Skocz do zawartości

Sprężynka żarówki w lampie CLIO III


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam :phi:

U Żony w aucie stwierdziłem mocowanie żarówki na taśmę klejącą :facepalm:

 

Nie czy to elektryk taki tuning wykonał czy kto, ale pewne jest, że żarówka H7 jest przyklejona i brakuje jej sprężynki - spinki tej trzymającej ją w reflektorze.

Nie pytajcie jak świeci, bo jedna w dół żeby nie razić a druga i tak się przepaliła ;l

 

Czy ktoś jest świadom gdzie można takie ustrojstwo znaleźć? Szukałem po aledrogo, ale niestety nic nie ma, ewentualnie całe reflektory :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam :phi:

U Żony w aucie stwierdziłem mocowanie żarówki na taśmę klejącą :facepalm:

 

Nie czy to elektryk taki tuning wykonał czy kto, ale pewne jest, że żarówka H7 jest przyklejona i brakuje jej sprężynki - spinki tej trzymającej ją w reflektorze.

Nie pytajcie jak świeci, bo jedna w dół żeby nie razić a druga i tak się przepaliła ;l

 

Czy ktoś jest świadom gdzie można takie ustrojstwo znaleźć? Szukałem po aledrogo, ale niestety nic nie ma, ewentualnie całe reflektory :hmm:

Nie wiem skąd jesteś ale takie spinki kupowałem z uszkodzonych reflektorów na szrocie w Krakowie na powstańców wielkopolskich z tym, że do innego auta bo do picasso. Tam tez konstrukcja mocowania żarówki w reflektorze jest ciekawa i metalowy element lubi przy zakładaniu sobie polecieć w siną dal i nie występuje jako część zamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w drugim reflektorze jak ten drycuk wygląda. Jak nie znajdziesz zaoasowego to kombinerki w dłoń i zrób zamiennik ze szprychy rowerowej na przykład. Akbo innego drucika.na pewno bedzie lepszy niz tasma klejaca.

Taka rada jeszcze. Jak juz bedziesz tam grzebał to zagnij te blaszkę ktora tobi jako zawias dla drucika. W kilku autach juz mi wypadało to ustrojstwo. Te dwie operacje pomagają na zawsze.

W xp dogiecie zawiasu tak zeby drucik nie wypadł jest koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@karolchyla spoko, piszesz jakbym był urodzonym pracownikiem huty :hehe:

Ale dzięki  za radę, to pewnie jedyne sensowne rozwiązanie jeśli nie uda mi się znaleźć fabrycznych sprężynek.

 

Niestety w oby dwóch reflektorach sprężynki dały dyla ....póki co jedna włożona na "wcisk" trochęw dół co by nikogo nie raziło a druga włożona ori, ale żonie zakazałem jeździć po dziurach, chwile pewnie tak wytrzyma :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.