Skocz do zawartości

Napięcie vs błędy ABS itp.


akapap

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

stilo 1.9 jtd 2003

 

od jakiegoś czasu stilo wyświetla błędy ABS i światła pozycyjnego. Do tego ostatnio rozładował mi się akumulator. Po jego naładowaniu błędy zniknęły. Mam wrażenie, że one są wynikiem zbyt niskiego napięcia. Na szybko ktoś trzeci sprawdzał alternator i niby on słabo ładuje. Jak to sprawdzić wystarczy na klemach akumulatora zobaczyć co się dzieje gdy jest włączony silnik. Tylko na jakich obrotach to sprawdzać i ile powinno być? Druga sprawa, czy napięcie 13 V z groszem może powodować taką choinkę w aucie. Dziwny jest też fakt, że akumulator rozładował się po 1h godzinie światłe i 3 godzin w trybie MAR i ładowaniu telefonu - to chyba oznacza słaby akumulator i problemy z alternatorem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo do sprawdzenia skrzynka z bezpiecznikami pod maską czy akurat nie zasniedziala, 2 sprawdzenie ładowania na rozgrzanym powinno być w okolicy ~14V. W okolicy 13V to już podtrzymanie aku nie ładowanie. 3 sprawa sprawdź elektrolit w aku. Jeżeli mało dolej wody destylowanej, lub zrób krok i podjedz do moto sklepu gdzie mają tester sprawdza ci żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cześć,

 

stilo 1.9 jtd 2003

 

od jakiegoś czasu stilo wyświetla błędy ABS i światła pozycyjnego. Do tego ostatnio rozładował mi się akumulator. Po jego naładowaniu błędy zniknęły. Mam wrażenie, że one są wynikiem zbyt niskiego napięcia. Na szybko ktoś trzeci sprawdzał alternator i niby on słabo ładuje. Jak to sprawdzić wystarczy na klemach akumulatora zobaczyć co się dzieje gdy jest włączony silnik. Tylko na jakich obrotach to sprawdzać i ile powinno być? Druga sprawa, czy napięcie 13 V z groszem może powodować taką choinkę w aucie. Dziwny jest też fakt, że akumulator rozładował się po 1h godzinie światłe i 3 godzin w trybie MAR i ładowaniu telefonu - to chyba oznacza słaby akumulator i problemy z alternatorem.

 

Pozdrawiam!

Kiedyś dawno temu była akcja serwisowa na to. Wymieniali modułu ABS. U mnie przy słabym aku alarmy pojawiały się podczas zapalania autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.