Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Który lepszy Shell Racing 10w60 czy selenia racing 10w60 ???

Featured Replies

Napisano

Który lepszy Shell Racing 10w60 czy selenia racing 10w60 ??? oczywiście jakościowo

Napisano

> Który lepszy Shell Racing 10w60 czy selenia racing 10w60 ???

> oczywiście jakościowo

Ten trzeci czyli Valvoline VR1 10W60 ok.gif

Napisano

selenia, jaka by nie byla, to shit sick.gif

pozdr.

Napisano

> Ten trzeci czyli Valvoline VR1 10W60

Castrol RS 10w60 albo TWS tez daje rade zlosnik.gif

Napisano

> selenia, jaka by nie byla, to shit

> pozdr.

po czym wnosisz ??

punciak mój 1.2 75KM zalewany co 15 tys olejem selenia 15w40 przejechał o 500 tys km bez zadnych remontów ani powazniejszychh napraw, wiec nie wydaje mi sie zeby był az tak chu...y jak stwierdzasz

Napisano

> Castrol RS 10w60 albo TWS tez daje rade

TWS ok.gif a Castrola RS to najgorszemu wrogowi nie polecam

Napisano

> TWS a Castrola RS to najgorszemu wrogowi nie polecam

bo?

Napisano

> bo?

1. Cały silnik miałem zalany olejem - ciekł wszędzie!!! Wcześniej miałem Mobila 5W50 - zero problemów i zero wycieków. Po RS'ie zalałem Lotosa i później Valvoline i nic nie ciekło - jak ręką odjął.

2. W czasie pałowania auta zanotowałem najwyższą temp. oleju w mojej historii - powyżej 135stC to już bardzo nie dobrze (dla porównanie max. temp z Lotosem Traffic nie przekroczyła 110stC)

W moim aucie jeździłem najpierw na oleju DAEWOO 5w30 (pierwsze 100kkm), później Mobil 5W50 (75kkm), następnie dwie wymiany to Castrol RS sick.gif, po nim dwie zmiany Lotos Traffic ok.gif i ostatnio po uturbieniu Valvoline VR1 ok.gifok.gifok.gif

Napisano

> RS to olej mineralny tylko ma napis syntetyczny ponieważ Castrol

> wywalczył tę etykietkę przes sądem USA

> http://groups.google.pl/group/pl.misc.sa...75595b8015c6ec3

> a za Valvoline dziękue

> też juz sie popsuł i po...[kurza twarz]

> http://lanciapolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=37844#37844

Dopiero od niedawna jest na rynku olej 10w60 VR 1 full syntetic

Kiedyś byl pól syntetyk

Napisano

> po czym wnosisz ??

> punciak mój 1.2 75KM zalewany co 15 tys olejem selenia 15w40

> przejechał o 500 tys km bez zadnych remontów ani powazniejszychh

> napraw, wiec nie wydaje mi sie zeby był az tak chu...y jak

> stwierdzasz

ja tez mialem fabrycznie zalany selenia i wymienilem przy pierwszej okazji na Mobil1 5W50, a co do tego czy to shit czy nie shit zlosnik.gif to widzialem rozlozony silnik zalewany wlasnie selenia, widok nie byl zbyt mily frown.gif zreszta zapytaj na centomanii co sadza o selenii biglaugh.gif

pozdr.

Napisano

Przcież selenia to orlenowskie gówno.

Napisano

> Przcież selenia to orlenowskie gówno.

ta icon_eek.gif a ja myslalem ze to makaroniarski olej hmm.gif

pozdr. zlosnik.gif

Napisano

> ja tez mialem fabrycznie zalany selenia i wymienilem przy pierwszej

> okazji na Mobil1 5W50, a co do tego czy to shit czy nie shit to

> widzialem rozlozony silnik zalewany wlasnie selenia, widok nie

> byl zbyt mily zreszta zapytaj na centomanii co sadza o selenii

> pozdr.

a czy uważasz ze fiat pozwolił by sobie seryjnie zalewać swoje silniki taka kupą? skoro zalewa to wydaje mi sie ze jest dobra -chyba nie ryzykowal by tyle zwrotów do aso.....

Napisano

> a czy uważasz ze fiat pozwolił by sobie seryjnie zalewać swoje

> silniki taka kupą? skoro zalewa to wydaje mi sie ze jest dobra

> -chyba nie ryzykowal by tyle zwrotów do aso.....

hahaha.gif nie rozsmieszaj mnie hehe.gif

akurat Fiat to chyba ostatnia marka kora przejmuje sie klientami zlosnik.gif

gwarancje masz na 2 lata lub 100tys km i tyle ma wytrzymac (nawet na Selenii), a co sie pozniej z silnikiem dzieje to maja to w... nosie biglaugh.gif powiedzialbym nawet ze bardziej sie ciesza jak cos siadzie i trzeba kupic czesc zamienna czy zaplacic za robocizne, a najlepiej nowego fiata, niz tym ze silnik bezawaryjnie robi np. 300tys km smirk.gif

pozdr.

Napisano
  • Autor

> Przcież selenia to orlenowskie gówno.

ale chyba nie RACING 10w60

Napisano

selenia to selenia to taki włoski selektol zlosnik.gif

Napisano

> selenia to selenia to taki włoski selektol

cos w tym jest hahaha.gif

na pewno nie zaleje jakis wynalazkow typu lotos, orlenowskie oleje - chyba, ze do poloneza hahaha.gif

jezdze na mobil 1 - jak dla mnie jedyny sluszny olej hahaha.gif

Napisano

> cos w tym jest

> na pewno nie zaleje jakis wynalazkow typu lotos, orlenowskie oleje -

> chyba, ze do poloneza

> jezdze na mobil 1 - jak dla mnie jedyny sluszny olej

To jednak mało wiecie na temat olejów i firm co je rozbią....

Napisano

> Po czym wnosisz ze nie trzyma ??

U mnie utratę parametrów widać wyraźnie po temperaturze oleju i ciśnieniu. Bardzo ładnie ile jaki olej wytrzymuje.

Napisano

> U mnie utratę parametrów widać wyraźnie po temperaturze oleju i

> ciśnieniu. Bardzo ładnie ile jaki olej wytrzymuje.

musisz zakupic lotosa traffiicc - podobno DU na tym super ciagna - ale tylko podobno i z temp. nie ma problemu....

Napisano

> Ten trzeci czyli Valvoline VR1 10W60

Dokładnie grinser006.gif

Napisano

Ktoś pisał, że Castrol RS to "kupa" ...nie powiedziałbym... jezdze na RS i powiem wam, że nie narzekam (poza ceną samego oleju hehe.gif ).

Napisano

> Ktoś pisał, że Castrol RS to "kupa" ...nie powiedziałbym... jezdze na

> RS i powiem wam, że nie narzekam (poza ceną samego oleju ).

nie jest zle - a probowales mobila 0w/40 ? to jest piekny olej i w merolu benzynie piknie lata zlosnik.gif

Napisano

> nie jest zle - a probowales mobila 0w/40 ?

Nie. Leje tylko RS i to do obydwu aut, za równo MB jak i Opla. W Oplu zauważyłem iż silnik się wyciszył oraz spadło spalanie. Poprzednio był lany olej przez ASO. Olej przy okresie przeglądu/wymiany był jak smoła. Na RS olej po 6kkm wygląda tak

http://img133.imageshack.us/my.php?image=castrolrspo6tyskm7sy.jpg

...na prawdę nie mam się do czego przyczepić - olej jest ok.

> to jest piekny olej i w merolu benzynie piknie lata

Doświadczenie?

Napisano

> Poprzednio był lany olej przez ASO. Olej przy okresie

> przeglądu/wymiany był jak smoła.

mozesz sobie zazyczyc inny olej, przy przegladzie gwarancyjnym, nie musisz lac tego, co oni maja...

> Na RS olej po 6kkm wygląda tak

> http://img133.imageshack.us/my.php?image=castrolrspo6tyskm7sy.jpg

> ...na prawdę nie mam się do czego przyczepić - olej jest ok.

> Doświadczenie?

2.2 benzyna - wczesniej byly problemy z cisnieniem - wskazowka skakala - po wymianie, na mobila, nic sie nie dzieje...

olej castrol 5w/40 tez dobrze wygladal po przejechaniu 15 kkm...

jednak mobil 1 0w/40 jest lepszy...

Napisano

> 2.2 benzyna - wczesniej byly problemy z cisnieniem - wskazowka

> skakala - po wymianie, na mobila, nic sie nie dzieje...

> olej castrol 5w/40 tez dobrze wygladal po przejechaniu 15 kkm...

> jednak mobil 1 0w/40 jest lepszy...

Nie masz problemu z ubytkiem oleju na takiej specyfikacji?

Bo na RS nie zauważyłem problemów. Co lepsze, ciśnienie oleju wzrosło o 0,6 bar'a

Napisano

> Nie masz problemu z ubytkiem oleju na takiej specyfikacji?

> Bo na RS nie zauważyłem problemów. Co lepsze, ciśnienie oleju wzrosło

> o 0,6 bar'a

tu masz odpowiedz biglaugh.gif

cisnienie oleju stoi ponad 3 bary nawet na nagrzanym silniku a oleju nic nie ubywa i popychacze przestaly stukac po dluzszym postoju... mobil 0w40 jest najlepszy

moze cos tam ubywa ale nie trzeba dolewac miedzy wymianami na castrolu 5w40 i mobilu 5w50 stukaly chwilke po zapaleniu po dluzszym postoju... teraz nic nie stuka i cisnienie oleju spadalo na 2,5 bara na wolnych obrotach ... na 0w40 stoi na 3 bary

Napisano
  • Autor

gdzie kupujesz castrola i jaki ma kod kreskowy ???

ja juz slyszalem o podrabianym mobilu i mialem nawet okazje kupić mobil 5w50 po 50 zl za 4 litry !!! z zaznaczeniem ze podrabiany, Butelka nie do odróżnienia od orginalnej. Byłem w lekkim szoku.

Wole kupic juz selenie 10w60 w metalowych puszkach nie podrabianą z uwagi na bardzo małą popularnośc.

jak ktoś naleje mobila ~ podróba do nowej fury to dopiero bedzie kaszanka.

Napisano

> gdzie kupujesz castrola i jaki ma kod kreskowy ???

Jakie są różnice w kodzie kreskowym? Zainteresowało mnie to, bo w przyszłym tygodniu muszę kupić olej (Castrol 10w-60) i nie chcę kupić jakiegoś badziewia kombinowanego...

Napisano

> Jakie są różnice w kodzie kreskowym? Zainteresowało mnie to, bo w

> przyszłym tygodniu muszę kupić olej (Castrol 10w-60) i nie chcę

> kupić jakiegoś badziewia kombinowanego...

To proponuję kupić Castrola TWS i po problemie będzie

PS. poczytajcie o olejach na www.streetracing.pl/forum - zobacznie co jest lane do najszybszych aut w polsce i dlaczego; niestety Castrol RS jest na szarym końcu a czołówka to Motul, Valvoline i Mobil

Napisano

> To proponuję kupić Castrola TWS i po problemie będzie

> PS. poczytajcie o olejach na www.streetracing.pl/forum - zobacznie co

> jest lane do najszybszych aut w polsce i dlaczego; niestety

> Castrol RS jest na szarym końcu a czołówka to Motul, Valvoline i

> Mobil

Możesz wrzucić bezpośredni link?

Napisano
  • Autor

> Jakie są różnice w kodzie kreskowym? Zainteresowało mnie to, bo w

> przyszłym tygodniu muszę kupić olej (Castrol 10w-60) i nie chcę

> kupić jakiegoś badziewia kombinowanego...

nie kupuj castrola, już wszyscy mówią że sie popsuł chyba że jest to TWS

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.