Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe i klocki - oryginalne GM czy TRW?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

A musisz zmienic z jakiego powodu? Zuzyte czy maja bicie? Jak maja bicie to zmierz ich grubosc. Ja tez o malo dopiero co nie zmienilem tarcz ze wzgledu na bicie. Pojechalem jednak na toczenie na samochodzie 200zl za 4 sztuki i hamulce jak nowe. Zuzycie tarcz po przetoczeniu to jakies 20-40% :) wiec jeszcze spokojnie na jakies 50kkm wystarcza.

1000zl zostalo w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pilnie zmienić tarcze z klockami. Co polecacie założyć?

Mam zestaw TRW, jest OK.

 

A musisz zmienic z jakiego powodu? Zuzyte czy maja bicie? Jak maja bicie to zmierz ich grubosc. Ja tez o malo dopiero co nie zmienilem tarcz ze wzgledu na bicie. Pojechalem jednak na toczenie na samochodzie 200zl za 4 sztuki i hamulce jak nowe. Zuzycie tarcz po przetoczeniu to jakies 20-40% :) wiec jeszcze spokojnie na jakies 50kkm wystarcza.

1000zl zostalo w kieszeni :)

Wszystko zależy jak masz zużyte tarcze, jak są zużyte w połowie to już niewiele tego "mięsa" na nich zostanie po przetoczeniu. Jeśli wada materiałowa była przyczyną Twojego bicia tarcz to teraz mogą się jeszcze szybciej pokrzywić. Po toczeniu powinno się założyć nowe klocki lub jeśli się da szlifować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem ze trzeba zmierzyc grubosc tarczy. Ja sie pozytywnie zaskoczylem jak sie okazalo ze zuzycie tarcz po 40kkm to jakies 0,2-0,4mm gdzie na przodzie tarcze maja tolerancje do 3mm, a tyl 2mm. Przetoczenie zebralo zdaje sie jakies kolejne 0,2-0,4mm... Skutkiem czego po zabiegu zostalo i tak 3\4 tarczy! Grzech wymieniac. Lato przejezdzilem i bicie nie wrocilo. W poprzednim aucie tez tak mialem ze nowe tarcze po 20kkm pokrzywily sie, potem przetoczylem i jak sprzedawalem auto po kolejnych 30kkm nadal byly ok. Tak teoria mowi o tym zeby podszlifowac klocki po zabiegu, ale w praktyce tego nie robilem. Trzeba miec swiadomosc ze przez pierwsze 20-50km hamulce sa slabsze bo klocek sie musi ulozyc, dotrzec. Tak samo bywa i po zalozeniu nowych tarcz i klockow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.