Skocz do zawartości

Rozjechana po kolizji geometria, robić czy odpuścić?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie autko pokolizyjne, którego dokładnej przeszłości nie znam. Karoseria była cała. Zderzak i dolna belka pasa przedniego draśnięte. Nie było powietrza w lewym, przednim kole ale po napompowaniu trzyma, więc pewnie ściągnęło oponę z rantu? Pewnie poszło gdzieś bokiem w krzaki albo spadło po podbicu w czasie kolizji sunąc na bok bo wszystkie koła pochylone są za bardzo w jedną stronę. Wynik pomiaru geometrii w załączniku. Zbieżność została ustawiona aby kierownica była prosto. Przód też był pierwotnie nieco zbyt zbieżny ale autko jechało i jeździ prosto, nie ściąga. Żadnych negatywnych objawów. Na suchym i mokrym. Próbowałem nawet bardziej agresywnie i zgodnie z przewidywaniami na rondach jest nawet lepiej niż seria ;)

No i zastanawiam się czy w ogóle coś z tym robić? Odchyłki w sumie niewielkie. Zastanawiam się czy będzie drzeć opony? Jak myślicie?

Nie widać gołym okiem żadnych skrzywień wahaczy, amorów itp. Na pewno belka tylna ewentualnie do wymiany bo pewnie końcówki z mocowaniami piast się wygięły?

Zastanawia mnie też, że lewa strona z tyłu stoi jakieś 2cm. niżej ale nie widać żadnych usterek w zawieszeniu. Sprężyny z obu stron wyglądają na moje oko tak samo.

:hmm:

post-154430-0-47641800-1476298676_thumb.jpg

post-154430-0-66022100-1476299006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało pordzewiały... :D

No co ja poradzę, że dziadek w Niemczech mało do kościoła jeździł? Raptem niecałe 40 tys. km. ;)

Swoją drogą mam w Speed-ym fabrycznie, prawidłowe pochylenia koła jak tu największe i nic nie drze. Co ma drzeć? Minimalna zbieżność z tyłu? W Speed-ym fabrycznie jest większa i nie drze. Z tym, że RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i zastanawiam się czy w ogóle coś z tym robić? Odchyłki w sumie niewielkie. Zastanawiam się czy będzie drzeć opony? Jak myślicie?

 

Różnice L-P są spore, stabilnie toto się prowadzić nie powinno i opony dostaną w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.