Skocz do zawartości

Dojazdówka do Scenic III czy istnieje coś takiego ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to mniejsze rozniary niż standardowe koło ?

 

 

Dojazdówka, którą mam na wyposażeniu ma oponę prawie że "motocyklową": wąska, nawet bardzo i o niższym profilu. Fabryka każe pompować to na 4 bary   8]   (mam nadzieję nigdy nie skorzystać   :phi: ), więc rozmiarem różni się od standardowego koła - nie wiem ,czy takie zdemontowane koło wejdzie mi do wanny bagażnika?   :nie_wiem:

 

 

Czy te zestawy naprawcze coś dają ? Jeśli tak to który kupić ?

 

Zestaw sprawdzi się (mam taką nadzieję, bo z konieczności wożę to to w 2oo   :phi: ):

- gdy ciało obce pozostało w oponie

- gdy opona nie jest uszkodzona na boku.

 

Który kupić - nie pomogę, nie użyłem, więc się nie wypowiem. Wożę Holts'a 500ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w 101 napraw (jakieś 2 tyg temu) koleś testował zestawy naprawcze na kole 15". Nie pamiętam zwycięzcy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

no to Ci powiem ze zetaw Continentala który dają do Laguny można do kosza wrzucić , no powiedzmy kompresor się przyda , w niedziele miałem przygodę na wąskiej drodze zjechałem przednim kołem na pobocze niby nic mocno nie puknęło ale musiał być jakiś ostry nadlew asfaltu który zrobił dziurkę na boku opony . Kompresor i płyn continentala   nic nie dał wróciłem na lawecie .

 

masakra zwykła głupia dojazdówka rozwiązała by temat , liczyłem na nowe technologie do niedzieli dziś zamówiłem dojazdówkę, od teraz radze każdemu kto ma ten besensowny zestaw naprawczy , no chyba ze ktoś ma max assistans i wisi mu czy będzie jechał na lawecie czy na kołach .

 

PS .do laguny III mam koła 225/45/18 (fabryczne) kupiłem dojazdówkę od laguny 185/55/17 na średnicy 6 mm mniej jak koła zasadnicze dojechac można .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra zwykła głupia dojazdówka rozwiązała by temat , liczyłem na nowe technologie do niedzieli dziś zamówiłem dojazdówkę, od teraz radze każdemu kto ma ten besensowny zestaw naprawczy , no chyba ze ktoś ma max assistans i wisi mu czy będzie jechał na lawecie czy na kołach .

 

PS .do laguny III mam koła 225/45/18 (fabryczne) kupiłem dojazdówkę od laguny 185/55/17 na średnicy 6 mm mniej jak koła zasadnicze dojechac można .

 

Ja mam w Lagunie 225x45x17 i kupiłem dojazdówkę 125/80/16 - nie wiem po co Ci aż taka szeroka dojazdówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Lagunie 225x45x17 i kupiłem dojazdówkę 125/80/16 - nie wiem po co Ci aż taka szeroka dojazdówka :)

u mnie fabrycznie są 225/45/18 więc jak wpisałem w kalkulator opon wymiary to ta dojazdówka jest o 6 mm jak koła zasadnicze , inna sprawa że alle mówie że to dojazdówka od laguny III więc chyba taką wkładali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie fabrycznie są 225/45/18 więc jak wpisałem w kalkulator opon wymiary to ta dojazdówka jest o 6 mm jak koła zasadnicze , inna sprawa że alle mówie że to dojazdówka od laguny III więc chyba taką wkładali :)

 

U mnie też pisali, że dojazdówka ma mieć 185 ale szkoda wozić takiego balastu i marnotrawienia przestrzeni bagażowej i zakupiłem 125 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pisali, że dojazdówka ma mieć 185 ale szkoda wozić takiego balastu i marnotrawienia przestrzeni bagażowej i zakupiłem 125 :)

 

Pewnie na spokojnie bym też tak wybrał ale po niedzielnym wk@#$%^ i powrocie na lawecie kupiłem to co niby się przynależy do tego modelu , teraz tak trochę na spokojnie patrzę i się zastanawiam gdzie te wszystkie graty pomieszczę w tym kole , pewnie przyjdziem i kupić ta kuwetę na lewarek inna sprawa że coś mi się zdaje że fabryczny kompresor to też inna wykładzina bagażnika i dojazdówka będzie tam średnio pasować , pewnie będzie też do wymiany ta pierwsza wykładzina bagażnika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na nowe technologie do niedzieli dziś zamówiłem dojazdówkę, od teraz radze każdemu kto ma ten besensowny zestaw naprawczy , no chyba ze ktoś ma max assistans i wisi mu czy będzie jechał na lawecie czy na kołach .

 

Zwis zwisem, ale weź pod uwagę i to, że wielu nie ma pojęcia, jak zmienić koło - to raz, a dwa - może być i tak, jak miał mój sąsiad: koło zmienić umie i chciał bardzo, ale koła miał dokręcane u gumiarza... pokładowy klucz pęcnął, a koła nie odkręcił    :facepalm:

post-154820-0-14583600-1479111879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwis zwisem, ale weź pod uwagę i to, że wielu nie ma pojęcia, jak zmienić koło - to raz, a dwa - może być i tak, jak miał mój sąsiad: koło zmienić umie i chciał bardzo, ale koła miał dokręcane u gumiarza... pokładowy klucz pęcnął, a koła nie odkręcił    :facepalm:

attachicon.gif1 - Kopia.jpg

 

I z takiego właśnie powodu jak muszę pojechać do kapciarza (na zmianę opon czy kół)  to do takiego co TIRy obsługuje przede wszystkim :) bo ma nawyk dokręcania ręcznie kluczem dynamometrycznym :) a nie pneumatem do oporu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o przygód z dojazdówkom ciąg dalszy, macie może wiedze jakie koła były w Lagunach 3 chodzi mi o rozstaw śrub koleś miał w aukcji że do laguny 3 koło przyjechało i okazuje się że u mnie jest rozstaw srub 5x114,3 i otwór centrujący 66 mm , kolo twierdzi że dojazdówka jest z Lali III teraz sobie tak kombinuję czy laguna na stalówkach nie ma felg 5x108 mm . Moze ktoś ma lagunę na stalówkach i byłby chętny zmierzyć te wymiary .

 

Jak by co to mam do sprzedania nówkę dojazdówkę do Renaulat 185/55/17 5x108 i otwór centrujący 61 mm czyli chyba wszystkie starsze renaulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego może pasować ? Ma to mniejsze rozniary niż standardowe koło ?

P.s. Czy te zestawy naprawcze coś dają ? Jeśli tak to który kupić ?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

zobacz jaki masz wymiar dojazdówkę która u mnie nie pasuje jak by co mogę Ci do 3miasta dostarczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.