Skocz do zawartości

Szlifierka kątowa


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest promocja to trzeba kupować, tylko pytanie czy warto i co wybrać :

 

szlifierka kątowa Ryobi 125mm 800W - 148 zł

albo

szlifierka kątowa Bosch PWS 700-125 700W - 168 zł

 

Sprzęt przeznaczony do drobnych robótek ręcznych w domu i przy domu :ok:

Bosch jest lżejszy, ale słabszy i droższy :ok:

 

Brak w obydwu przypadkach regulacji prędkości obrotów - jeśli to w ogóle przydatna funkcja? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brak w obydwu przypadkach regulacji prędkości obrotów - jeśli to w ogóle przydatna funkcja? :hmm:

 

Jeśli szlifierka nie posiada takiej regulacji to nawet na nią nie patrzę  ;] 

A szlifierki 125mm to zaczynają się od 500zł  ;] 

http://allegro.pl/dewalt-szlifierka-katowa-dwe4257-d28136-1500w-reg-i6589963405.html np.

800W to strasznie mało  ;) Więc co byś nie kupił i tak będzie słabe  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szlifierka nie posiada takiej regulacji to nawet na nią nie patrzę  ;] 

A szlifierki 125mm to zaczynają się od 500zł  ;] 

http://allegro.pl/dewalt-szlifierka-katowa-dwe4257-d28136-1500w-reg-i6589963405.html np.

800W to strasznie mało  ;) Więc co byś nie kupił i tak będzie słabe  ;)

 

do czego taka regulacja np. może się przydać?

500 zł za sprzed przydomowy to trochę za dużo :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam dość dużo niebieskiego Boscha o mocy 1000 W i uwazam ze nie ma potrzeby wiecej. Regulacja obrotów ogólnie w szlifierce nie wiem po co jest . Bardziej bym sie skupił na łagodnym rozruchu , zabezpieczeniach i ergonomii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja bardzo się przydaje do pracy ze szczotką drucianą lub krążkami ściernymi klejonymi na rzep.

Może taka  ;)  http://allegro.pl/einhell-szlifierka-katowa-te-ag-125-1100-regulacja-i6576342668.html

 

wszystko fajnie tylko te "gabaryty" :( to chyba poczekam na Lidla i ich wynalazek za 99 zł z regulacja obrotów :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch Boscha

Z tych dwóch? Za półtorej stówki? To żadna. Miałem taką i szybko poszła się paść. Od ładnych paru lat mam Makitę 1100W z SJS i bardzo sobie chwalę. Mam też 180tkę AEG dwudziestoletnią - sprzęt nie do zajechania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch? Za półtorej stówki? To żadna. Miałem taką i szybko poszła się paść. Od ładnych paru lat mam Makitę 1100W z SJS i bardzo sobie chwalę. Mam też 180tkę AEG dwudziestoletnią - sprzęt nie do zajechania.

 

Ryobi jest w promocji :ok:  standardowa cena to coś ok. 250 zł

Kolega mi poleca Makite za 500zł ;] A ja może nie kiedy popracuje nią z 30 min i będzie leżała z 3-4 miesiące :no: 

Tak wiem, wiem, że mając Makite za 500 zł to zawsze mogę być pewny, że po tych 3-4 miesiącach odpali z kopyta :ok:  tylko czy warto dla tych kilku godzin w roku wydawać 500 zł :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dewalt mieliśmy taka kiedys w firmie jest do tej pory jako pomoc domowa... Ale jak robiliśmy Ogrodzenia mieliśmy 3 sztuki i wszystko śmigalo naprawdę szczotki od czasu do czasu i przez 5 lat powiedzmy codziennie minimum 4 gdzieś godziny pracy i chodzą nadal tylko teraz mniej. Są to 125 o mocy jak pamiętam 1100 Watt. Po co tam regulacja obrotów to nie wiem.

Wysłane z mojego SM-J510FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taką częstotliwość pracy to obojętnie co kupisz będzie ok. Ryobi nie znam, ale jak to coś marketowego to lepiej Bosch. Ja szlifierką za 120 złotych zrobiłem całą swoją budowę i padły łożyska, ale to z mojej winy bo często traktowałem ją pyłem i gruzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryobi jest w promocji :ok: standardowa cena to coś ok. 250 zł

Kolega mi poleca Makite za 500zł ;] A ja może nie kiedy popracuje nią z 30 min i będzie leżała z 3-4 miesiące :no:

Tak wiem, wiem, że mając Makite za 500 zł to zawsze mogę być pewny, że po tych 3-4 miesiącach odpali z kopyta :ok: tylko czy warto dla tych kilku godzin w roku wydawać 500 zł :nie_wiem:

Kilka godzin pracy, to bardzo dużo, jak na amatorskie zastosowanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taką częstotliwość pracy to obojętnie co kupisz będzie ok. Ryobi nie znam, ale jak to coś marketowego to lepiej Bosch. Ja szlifierką za 120 złotych zrobiłem całą swoją budowę i padły łożyska, ale to z mojej winy bo często traktowałem ją pyłem i gruzem.

 

Ryobi to coś w rodzaju zielonego Boscha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 A ja może nie kiedy popracuje nią z 30 min i będzie leżała z 3-4 miesiące :no:

Tak wiem, wiem, że mając Makite za 500 zł to zawsze mogę być pewny, że po tych 3-4 miesiącach odpali z kopyta

Ja sporadycznie kilka razy do roku, robię takim B&D

http://allegro.pl/black-decker-cd-115-kax-szlifierka-walizka-i6007167313.html

W zupełności się do wszystkiego koło domu nadaje i mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka godzin w roku i to w dodatku bez jakis udziwnien to chyba cokolwiek

ja całą budowę opędziłem tipem 115 kupionym z 15 lat temu za 30-40 zl

a pomocniczo 125 macalistera ale to tylko do grubszych robót lub wymagających regulacji obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.