Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Akumulator słaby?

Featured Replies

Napisano

@@RWicik

No to podładować i po problemie a potem ewentualnie rozkminiać :ok:  :skromny:

Napisano
  • Autor

Zmierzyłem po przyjeździe, gdy już auto postało w garażu - było trochę mało 12,4 V, a po odpaleniu silnika ponad 15 V, potem zaczęło spadać do 15 i ciut poniżej. Czyli ładowanie raczej prawidłowo, ale aku niedoładowany. W naszych Cruze podobno tak może być, że na początku napięcie ładowania jest za wysokie, by doładować aku.

Poluzowałem więc klemy - nie były ruszane od nowości, trochę nimi poruszałem i skręciłem ponownie.

Ale chyba trzeba by go wyjąć i doładować :hmm:

Długo jeszcze pociągnie? Ma dopiero 4 lata ale 100 000 km przebiegu.

Napisano
  • Autor

Jakoś szybko by się skończył   :hmm:   Delkora masz?

Musiałbym sprawdzić.

Ten aku od nowości nie był w wyśmienitej kondycji.

Zimą radio się wyłączało pod odpaleniu.

ASO oczywiście twierdziło, że wszystko w porządku ;]

Napisano

W te mrozy rozrusznik ledwo kręci z rana. Potem w czasie jazdy wyłącza się radio.

Czyżby akumulator słaby?

Kiedyś w ASO mówili, że radio wyłącza się, gdy akumulator niedoładowany ...

 

Jeśli dobrze pamiętam to masz dość daleko do pracy i generalnie sporo tłuczesz kilometrów więc moim zdaniem niedoładowany akumulator odpada. Wygląda więc na to że trafiłeś kiepską sztukę akumulatora na pierwszym montażu. Aczkolwiek te 15V to dziwnie dużo więc pobawił bym się jeszcze PORZĄDNYM multimetrem żeby to zbadać. 

Napisano
  • Autor

Jeśli dobrze pamiętam to masz dość daleko do pracy i generalnie sporo tłuczesz kilometrów więc moim zdaniem niedoładowany akumulator odpada. Wygląda więc na to że trafiłeś kiepską sztukę akumulatora na pierwszym montażu. Aczkolwiek te 15V to dziwnie dużo więc pobawił bym się jeszcze PORZĄDNYM multimetrem żeby to zbadać. 

Cruze podbija napięcie ładowania, gdy stwierdzi zbyt mały poziom naładowania.

Sprawdzę jeszcze innym miernikiem napięcia i pobór prądu w spoczynku.

Napisano

U mnie tez w mrozy potrafi i 15,3V ladowac. Ja zima jezdze raczej na krotkich 12km odcinkach wiec tez aku niedoladowany i podczas krecenie rozrusznikiem gasna zegary i slychac cykanie jakiegos przekaznika ale auto odpala. Wzialbym na podladowanie dziada do domu ale to wersja ze start stopem i troche sie boje odlaczac go...

Edytowane przez PAWELwaw84

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.