Skocz do zawartości

Szmery zza zegarów


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat prawdopodobnie znany niejednemu użytkownikowi Stilo - szmery dobiegające zza zegarów zarówno podczas odpalania/gaszenia silnika jak i podczas pracy na biegu jałowym oraz podczas jazdy. Czy ktoś już doszedł co jest odpowiedzialne za te szmery i czy można się tego jakoś pozbyć? Oprócz szmerów z zegarami wszystko w porządku. Żadnych błędów centralki zegarów, BCM czy silnika. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zachowują zegary. Wskazówka płynnie działa czy ma takie drgawki przy odpalaniu kalibracji i gaszeniu? Generalnie mam takie ciche terkotanie bo mój silniczek krokowy zegarów się kończy... Takie terkotanie . wyciąg zegary i na podpietych sprawdź odhlosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary zachowują się raczej w porządku. W poniedziałek wróci do mnie ELM to zrobię testy wykonawcze wszystkich wskazówek przez Multiecuscan. Naczytałem się trochę o tych zegarach i mam mętlik w głowie. Jedni piszą, że to normalne, inni że to objaw zwary w instalacji, ewentualnie padających zegarów (chipset Motorola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro silniczki są jednorazowe i nie da się ich nasmarować, to nie widzę sensu demontażu zegarów, zwłaszcza że dostać nowe silniczki graniczy z cudem. Podobny temat na autokaciku już kiedyś był, przed chwilą go znalazłem:

 

https://forum.autokacik.pl/printthread.php/topic/76674-chrobotanie-z-zegarów/

 

Wnioski, TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw link. Póki co, Page not found ;) Oki, już mam

 

https://pl.aliexpress.com/item/Best-Price-X27-589-X25-589-Speedometer-Stepper-Motors-Cluster-Gauge-For-Ford-For-Mustang-05/32731191067.html

 

Ktoś to wymieniał z pozytywnym skutkiem? Zamawiałem już kilka tanich elektronicznych gadżetów z aliexpress i większość lądowała w śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum fiat auto czytałem że to jedyny zamiennik który działa w zegarach visteon.nie miałem z tym styczności więc się nie wypowiem. Czasami idzie kupić na alegroszu kompletne zegary że Stilo za 50zl masz tam 4 silniczki które mogą być 100% sprawne. Ja tak kupiłem zegary w których są silniczki. Nie chcę mi się bawić w lutowanie bo pewnie jakbym rozbebeszyl już zegary to i podświetlanie bym też zmienił. Po całym zabiegu trzeba zrobić kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.