-
Guma vs termoplast
Ja takimi nie dałem rady bez przeróbki. Musiałem dospawac do nich srube żeby równo ściągać opaske. I tak nie wyszło idealnie bo zrobił się babel - maja dość grube końcówki. Opaski w termoplastach Lobro są szersze i zrobione z grubszej blachy niz normalne. Dlatego ciężko się je zaciska. Dodatkowo termoplast jest na tyle twardy że musisz idealnie zacisnąć zeby wystarczająco "pracowal" na zalamaniach oslony Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
-
Guma vs termoplast
https://allegro.pl/szczypce-do-zaciskania-opasek-na-oslonach-przegubu-i7171373086.html Opaski z kompletu są twarde i trzeba je równo scisnąć. Pod osłoną musi być czysto tzn nie powinny zostać resztki smaru bo osłoną zacznie pracować. Ja zmarnowalem 3 sztuki zanim udało mi się założyć w miarę dobrze. Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
-
Guma vs termoplast
Termoplast jest trwalszy ale trzeba to poprawnie założyć. Potrzebuje mocniejszych opasek i musi być mocno ściągnięty, inaczej się zsuwa i robi się nieszczelny. Są do tego specjalne szczypce na klucz dynamometryczny, nie wszyscy mechanicy to robią. Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
-
Dylemat - smar na piastę przy wymianie tarcz hamulcowych
Ostatnio znajomy diagnostyka przestrzegał mnie przed staremu miedziowego bo miedź zawarta w smarze koroduje z czasem i nierownomiernie odpycha tarcze. Jeśli już ktoś się boi że tarcza przyrdzewieje go piasty to lepiej posmarować jakimś zwykłym smarem np do łożysk. Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
-
Citroen C5 III 2.2
zalezy. od ok 2006 bylo biturbo a pozniej znowu zrobili pojedyncza turbine, chyba w okolicach 2010. Generalnie wersja 175 koni to biturbo, wersja 204 konie to juz pojedyncze turbo ze sterowaniem elektrycznym. bylo jeszcze "wykastrowane" biturbo czyli 2.2 Hdi 156 albo 163 konie ktore jest takie samo jak 175 koni tylko nie ma biturbo a zwykla turbine, ale to montowali chyba tylko w terenowkach (C-Crosser, Outlander, Land Rover) i w Eurovanie.
-
Citroen C5 III 2.2
A ja mam 2.2 Hdi w C8, wersja 175km i ten silnik jest OK. Jezdzi przyjemnie dzieki biturbo. Do tej pory zmienialem elektrozawory w podcisnieniach (koszt 120zl za sztuke), swiece zarowe i jeden przewod paliwa. Reszta to eksploatacja (rozrzad, spzreglo+dwumasa itp). Czesci do 2.2HDi sa zauwazalnie drozsze niz do 2.0Hdi (te ktore nie sa wspolne) ale na pewno wiele tansze niz do V6.
-
Auto do lawety? 15-20tyś zł?
Ja mam w dowodzie 1375 w mocniejszym dieslu i 1850 w słabszym. Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
-
a Ty co zrobiłeś już tej wiosny?
Chodzilo mi o pekanie podczas przejezdzania zageszczarka. Ekipa ktora kladla kostke u kolegi mowila ze oni specjalnie nie robia kostek 4cm bo podobno im pekaja pod maszyna. Nie martwie sie o pekanie podczas normalnego uzytkowania. Co do osiadania to u mnie miejsce na taras jest okolone opaska z bloczkow betonowych murowanych "po waskiej" i podwyzszone warstwa ok 50cm piasku. Piasek lezy od 5 lat wiec mial czas wystarczajaco sam osiasc. Plyty polozone na podsypke betonowa zeby mrowki nie wynosily ziaren i powinno byc OK. W razie czego tak jak piszesz mozna zdjac i poprawic.
-
Podłoga z płyt OSB
Na betonie po skuciu zrob wylewke samopoziomujaca. I tak musisz cos dac zeby zniwelowac slady kucia.Jesli nie masz jakiejs ogromnej powierzchni to mozesz wylewka podniesc o te 5mm, nie bedziesz pozniej mial problemow z odstawaniem plyt. U mnie firma robila wylewke samopoziomujaca na nowej posadzce, nawet pod plytki bo owiele latwiej sie wtedy kladzie. Tak samo pod panelami. Jesli nie chcesz robic calych 5mm to zrob mniej i daj podklad z pianki tez pod OSB - zalatwi to czesciowo pofalowania stropu.
-
a Ty co zrobiłeś już tej wiosny?
Jak sie to kladzie? Byly kladzione luzno na podsypce czy dobijane zageszczarka od gory? Moze sie tez w koncu zabiore za taras (60m2 do przykrycia) i podobaja mi sie duze plyty, tylko boje sie ze przy grubosci 4cm beda pekac.
-
Citroen c8 + ogrzewanie postojowe (dmuchawa)
noooo. i ile na koniec cie za to skasuja :-D
-
Citroen c8 + ogrzewanie postojowe (dmuchawa)
Nie wiem jak w oryginale w C8 bywalo w benzynie. W dieslu nie ma zadnego zaworu - piec jest wpiety normalnie w obieg bo fabrycznie jest to tylko dogrzewacz a nie pelen piec. W zalaczniku masz instrukcje montazu webasto w benzynie 807_2002_2.2_3.0_b_E.pdf
-
[C8] wymiana amorków tył
tak naprawde smarowanie tych prowadnic to polsrodek. glowne rolki i tak maja lozyska ktore sa zakryte, a zacieraja sie plastikowe rolki kierunkowe ktore sa skonstruowane tak ze predzej czy pozniej i tak ktoras stanie
-
Citroen c8 + ogrzewanie postojowe (dmuchawa)
W originale webasto jest pod podloga na wysokosci siedzenia kierowcy - patrz na zdjeciu. Zaleta taka ze blisko jest zbiornik paliwa, oryginalnie jest osobne wejscie do zbiornika, nie trzeba robic zadnych trojnikow. Siedzi w specjalnej metalowej gondoli. Co do kabli, to tak jak mowisz, jeden to sygnal obrotow do wentylatora a drugi to informacja zwrotna do klimatronika. Drugiego nie musisz ruszac. Ja wpialem sie jeszcze w plus po kluczyku zeby przez przekaznik rozlaczyc uklad przy odpalaniu - po uruchmieniu obrotami steruje znowu klimatronik, niezaleznie od timera. Bralem to gdzies z kalkulatora klimatyzacji ale nie pamietam ktory pin bo mi wcielo moje rysunki
-
[C8] wymiana amorków tył
Wymiana tylnych amortyzatorow jest prosta. Wystarczy odkrecic dwie sruby i wlozuc nowy. U mnie tez stukaly przed wymiana. Jak nie pomoze to do wymiany tuleje tylnej belki. Rolki drzwi od czasu do czasu psikam WD40. Najwazniejsze zeby bylo tam w miare czysto i zeby nie jezdzily po piasku,
Adam_
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta