Skocz do zawartości

Wentylacja - zimny komin


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zaczęły się większe mrozy i powrócił mały problem w mojej łazience na poddaszu.

Wokół kratki wentylacyjnej skrapla się para wodna i strasznie ciągnie zimnym powietrzem. 

Komin, w którym jest kanał wentylacyjny, nie jest używany do odprowadzania spalin (miał być do kominka ale kominka nigdy nie zrobiłem i teraz jakbym budował dom to bym w ogóle tego komina nie stawiał). Ponieważ celem wyrównania ścian do komina jest dostawiony kawałek zabudowy G-K to napchałem tam ostatnio trochę wełny (pomiędzy komin a karton gips) ale za dużo to nie pomogło. Macie może jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Do głowy przyszedł mi jeden pomysł, który w sumie częściowo zrealizowałem, mianowicie chcąc poprawić wentylację nad kabiną prysznicową doprowadziłem spiro rurą kanał od komina więc teraz zaślepiłbym całkowicie kratkę w ścianie a nad sufitem rozgałęziłbym ten wcześniej zrobiony kanał i zrobił dodatkowe punkty wentylacji. Dzięki temu powietrze z komina zanim by dotarło do pomieszczenia po drodze by się ogrzało i nie powodowałoby problemu takiego jak mam teraz.   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zgra się wiatr i mróz to tak się właśnie dzieje.

To może masz problem z wentylacją - brak dopływu powietrza, szczelne okna i ciągnie jedną z kratek.

Może trzeba koguta na tym kominie postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masz problem z wentylacją - brak dopływu powietrza, szczelne okna i ciągnie jedną z kratek.

Może trzeba koguta na tym kominie postawić.

 

No ale to jest kanał wentylacyjny, nie da rady postawić na nim strażaka

post-130196-0-77132200-1483718083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zaczęły się większe mrozy i powrócił mały problem w mojej łazience na poddaszu.

Wokół kratki wentylacyjnej skrapla się para wodna i strasznie ciągnie zimnym powietrzem.

 

A masz kratkę nawiewową w drzwiach łazienki, żeby dopływało do niej ciepłe powietrze z pozostałej części domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.