Skocz do zawartości

Proszę o uspokojenie mnie, bo chyba szukam na siłę problemu...


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, 

tak się trafiło, że bravo jest 2.0 MJ, a nie 1.4 TJ.

 

Jestem mega szczęśliwy, tak, że dwa razy żona  pojechała służbówką do pracy, a ja naszym Bravo :D

 

I teraz tak, przejechaliśmy już koło 2000 km od momentu zakupu [łącznie z dojazdem do domu] i w zasadzie jest wszystko OK.

 

Autem żona jeździ do pracy na co dzień - koło 10 km w korkach w jedną stronę - i w zasadzie jest to co mnie nieco martwi.

 

Na dystansie ~1600 KM mam spalanie 8.1 l/100- niestety nie pamiętam średniej prędkości. 

Poprzednie tankowania miałem na podobnym poziomie.

 

Niestety teraz na dystansie 160 km spalanie ledwo obniżyłem do 8.8 l/100 przy prędkości średniej 24 km/h

I teraz się zastanawiam, czy coś może być nie teges?

Średni interwał miedzy czyszczeniami DPF to 317.. 406.. 251 km w ostatnim odczycie.

 

Czadzieje, czy doszukiwać się ?

Ogólnie auto ma zmieniony rozrząd, oleje itp...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? to zastanawiajace... moje stilo 1.9 140 km przy dynamicznej jezdzie srednie pokazuje 5,8l/100km , kiedys moj rekord to 4,2l/100km. ale teraz ponizej 5,2 juz nie zejde, bo podejrzewam lejace wtryski. ale sam nie wiem bo kotrekty sa roznie. musisz sprawdzic parametry , bo ja nawet przy jezdzie gt dynamicznej to mam max 7.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? to zastanawiajace... moje stilo 1.9 140 km przy dynamicznej jezdzie srednie pokazuje 5,8l/100km , kiedys moj rekord to 4,2l/100km. ale teraz ponizej 5,2 juz nie zejde, bo podejrzewam lejace wtryski. ale sam nie wiem bo kotrekty sa roznie. musisz sprawdzic parametry , bo ja nawet przy jezdzie gt dynamicznej to mam max 7.8

 

Na trasie miał koło 6 lirów przy dynamicznej jeździe...

Pytanie co dla Ciebie jest dynamiczną jazdą po mieście,  

u mnie ostatnio to jest dużo więcej stania :/

 

Ewenti jak sprawdzić parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę.

Przejrzałem raporty spalania i myślę że dobrze ponad 10 l/100 to jest powód do zastanowienia dopiero.

Jedyne co to muszę jakoś zadbać o to auto przy jazdach miejskich aby długo służyło.

Ale i tu ile głosów tyle opinii jak to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dpf nie lubi krótkich tras. Szczególnie zimą. Co do egr, ja swój czyscilem w Stilo i rok był spokoj. Teraz mam częściowo zaślepiony (mjtd) i auto dostało drugie życie :) w moim przypadku zapychal się szlamem czujnik map sensor w kolektorze ssącym.

Dynamiczna jazda dla mnie to podciąganie biegow pod 2.200-2.500 obrotów... Szczerze pomimo tego że moje Stilo z 2004r to Daje mi tyle frajdy z jazdy co jak na razie żadne inne (no poza CC kjs) ... Wyobrazam sobie jak musi chodzić twoje 2.0 mjtd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz w normie. W Alfie też mam 2.0 170KM i w mieście przy takiej średniej prędkości 8l to i tak dobrze.

DPF wypala się w zależności od warunków. U kolegi co 300km, u mnie co 450km. Im dłuższa jazda w optymalnych warunkach tym więcej km między wypalaniem.

Duże średnie spalanie robi się też z pory roku. Dłużej jedziesz z nie rozgrzanym silnikiem i to mocno podbija wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, 

tak się trafiło, że bravo jest 2.0 MJ, a nie 1.4 TJ.

 

Jestem mega szczęśliwy, tak, że dwa razy żona  pojechała służbówką do pracy, a ja naszym Bravo :D

 

I teraz tak, przejechaliśmy już koło 2000 km od momentu zakupu [łącznie z dojazdem do domu] i w zasadzie jest wszystko OK.

 

Autem żona jeździ do pracy na co dzień - koło 10 km w korkach w jedną stronę - i w zasadzie jest to co mnie nieco martwi.

 

Na dystansie ~1600 KM mam spalanie 8.1 l/100- niestety nie pamiętam średniej prędkości. 

Poprzednie tankowania miałem na podobnym poziomie.

 

Niestety teraz na dystansie 160 km spalanie ledwo obniżyłem do 8.8 l/100 przy prędkości średniej 24 km/h

I teraz się zastanawiam, czy coś może być nie teges?

Średni interwał miedzy czyszczeniami DPF to 317.. 406.. 251 km w ostatnim odczycie.

 

Czadzieje, czy doszukiwać się ?

Ogólnie auto ma zmieniony rozrząd, oleje itp...

Norma, Bravo 1.9MJTD 120 @ 160 po Poznaniu pali 7,5-10 w zależności od ilości korków i stania oraz pory roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.