Skocz do zawartości

807 - nowa sztuka na AK


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

:skromny:

witam sie , jeszcze mnie tu nie było 

pierwszy francuz w domu 

 

ale przejechałem już 450 km bez awarii, więc tak złe chyba nie jest  ;l

 

peugeot 807 2,0 HDI 109KM/80KW pięć biegów 2005 kilometrów dużo , ale tani był  :skromny:

 

i pytań na początek kilka 

 

- wycieraczki ze spryskiwaczami - kupować takie same czy to jakoś przerobić, czy przekłada się spryskiwacze za starych piór na nowe 

- tylny spryskiwacz nie działa , pewnie poszukam co i gdzie 

- lewarek zmiany biegów - luzy straszne i gałka się telepie - jakoś naprawia sie to , zestaw naprawczy czy inne opcje

- chciałbym zrobić sobie fotele w układzie 2+2 zamiast 2+3, ale fotele jak w wersji Pulman - da sie czy nie 

- 2005, zielone wyświetlacze - jaka diagnostyka do tego , to na CANie już czy nie

- olej - jaki lać i co ile 

- olej w skrzyni - coś sie robi z tym czy tylko jeździ 

- rozrząd - co ile , czy tam jest łańcuch między wałkami (na ile)

- koła i opony - co było fabrycznie , teraz są jakieś alu 17" - jakie w miarę wysokie gumy tam wejdą 

- FAP - jak sprawdzić ile płynu jest 

 

- modyfikacje typy EGR, FAP remapowanie - robić coś , koszty ewentualne 

 

pewnie jeszcze pytań pojawi się troche , ale powoli (jeszcze nie zaglądałem do zawieszenia, hamulców, silnika  ;] )

na razie wrażenie pozytywne , wygodnie, w miarę cicho , dużo miejsca , rodzina zadowolona 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny:

witam sie , jeszcze mnie tu nie było 

pierwszy francuz w domu 

 

ale przejechałem już 450 km bez awarii, więc tak złe chyba nie jest  ;l

 

peugeot 807 2,0 HDI 109KM/80KW pięć biegów 2005 kilometrów dużo , ale tani był  :skromny:

 

i pytań na początek kilka 

 

- wycieraczki ze spryskiwaczami - kupować takie same czy to jakoś przerobić, czy przekłada się spryskiwacze za starych piór na nowe 

- tylny spryskiwacz nie działa , pewnie poszukam co i gdzie 

- lewarek zmiany biegów - luzy straszne i gałka się telepie - jakoś naprawia sie to , zestaw naprawczy czy inne opcje

wyrobiony mechanizm zmiany biegów

- chciałbym zrobić sobie fotele w układzie 2+2 zamiast 2+3, ale fotele jak w wersji Pulman - da sie czy nie 

wyjmij środkowy i masz 2+2

- 2005, zielone wyświetlacze - jaka diagnostyka do tego , to na CANie już czy nie

najlepiej PP2000

- olej - jaki lać i co ile 

zobacz co przewiduje producent ja leje 5W30

- olej w skrzyni - coś sie robi z tym czy tylko jeździ 

wymienia

- rozrząd - co ile , czy tam jest łańcuch między wałkami (na ile)

ja wyznaje zasadę 5 lat ewentualnie 70000km

- koła i opony - co było fabrycznie , teraz są jakieś alu 17" - jakie w miarę wysokie gumy tam wejdą 

u mnie przewidują 215/60R16

- FAP - jak sprawdzić ile płynu jest 

Peugeot Planet2000

 

- modyfikacje typy EGR, FAP remapowanie - robić coś , koszty ewentualne 

podałem kontakt do zibisoft

 

pewnie jeszcze pytań pojawi się troche , ale powoli (jeszcze nie zaglądałem do zawieszenia, hamulców, silnika  ;] )

na razie wrażenie pozytywne , wygodnie, w miarę cicho , dużo miejsca , rodzina zadowolona 

 

dobry wybór :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wycieraczki ze spryskiwaczami - kupować takie same czy to jakoś przerobić, czy przekłada się spryskiwacze za starych piór na nowe 

Sa dostepne wycieraczki z dyszami tyle ze troche drozsze. Jak bardzo chcesz to mozesz kupic zwykle i przelozyc dysze ale musisz je jakos przykleic do nowych wycieraczek (druciarstwo). P.s. w modelach po 2006 sa juz normalne wycieraczki i dysze na masce

 

- tylny spryskiwacz nie działa , pewnie poszukam co i gdzie 

Albo zaworek w pompce (wtedy najczesciej jak wlaczasz tylny spryskiwacz to leje przod) albo zlaczka na wezyku w bagazniku pod prawa oslona lampy - sprawdz czy nie leje ci sie w tapicerke. Jest chyba jeszcze jedna zlaczka na wezyku w okolicach przedniego slupka przy nogach pasazera.

 

- lewarek zmiany biegów - luzy straszne i gałka się telepie - jakoś naprawia sie to , zestaw naprawczy czy inne opcje

Ten typ tak ma... Nie ma zestawow naprawczych, wymienia sie caly mechanizm razem z linkami (nie wiem jaki koszt teraz, kiedys kosztowal ok 500zl). Na ruszajaca sie galke moze pomoc poxipol - pewnie pekl plastik na ktory nabija sie galke. Galke mocuje sie na wcisk, jak mocno pociagniesz to mozesz ja zdjac i sprawdzic

 

- chciałbym zrobić sobie fotele w układzie 2+2 zamiast 2+3, ale fotele jak w wersji Pulman - da sie czy nie 

Prawdziwy uklad pullman ma inne prowadnice w podlodze, mozesz zrobic tak jak pisal szyman, ze zwyklymi fotelami, bez podlokietnikow

 

- 2005, zielone wyświetlacze - jaka diagnostyka do tego , to na CANie już czy nie

oczywiscie ze CAN. a do tego jeszcze VAN gratis. diagnostyka tylko PP2000 - kabel z allegro lub aliexpress

 

- olej - jaki lać i co ile 

najprosciej oryginal - Total

 

- olej w skrzyni - coś sie robi z tym czy tylko jeździ 

jak bardzo chcesz mozesz wymienic albo poczekac i zrobic przy okazji wymiany sprzegla. nie ma kontroli stanu - wymienia sie od razu caly olej.

 

- rozrząd - co ile , czy tam jest łańcuch między wałkami (na ile)

pewnie jest lancuch - nie mialem tego silnika ale we wszystkich innych 16v jest. jak go nie slychac to ja bym nie ruszal, lancuchy byly dosc trwale a zeby sie do niego dobrac trzeba demontowac wtryskiwacze a nie zawsze chca wychodzic

 

- koła i opony - co było fabrycznie , teraz są jakieś alu 17" - jakie w miarę wysokie gumy tam wejdą 

zalezy od rocznika, albo 215/65/15 albo 215/60/16. poszukaj oryginalnych felg, nie dobierzesz od innego auta bo eurovan ma inne ET

 

- FAP - jak sprawdzić ile płynu jest 

tylko komputerem albo demontujac zbiornik. albo wysysajac caly plyn i wlewajac od nowa, wpisujac do komputera dolewke.

 

- modyfikacje typy EGR, FAP remapowanie - robić coś , koszty ewentualne 

glupie pytanie - 2.0 HDI 110PS w tych rocznikach ma FAP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wycieraczki ze spryskiwaczami - kupować takie same czy to jakoś przerobić, czy przekłada się spryskiwacze za starych piór na nowe 

Sa dostepne wycieraczki z dyszami tyle ze troche drozsze. Jak bardzo chcesz to mozesz kupic zwykle i przelozyc dysze ale musisz je jakos przykleic do nowych wycieraczek (druciarstwo). P.s. w modelach po 2006 sa juz normalne wycieraczki i dysze na masce

 

zamówiłem ze spryskiwaczami , szkoda dłubać dla paru złotych

 

- tylny spryskiwacz nie działa , pewnie poszukam co i gdzie 

Albo zaworek w pompce (wtedy najczesciej jak wlaczasz tylny spryskiwacz to leje przod) albo zlaczka na wezyku w bagazniku pod prawa oslona lampy - sprawdz czy nie leje ci sie w tapicerke. Jest chyba jeszcze jedna zlaczka na wezyku w okolicach przedniego slupka przy nogach pasazera.

 

widzę, że zaworek , bo leje na przód , od reflektorów tez nic chodzą , ale to raczej nie problem (w sensie że nie będę naprawiał 

 

- lewarek zmiany biegów - luzy straszne i gałka się telepie - jakoś naprawia sie to , zestaw naprawczy czy inne opcje

Ten typ tak ma... Nie ma zestawow naprawczych, wymienia sie caly mechanizm razem z linkami (nie wiem jaki koszt teraz, kiedys kosztowal ok 500zl). Na ruszajaca sie galke moze pomoc poxipol - pewnie pekl plastik na ktory nabija sie galke. Galke mocuje sie na wcisk, jak mocno pociagniesz to mozesz ja zdjac i sprawdzic

 

 nie muszę zdejmować , sama wyata  ;l , zacinający się wsteczny już zrobiłem - ktoś za dużo kleju nakładł właśnie przy klejeniu gałki , mechanizm narazie chodzi , przyzwyczaiłem się do tych luzów 

 

- chciałbym zrobić sobie fotele w układzie 2+2 zamiast 2+3, ale fotele jak w wersji Pulman - da sie czy nie 

Prawdziwy uklad pullman ma inne prowadnice w podlodze, mozesz zrobic tak jak pisal szyman, ze zwyklymi fotelami, bez podlokietnikow

 

właśnie się zastanawiałem czy pulmann ma inne prowadnice - sprawa się wyjaśniła i muszę jakoś żyć ze zwykłym układem 

 

- 2005, zielone wyświetlacze - jaka diagnostyka do tego , to na CANie już czy nie

oczywiscie ze CAN. a do tego jeszcze VAN gratis. diagnostyka tylko PP2000 - kabel z allegro lub aliexpress

 

zamówione , zobaczymy jak przyjdzie 

 

- olej - jaki lać i co ile 

najprosciej oryginal - Total

 

doczytałem 10W40 - nie wiem jeszcze co ile , ale filterek za 25 zł to raz w roku mogę zmienić bez zastanawiania się 

 

- olej w skrzyni - coś sie robi z tym czy tylko jeździ 

jak bardzo chcesz mozesz wymienic albo poczekac i zrobic przy okazji wymiany sprzegla. nie ma kontroli stanu - wymienia sie od razu caly olej.

 

skrzynie chodzi ładnie- narazie nic nie kombinuję, może na wiosnę przed sezonem ciągania przyczepy 

 

- rozrząd - co ile , czy tam jest łańcuch między wałkami (na ile)

pewnie jest lancuch - nie mialem tego silnika ale we wszystkich innych 16v jest. jak go nie slychac to ja bym nie ruszal, lancuchy byly dosc trwale a zeby sie do niego dobrac trzeba demontowac wtryskiwacze a nie zawsze chca wychodzic

 

wczoraj zmieniłem pasek od osprzętu - rolki było słychać to zmieniłem na początek z paskiem, rozrząd do zrobienia niebawem, puściłem sam silnik bez osprzętu , bez niepokojących hałasów 

 

- koła i opony - co było fabrycznie , teraz są jakieś alu 17" - jakie w miarę wysokie gumy tam wejdą 

zalezy od rocznika, albo 215/65/15 albo 215/60/16. poszukaj oryginalnych felg, nie dobierzesz od innego auta bo eurovan ma inne ET

 

poszukam używek 16" - bo te 17 okropne są , pójdą może gdzieś na wieś przez OLXa 

 

- modyfikacje typy EGR, FAP remapowanie - robić coś , koszty ewentualne 

glupie pytanie - 2.0 HDI 110PS w tych rocznikach ma FAP?

 

podobno wszystkie HDI miały FAPa , w następny weekend zapuszczę sie pod spód na dokładniejsze oględziny 

 

dzięki za informacje , pewnie niebawem następne pytania się pojawią  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pompki albo rozbiera i wyczyść zaworek. Tam jest taka gumką która zacina się bo pachnie albo łapie piasek. Fotek kiepski, po zdjęciu prawego nadkola, ale da się bez zdejmowania zderzaka. Do reflektorów jest osobna pompka, niektórzy specjalnie dołączają bo dużo płynu zużywa.

Nie wszystkie hdi miały fap. Na pewno nie ma fapa w 2.0hdi 120ps po 2006. W starszych 2.0 chyba też nie było ale nie jestem pewien, w tych rocznika miałem tylko 2.2hdi (z fapem)

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pompki albo rozbiera i wyczyść zaworek. Tam jest taka gumką która zacina się bo pachnie albo łapie piasek. Fotek kiepski, po zdjęciu prawego nadkola, ale da się bez zdejmowania zderzaka. Do reflektorów jest osobna pompka, niektórzy specjalnie dołączają bo dużo płynu zużywa.

Nie wszystkie hdi miały fap. Na pewno nie ma fapa w 2.0hdi 120ps po 2006. W starszych 2.0 chyba też nie było ale nie jestem pewien, w tych rocznika miałem tylko 2.2hdi (z fapem)

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

przy jakichś zakupach wziąłem pompkę , niecałw 30 zł , starą rozbiorę i zobaczę co tam siedzi , może naprawie dla samej sztuki 

 

z FAPem wyjaśni się w weekend obejrzę spód i będe wiedział 

 

kółka kupiłem sobie stalówki w fabrycznym rozmiarze - jak przyjadą to dam fotki bo chyba będzie wyglądał jak samochód a nie jak pokraka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny:

witam sie , jeszcze mnie tu nie było 

pierwszy francuz w domu 

 

ale przejechałem już 450 km bez awarii, więc tak złe chyba nie jest  ;l

 

peugeot 807 2,0 HDI 109KM/80KW pięć biegów 2005 kilometrów dużo , ale tani był  :skromny:

 

i pytań na początek kilka 

 

- wycieraczki ze spryskiwaczami - kupować takie same czy to jakoś przerobić, czy przekłada się spryskiwacze za starych piór na nowe 

- tylny spryskiwacz nie działa , pewnie poszukam co i gdzie 

- lewarek zmiany biegów - luzy straszne i gałka się telepie - jakoś naprawia sie to , zestaw naprawczy czy inne opcje

- chciałbym zrobić sobie fotele w układzie 2+2 zamiast 2+3, ale fotele jak w wersji Pulman - da sie czy nie 

- 2005, zielone wyświetlacze - jaka diagnostyka do tego , to na CANie już czy nie

- olej - jaki lać i co ile 

- olej w skrzyni - coś sie robi z tym czy tylko jeździ 

- rozrząd - co ile , czy tam jest łańcuch między wałkami (na ile)

- koła i opony - co było fabrycznie , teraz są jakieś alu 17" - jakie w miarę wysokie gumy tam wejdą 

- FAP - jak sprawdzić ile płynu jest 

 

- modyfikacje typy EGR, FAP remapowanie - robić coś , koszty ewentualne 

 

pewnie jeszcze pytań pojawi się troche , ale powoli (jeszcze nie zaglądałem do zawieszenia, hamulców, silnika  ;] )

na razie wrażenie pozytywne , wygodnie, w miarę cicho , dużo miejsca , rodzina zadowolona

Przede wszystkim gratuluję zakupu bo fajne autko. Dziwi mnie tylko skrzynia piątka ale to były chyba jej ostatnie chwile a potem już nastała normalność.

Co do niektórych pytań:

1. Nie daj boże kombinować ze spryskiwaczami, tzn przeklejanie. Kup raz w roku wycieraczki za ponad stówkę i masz z głowy

2. tylny sprysk raczej wina wężyka gdzieś z tyłu bo pompka jest ta sama na przód/tył.

3. do lewarka się przyzwyczaj, typowy kij w wiadrze śrub, którym mieszasz

4. fotele mają inne prowadzenie w podłodze, zapomnij

5. koła powinny być 15" i takie polecam. 16" już wyraźnie czuć utratą komfortu i większą pracą nadwozia

6. Egr to nic dobrego, łatwo zaślepisz blaszką. FAPa nie mam to się nie wypowiem. Remap koniecznie bo 2.0 to za mało a jeszcze masz w wyjątkowo słabej wersji.

Poza tym polecam przerobienie dogrzewacza silinka na ogrzewanie postojowe i masz pełen luksus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny:

- rozrząd - co ile , czy tam jest łańcuch między wałkami (na ile)- FAP - jak sprawdzić ile płynu jest 

 

- modyfikacje typy EGR, FAP remapowanie - robić coś , koszty ewentualne 

Rozrząd na pasku to "stary" silnik HDI taki jak u mnie tylko wersja 110 KM z intercoolerem i inną turbiną jeśli dobrze pamiętam.

Do sprawdzenia po VIN bez problemu jest to czy ma FAP czy nie. Ale obstawiam,  że 2005 to jeszcze może być za wcześnie na ten patent. W 2005 roku było dopiero Euro4, które obywało się bez mokrego FAP.

W internetowej instrukcji obsługi ze strony peugeota http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/ powinieneś wyczytać rodzaj oleju do silnika i skrzyni swojego pojazdu i częstotliwość wymian. To samo dotyczy rozrządu, płynu hamulcowego i płynu w chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W internetowej instrukcji obsługi ze strony peugeota http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/ powinieneś wyczytać rodzaj oleju do silnika i skrzyni swojego pojazdu i częstotliwość wymian. To samo dotyczy rozrządu, płynu hamulcowego i płynu w chłodnicy.

 

"RHWB" - bez FAPa - nawet mnie to cieszy , info o olrju , przeglądach i wymianach nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki , niestety pod spodem samochodu wygląda, że FAP jednak jest 

 

chciałem sie podłączyć kompem i mam problem z numerem DAM - nie pasuje ten z drzwi , da się to jakoś wyrwać w ASO po VINie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , niestety pod spodem samochodu wygląda, że FAP jednak jest 

 

chciałem sie podłączyć kompem i mam problem z numerem DAM - nie pasuje ten z drzwi , da się to jakoś wyrwać w ASO po VINie ??

 

DAJ VIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, parę pytań kolejnych

Jak wyłączyć automatyczne światła i follow me home, ?

Mam komputer przełączany w manetce wycieraczek, daje się przelączać ale są dwa punkty do których nie ma dostępu, overspeed - można aktywować i dezaktywować ale nie da się wejść w ustawienia prędkości, (tempomat ma tylko dwie pozycje on-off), drugi punkt to check Control - niby jest info żeby przytrzymać przycisk dłużej do wyjścia ale nie można wejść

Przy okazji wyszło że mam webasto - wyszedł błąd dodatkowego podgrzewacza - niby wszystko ok ale błąd jest

wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, parę pytań kolejnych

Jak wyłączyć automatyczne światła i follow me home, ?

Mam komputer przełączany w manetce wycieraczek, daje się przelączać ale są dwa punkty do których nie ma dostępu, overspeed - można aktywować i dezaktywować ale nie da się wejść w ustawienia prędkości, (tempomat ma tylko dwie pozycje on-off), drugi punkt to check Control - niby jest info żeby przytrzymać przycisk dłużej do wyjścia ale nie można wejść

Przy okazji wyszło że mam webasto - wyszedł błąd dodatkowego podgrzewacza - niby wszystko ok ale błąd jest

wysłane z telefonu

zostaw światła załączane z automatu. nie będziesz miał problemu z przełącznikiem. Poszukaj sobie instrukcji do 807 tam bedziesz miał wszystko ładnie opisane. Ja nie pomogę mam wersję z dużym wyświetlaczem i u mnie wszystko jest inaczej.

Webasto sprawdzić PP2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw światła załączane z automatu....... Poszukaj sobie instrukcji do 807 ......

Webasto sprawdzić PP2000

Mógłbym zostawić automat gdyby światła włączały się zawsze po zapłonie i gasły po zgaszeniu silnika, teraz działają jak im się podoba........w instrukcji nie ma nic o układzie jaki mam , mam jakieś inne radio bez przycisku MODE........mam na razie jakąś kulawą wersję softu i wyszło mi , że webasto ma złe spaliny, za mało czy za dużo CO2 i jakaś kalibracja jest potrzebna - coś bez sensu chyba, jutro wieczorem będę miał chwilę na podłubanie przy sofcie.

wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zostawić automat gdyby światła włączały się zawsze po zapłonie i gasły po zgaszeniu silnika, teraz działają jak im się podoba........w instrukcji nie ma nic o układzie jaki mam , mam jakieś inne radio bez przycisku MODE, a ten przycisk podobno ma magiczną moc.........mam na razie jakąś kulawą wersję softu i wyszło mi , że webasto ma złe spaliny, za mało czy za dużo CO2 i jakaś kalibracja jest potrzebna, ale błędu jako takiego nie ma a "silniczek" się świeci - coś bez sensu chyba, jutro wieczorem będę miał chwilę na podłubanie przy sofcie.

wysłane z telefonu

wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zostawić automat gdyby światła włączały się zawsze po zapłonie i gasły po zgaszeniu silnika, teraz działają jak im się podoba........w instrukcji nie ma nic o układzie jaki mam , mam jakieś inne radio bez przycisku MODE........mam na razie jakąś kulawą wersję softu i wyszło mi , że webasto ma złe spaliny, za mało czy za dużo CO2 i jakaś kalibracja jest potrzebna - coś bez sensu chyba, jutro wieczorem będę miał chwilę na podłubanie przy sofcie.

wysłane z telefonu

Jedyna opcja podłączenie PP2000 i poustawianie wszystkiego jak trzeba. W opcjach webasto jak pamiętam jest ustawienie składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widać czy naklejka była zdejmowana

widać , ale nie wchodzi (pierwsze pięć cyferek wpisuję)

rusza czasem diagbox i daje się coś sprawdzić 

 

program też dziwnie się zachowuje bo sam wykrywa VIN z samochodu ale inny niż na budzie i w papierach  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać , ale nie wchodzi (pierwsze pięć cyferek wpisuję)

rusza czasem diagbox i daje się coś sprawdzić 

 

program też dziwnie się zachowuje bo sam wykrywa VIN z samochodu ale inny niż na budzie i w papierach  :hehe:

 

- było grzebane w elektronice

- interfejs marny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- było grzebane w elektronice

- interfejs marny

Interfejs niby max ale pewności nie mam bo innego Peugeota nie mam pod ręką do weryfikacji, bardziej obstawiam grzebanie, ciekawe czy da radę jakoś zmienić VIN w elektronice pod numer budy.

Zobaczę co jedrocha mi podpowie z moim numerem.

wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój numer OPR/DAM wg VIN - 10536

 

dziwnie to chodzi , ale działa , dzięki 

 

znaczy odpaliłem PP2000 na win XP (na vortualboxie nie chciał, na WIN7 też nie - trzeba było przekopać garaż i jakiegoś trupa wykopać z XP :facepalm: )  - ruszyło ładnie ale wykrywa inny VIN , po wklepaniu numeru z budy i DAMa od niego wszystko rusza tylko witać VIN ten "inny"  ;]

co ciekawe "inny" VIN pochodzi z C8  ;l

 

to co mnie najbardziej ciekawiło to FAP - puszka jest z rurkami jak od FAPa , ale w ustawieniach zaptaszkowany jest jego brak, płynu pokazuje 190ml  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie to chodzi , ale działa , dzięki 

 

znaczy odpaliłem PP2000 na win XP (na vortualboxie nie chciał, na WIN7 też nie - trzeba było przekopać garaż i jakiegoś trupa wykopać z XP :facepalm: )  - ruszyło ładnie ale wykrywa inny VIN , po wklepaniu numeru z budy i DAMa od niego wszystko rusza tylko witać VIN ten "inny"  ;]

co ciekawe "inny" VIN pochodzi z C8  ;l

 

to co mnie najbardziej ciekawiło to FAP - puszka jest z rurkami jak od FAPa , ale w ustawieniach zaptaszkowany jest jego brak, płynu pokazuje 190ml  :nie_wiem:

no co koszt zakupu płynu nie mały taniej było pogrzebać w ustawieniach :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie to chodzi , ale działa , dzięki

znaczy odpaliłem PP2000 na win XP (na vortualboxie nie chciał, na WIN7 też nie - trzeba było przekopać garaż i jakiegoś trupa wykopać z XP :facepalm: ) - ruszyło ładnie ale wykrywa inny VIN , po wklepaniu numeru z budy i DAMa od niego wszystko rusza tylko witać VIN ten "inny" ;]

co ciekawe "inny" VIN pochodzi z C8 ;l

to co mnie najbardziej ciekawiło to FAP - puszka jest z rurkami jak od FAPa , ale w ustawieniach zaptaszkowany jest jego brak, płynu pokazuje 190ml :nie_wiem:

No to kolega jakiegoś składaka kupił :) Wigry czy Flaming :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega jakiegoś składaka kupił :) Wigry czy Flaming :) :)

Chyba Flaming bo jedzie równiutko, Wigry zawsze krzywe były.

Byłem na geometrii i wyszło idealnie i wszystkie punkty budy na swoim miejscu, więc nie jest chyba źle.

Czy do Peugeota/citroena są jakieś kody dodatkowe np do doprogramowania kluczyka ??

wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Flaming bo jedzie równiutko, Wigry zawsze krzywe były.

Byłem na geometrii i wyszło idealnie i wszystkie punkty budy na swoim miejscu, więc nie jest chyba źle.

Czy do Peugeota/citroena są jakieś kody dodatkowe np do doprogramowania kluczyka ??

wysłane z telefonu

 

 

Tak, w tym roczniku powinna być twarda karta kodowa, a jak nie ma to do nabycia w ASO sam kod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym roczniku powinna być twarda karta kodowa, a jak nie ma to do nabycia w ASO sam kod :)

tak domyślałem się, podpowiedz mi proszę, czy do ujednolicenia numerów budy i modułów potrzebuję pinu a jeśli tak to którego/obu ??

bo bym chciał mieć porządek  :hehe:

 

pokręcony ten wynalazek jest nieźle , ale zawsze tak jest, że jak na początku jest pod górkę to potem idzie łatwo i przyjemnie  :skromny: mam przynajmniej taką nadzieję  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak domyślałem się, podpowiedz mi proszę, czy do ujednolicenia numerów budy i modułów potrzebuję pinu a jeśli tak to którego/obu ??

bo bym chciał mieć porządek  :hehe:

 

pokręcony ten wynalazek jest nieźle , ale zawsze tak jest, że jak na początku jest pod górkę to potem idzie łatwo i przyjemnie  :skromny: mam przynajmniej taką nadzieję  ;l

 

karta z kodem jest niezbędna w kwestiach "bezpieczeństwa" auta - kluczyki / immobiliser

do pozostałych telekodowań - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.