Skocz do zawartości

Parapety zewnętrzne - woda na bokach parapetu


KeyaR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dom typu kostka, z ogniomurkami obrobionymi blachą. Zrobiłem rolety natynkowe a potem dom został otynkowany i wymienione zostały parapety zewnętrzne. Stare parapety były grube, z lastriko, miały spad ok. 10 stopni i wystawały max 4 cm. Nowe parapety mają spad 5 stopni, są z granitu i wystają (od muru) na 7,5 cm. I teraz jak pada deszcz, to woda kapie z blachy na ogniomurkach roztrzaskuje się o parapety i leci "bokami" po murze (robią się zacieki przy bokach parapetów) - coś podobnego jak na tym obrazku (obrazek odwrócony) (tyle że parapety z innego materiału) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwLJTd4_WotV30cNCx8YzL7aXGOLgkUwUcmB98LQM6w_Qd1YHg

Pytanie:

1. czy to może być wina za bardzo wypuszczonych parapetów? (7,5 cm)

2. czy jest możliwe przycięcie parapetu granitowego już zamontowanego z tych 7,5 na 4 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpowiem sobie sam, może komuś się przyda. Dzwoniłem dzisiaj do firmy kamieniarskiej i bardzo miła pani powiedziała, że zamontowanego parapetu raczej nikt mi nie przytnie. Oni tną je maszynowo, dlatego są proste. "Z ręki" będzie trudno uzyskać taki efekt. Do tego trzeba by wypolerować a to znowu maszyna. No i jeszcze kapinos...

Natomiast nadal nie wiem, czy parapet wystający na 7,5 cm może stanowić tu problem, bo pani powiedziała, że oni zwykle zostawiają na 6 cm, więc u mnie nie jest tak źle...ale leci po bokach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na jednym parapecie i w okolicy przetestował impregnat hydrofobowy.

 

Można by, ale na starych parapetach tego nie było, więc wnioskuję, że problem jest w nowych...i zamiast leczyć objawy, wolałbym usunąć przyczynę...tym bardziej, że to dosyć szybko schnie (choć już widać lekkie zabarwienie tynku).

 

luccass - PRV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by, ale na starych parapetach tego nie było, więc wnioskuję, że problem jest w nowych...i zamiast leczyć objawy, wolałbym usunąć przyczynę...tym bardziej, że to dosyć szybko schnie (choć już widać lekkie zabarwienie tynku).

 

luccass - PRV

 

To, że przyczyny nie usuniesz już chyba sam wymyśliłeś.

Teraz musisz coś zmienić, aby nie ciekło po ścianie.

Ja bym dał jakiś preparat bardzo hydrofobowy na bokach parapetu i  na ścianie przy parapecie oraz na parapecie przy ścianie.

 

 A w ogóle nie wpadłbym na pomysł robienia parapetów zewnętrznych z mostka cieplnego. No chyba, że konserwator zabytków by nakazał.

Ale wtedy bym negocjował jakieś spienione tworzywo wyglądające jak kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci - ile kosztuje mb takiego parapetu z kamienia? 

 

 

Za 2cm Pink Gray 152x40 płaciłem 78zł/szt. Potem docinałem na wymiar. Tylko zakup nie u kamieniarza, a w hurtowni. U nich drugie, albo trzecie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę pokazać na fotce jak to wygląda?

tapatalked

Parapetów niestety nie mam, zaokrąglony na brzegu (od czoła), a kolor identyczny jak podmurówka (notabene za 100zł/m2):

 

 

 

post-147905-0-61521900-1480599370_thumb.jpg

 

post-147905-0-34466700-1480599385_thumb.jpg

 

To jest chiński granit. Nieco bardziej nasiąkliwy niż ten ze Strzegomia, ale naprawdę ładny (ma taką domieszkę różowego)

 

 

Jedno z okien mam długości ponad 2m i osadzone na ok 50cm. Jak chciałem kupić najtańszy parapet granitowy u kamieniarza policzyli mi 600zł  ;l

 

Zrobiłem z 4 kawałków i kosztowało mnie to 160zł  ;)

Można pomyśleć, że fugowany wygląda kiepsko a wyszło super  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom typu kostka, z ogniomurkami obrobionymi blachą. Zrobiłem rolety natynkowe a potem dom został otynkowany i wymienione zostały parapety zewnętrzne. Stare parapety były grube, z lastriko, miały spad ok. 10 stopni i wystawały max 4 cm. Nowe parapety mają spad 5 stopni, są z granitu i wystają (od muru) na 7,5 cm. I teraz jak pada deszcz, to woda kapie z blachy na ogniomurkach roztrzaskuje się o parapety i leci "bokami" po murze (robią się zacieki przy bokach parapetów) - coś podobnego jak na tym obrazku (obrazek odwrócony) (tyle że parapety z innego materiału) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwLJTd4_WotV30cNCx8YzL7aXGOLgkUwUcmB98LQM6w_Qd1YHg

Pytanie:

1. czy to może być wina za bardzo wypuszczonych parapetów? (7,5 cm)

2. czy jest możliwe przycięcie parapetu granitowego już zamontowanego z tych 7,5 na 4 cm?

 

 

Może doklej na zwykłą (dobrą) taśmę obustronną na brzegach takie plastikowe "kampinosy". Powinny załatwić problem. Kampinosy zrobisz z opakowania plastikowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowanego parapetu raczej nikt mi nie przytnie. Oni tną je maszynowo, dlatego są proste. "Z ręki" będzie trudno uzyskać taki efekt. Do tego trzeba by wypolerować a to znowu maszyna. No i jeszcze kapinos...

Natomiast nadal nie wiem, czy parapet wystający na 7,5 cm może stanowić tu problem, bo pani powiedziała, że oni zwykle zostawiają na 6 cm, więc u mnie nie jest tak źle...ale leci po bokach...

 

Jaki gruby masz ten parapet? Piszesz: spad 5*, ale czy przekrój poprzeczny takiego parapetu jest prostokątny, czy jest to "klin" (czyli zamontowany parapet ma płaski dół, a na górze jest spad) ? Na górze po bokach masz jakiekolwiek "wodochrony" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapet ma przekrój poprzeczny prostokątny a spad jest uzyskany przy montażu. Grubość standardowa 3 cm. Żadnych wodochronów nie było - zrobiłem z silikonu bezbarwnego taki "wałek" przy końcach (z boków na górze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.