Skocz do zawartości

Wkrętarkę polećcie bateryjną


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz, że ok? Bo własnie mam szansę taką nabyć w rozsądnej cenie...

Do tej pory mam małego Boscha IXO, swoje już lata ma. Do normalnego wiercenia mam też młot udarowy z SDSem.

Zadaniem tej byłoby wypełnienie dziury pomiędzy zwykłą wkrętarką, a młotem...

Czyli wiercenie chociażby normalnymi wiertłami, tam gdzie SDS nie podejdzie...

 

Myślę, ze mogę z czystym sumieniem polecić.

Nie wiem w czym chcesz wiercić, ale u mnie, w glazurze, się sprawdziło.

Oczywiście, jako wkrętarka, też się sprawdziło.

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze mogę z czystym sumieniem polecić.

Nie wiem w czym chcesz wiercić, ale u mnie, w glazurze, się sprawdziło.

Oczywiście, jako wkrętarka, też się sprawdziło.

 

 

mar00ha

 

Jak wspomniałem, do większych prac mmam Boscha PBH2000, z dobrym udarem i SDS.

Po prostu, moje IXO kreci dobrze ale wiem, że nie jest do wszystkiego. I normalnych wierteł tam nie podłaczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że ok? Bo własnie mam szansę taką nabyć w rozsądnej cenie...

Do tej pory mam małego Boscha IXO, swoje już lata ma. Do normalnego wiercenia mam też młot udarowy z SDSem.

Zadaniem tej byłoby wypełnienie dziury pomiędzy zwykłą wkrętarką, a młotem...

Czyli wiercenie chociażby normalnymi wiertłami, tam gdzie SDS nie podejdzie...

W drewnie wywiercisz, w metalu od biedy miękkim też, ale w ścianach się sporo namęczysz - nie te obroty, nie ten udar, nie ma sensu. Zwykłą najtańszą markową wiertarkę lepiej kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drewnie wywiercisz, w metalu od biedy miękkim też, ale w ścianach się sporo namęczysz - nie te obroty, nie ten udar, nie ma sensu. Zwykłą najtańszą markową wiertarkę lepiej kup.

 

A czy ja czasem nie napisałem, że wiertarkę inną mam? No chyba, że Bosch PBH 2000 RE nie jest dobry...

 

PBH2000RE-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja czasem nie napisałem, że wiertarkę inną mam? No chyba, że Bosch PBH 2000 RE nie jest dobry...

Napisałeś, że masz na SDS i domyślam się, że samo dołożenie głowicy wiertniczej Cię nie satysfakcjonuje ze względu na długość rozwiązania i być może niskie obroty Boscha (wkrętarka ma niewiele wyższe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że masz na SDS i domyślam się, że samo dołożenie głowicy wiertniczej Cię nie satysfakcjonuje ze względu na długość rozwiązania i być może niskie obroty Boscha (wkrętarka ma niewiele wyższe).

 

Bo ten Bosch ma SDS. Normalnych wierteł tam nie użyję...

Teoretycznie mogę kupić przejściówkę, ale chyba kupno osobnej wiertarki będzie bardziej poręczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten Bosch ma SDS. Normalnych wierteł tam nie użyję...

Teoretycznie mogę kupić przejściówkę, ale chyba kupno osobnej wiertarki będzie bardziej poręczne...

Ja w swoim młocie mam w zestawie głowicę wiertniczą, nie muszę dokupywać, ale jest to o tyle nieporęczne, że młoty mają niskie obroty - okazjonalnie coś można w cegle wywiercić, czy przewiercić zbrojenie, jak się na jakieś trafi itd., ale do prac w drewnie używam wkrętarki (małe średnice wierteł) lub wiertarki zwykłej (większe oraz wiertła piórowe, sedniki itd.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim młocie mam w zestawie głowicę wiertniczą, nie muszę dokupywać, ale jest to o tyle nieporęczne, że młoty mają niskie obroty - okazjonalnie coś można w cegle wywiercić, czy przewiercić zbrojenie, jak się na jakieś trafi itd., ale do prac w drewnie używam wkrętarki (małe średnice wierteł) lub wiertarki zwykłej (większe oraz wiertła piórowe, sedniki itd.).

 

Może niepotrzebnie napisałem że to mlot, bo to wiertarka z udarem. Ma max bodajże 2300obr/s i 550W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie napisałem że to mlot, bo to wiertarka z udarem. Ma max bodajże 2300obr/s i 550W...

2300 to tak ni pies, ni wydra. Przeważnie wiertarki mają 2800-3000obr./min. Wkrętarki (dwubiegowe) ~0-800 i ~0-1700 obr./min., a ten Bosch bodajże 0-450 i 0-1650, więc tak se, jeśli chodzi o wiercenie. Na siłę można i tak, tylko po co, skoro są lepsze do tego narzędzia, a wkrętarkę, jak pisałeś, już masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 to tak ni pies, ni wydra. Przeważnie wiertarki mają 2800-3000obr./min. Wkrętarki (dwubiegowe) ~0-800 i ~0-1700 obr./min., a ten Bosch bodajże 0-450 i 0-1650, więc tak se, jeśli chodzi o wiercenie. Na siłę można i tak, tylko po co, skoro są lepsze do tego narzędzia, a wkrętarkę, jak pisałeś, już masz?

 

Wkrętarkę mam, Bosch IXO, już wiekowy. Takie maleństwo...

 

905265948901DE83230F41FEA7F314B3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętarkę mam, Bosch IXO, już wiekowy. Takie maleństwo...

 

905265948901DE83230F41FEA7F314B3.jpg

 

 

to jest wkrętak a nie wkrętarka - i teraz się wyjaśniło - młotowiertarka jakas popierduła z bosha - jak to ktoś napisał - ni pies ni wydra - tak samo jak wkrętarka która nawet nie leżała obok wkrętarki - od tego czegoś powyżej zwykły nutool za 6dych będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wkrętak a nie wkrętarka - i teraz się wyjaśniło - młotowiertarka jakas popierduła z bosha - jak to ktoś napisał - ni pies ni wydra - tak samo jak wkrętarka która nawet nie leżała obok wkrętarki - od tego czegoś powyżej zwykły nutool za 6dych będzie lepszy

 

Mi te popierdółki z Boscha wystarczają do moich potrzeb. Wkrętarka też jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze mogę z czystym sumieniem polecić.

Nie wiem w czym chcesz wiercić, ale u mnie, w glazurze, się sprawdziło.

Oczywiście, jako wkrętarka, też się sprawdziło.

mar00ha

To jeszcze 5 zastosowań :

https://youtu.be/Yyrbt0Kmrmg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To IXO skręcało meble z IKEI, oraz wkręcało wkręty w kołki rozporowe, gdzie ja miałem problemy aby ruszyć to śrubokrętem...

 

Nie rób se jaj chłopie, wątpię, żeby była na rynku taka wkrętarka dla amatora, po której nie można jeszcze poprawić śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób se jaj chłopie, wątpię, żeby była na rynku taka wkrętarka dla amatora, po której nie można jeszcze poprawić śrubokrętem.

O ile nie dociągniesz ręcznie samą wkrętarką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób se jaj chłopie, wątpię, żeby była na rynku taka wkrętarka dla amatora, po której nie można jeszcze poprawić śrubokrętem.

Oczywiście ze jest... Jedna z moich makit ma 65Nm,za pomocą zwykłego śrubokręta nie dokrecisz bardziej, owszem jeśli masz klucz na jakimś ramieniu to dokrecisz ale zwykłym śrubokrętem nie dociagniesz

Edyta

Teraz doczytałem... Jeśli amatorów opłaca się wywalić 1300zl na wkrętarke to powyższe jest aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 36Nm wystarczy, ale są dwie kwestie:

- najwyższy moment dostępny jest tylko w trybie wiercenia, tj. bez sprzęgła, a ze sprzęgłem jest chyba z 2x mniejszy

- wykorzystasz go tylko przy imbusie/torxie/sześciokątnym łbie - krzyżak Ci prędzej wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest... Jedna z moich makit ma 65Nm,za pomocą zwykłego śrubokręta nie dokrecisz bardziej, owszem jeśli masz klucz na jakimś ramieniu to dokrecisz ale zwykłym śrubokrętem nie dociagniesz

 

Czasem i z przedłużkami/ramionami trzeba kombinować, aby dokręcić jak należy :)

 

 

Edyta

Teraz doczytałem... Jeśli amatorów opłaca się wywalić 1300zl na wkrętarke to powyższe jest aktualne

 

IXO w zalezności od generacji ma bodajże od 3 do 4,5Nm  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.