Skocz do zawartości

2.0HDI problem z FAP


s_krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja. Pojawił się checkengine i komunikat o kłopotach z FAP. Odwiedziłem warsztat, gdzie Panowie umyli FAP, poskładali do kupy i cacy. Prawie.....

 

Po kilku uruchomieniach silnika lampka wesoło zaświeciła. Odwiedziłem Panów znowu. Pomierzyli pocmokali i wywiesili białą flagę. Czujnik ciśnienia różnicowego pokazuje stałą wartość, ale nie wiedzą dlaczego. Proponują kupić nowy czujnik aby potestować, bo może uszkodzony czujnik.

 

I tu pytanie do szacownego grona: czy to dobry trop? Bo jak mam wydać na darmo 150zł, bo Panom się chce potestować, to trochę słabo.

 

Koledzy serwisanci? Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wężyki obejrzeli czy nie ma uszkodzeń. sprawdzenie tego czujnika też nie wymaga dużej filozofii

Wężyki obejrzeli, ale nie sprawiali wrażenia, jakby wiedzieli jak sprawdzić czujnik. Ich pomysłem na sprawdzenie było "kupić nowy, podmienić, i zobaczyć czy to to".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku masz jakiegoś speca od Volvo, który ogarnia też 2.0HDi.

Kumpel w trakcie wyjazdu wakacyjnego ciął u niego FAPa, bo mu auto zaniemogło.

Na volvo forum poszukaj. Kolega póki co jeździ, samochód nie wybuchł.

Ale ja nie chcę ciąć :)

A na skandynawskich łosiach znalazłem tylko wątek o EGR :) i nic o Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Pojawił się checkengine i komunikat o kłopotach z FAP. Odwiedziłem warsztat, gdzie Panowie umyli FAP, poskładali do kupy i cacy. Prawie.....

Po kilku uruchomieniach silnika lampka wesoło zaświeciła. Odwiedziłem Panów znowu. Pomierzyli pocmokali i wywiesili białą flagę. Czujnik ciśnienia różnicowego pokazuje stałą wartość, ale nie wiedzą dlaczego. Proponują kupić nowy czujnik aby potestować, bo może uszkodzony czujnik.

I tu pytanie do szacownego grona: czy to dobry trop? Bo jak mam wydać na darmo 150zł, bo Panom się chce potestować, to trochę słabo.

Koledzy serwisanci? Help!

Nieprofesjonalne podejście, powinni zakupić taki czujnik, cichcem dokladając do twojego rachunku, powiedzieć, że daja ci na probe i powiedzieć, że jak pomoze to zapłacisz. Jak pomoze faktycznie, to powinni ci policzyć drugi raz oraz dac rabat na usluge wysokosci 50% doliczonej cichcem ceny czujnika i przeprosić za dlugi czas naprawy. Potem bys im laurki pisał.

Kup ten czujnik z prawem zwrotu :facepalm:

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprofesjonalne podejście, powinni zakupić taki czujnik, cichcem dokladając do twojego rachunku, powiedzieć, że daja ci na probe i powiedzieć, że jak pomoze to zapłacisz. Jak pomoze faktycznie, to powinni ci policzyć drugi raz oraz dac rabat na usluge wysokosci 50% doliczonej cichcem ceny czujnika i przeprosić za dlugi czas naprawy. Potem bys im laurki pisał.

Kup ten czujnik z prawem zwrotu :facepalm:

 

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy :) Panowie nie proponują kupna czujnika od nich, tylko żeby sobie kupił sam na allegro. Jak go rozpakuję, to trochę trudno będzie zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy :) Panowie nie proponują kupna czujnika od nich, tylko żeby sobie kupił sam na allegro. Jak go rozpakuję, to trochę trudno będzie zwrócić.

Rozumiem.

Kupując przez allegro możesz oddać przez 14 dni bez podania przyczyny - ale grzeczniej jest najpierw ugadać ze sprzedającym, że nie jesteś pewien, czy zatrzymasz sprzęt (mówisz, że nie wiesz, czy pasuje) i aby go sobie oznaczył, aby uniknąć podejrzenia o podmienienie. I raczej jest więcej, niż jeden sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.