem jakie są problemy z użytkowaniem (naprawy, czy spalanie jest kosmiczne), chodzi raczej o pojazdy występujące również w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyles wszytskie koszty ? Bo sam zakup to dopiero początek

Mialem możliwość przyorowadzenia auta "na mienie" i szału nie ma jeśli chodzi o $$$

Rozwazalem subaru, suzuki itp, te auta są prawie identyczne jak wersje eu

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak- przy obecnym kursie $ targanie tylko sporych przystanków się opłaca a fakt produkcji auta w UE nie gwarantuje nietypowości (np poprzedni Tiguan 2014- nie da się wymienić lamp na UE ponieważ nie będziesz miał świateł.... drogowych, albo będziesz je miał ale w .. halogenach i znikną światła LED-owe dzienne ;))

reszta mniej więcej ta sama - czasem nietypowe tapicerki plastiki w innej fakturze a czasem samochody tylko z nazwy są też w UE np Passat USA.

Ciekawostka- praktycznie w każdej klasie samochody mają opony wielosezonowe oraz często brak.... czujników parkowania. ;)

tak więc prawie czasem robi wielką różnicę!!!

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Corollę z 2004 z USA. Kupowana gdy dolar był duuużo tańszy. Musisz wszystko przeliczyć - koszt zakupu, transportu, cło, VAT, koszt przeróbek itd. Co do mojego konkretnie auta to różnice z europejską Corollą mimo podobieństwa są dość znaczne. Reflektory, światła tył całkiem inne. Silnik standard Toyoty 1.8, ale występował w Verso. Szyba przednia niby taka sama, ale w europejskiej nie ma okienka na VIN... Części są bez problemu, ale trzeba umieć szukać, bo typowo z Cori nie pasują. Przykładowo tarcze i bębny są z Celica, a klocki hamulcowe już z Verso. Generalnie najlepiej szukać auta globalnego i wcześniej sprawdzić zgodność, bo inaczej może być wtopa jak z Focusem Mk I vs Focus SX - tam ponoć nic nie jest wymienne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupil ostanio mercedes gla 250 4 matic ściagniety swieżo ze stanów, rocznik 2015, puknięty z przodu. Cześci dostępne wszystkie co potrzebował na allegro. Wyposażenie jakieś delikatne roźnice w wyposażeniu w porównaniu z wersja EU jak porównywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.