Skocz do zawartości

auto z Austii prywatnie


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam małego małolitrażowego dla siebie.

Pierwszy raz pomyślałem, ze sam sobie coś przytargam zamiast "u mirasa " na placu zastanawiać się gdzie jest "haczyk" więc jestem zielony.

Zakładając, ze mam tam kogoś kto raczej bez problemu może wyłapać coś z pierwszej ręki od znajomych i pomijając cenę auta, jakie warunki i dodatkowe koszty trzeba spełnić, żeby wrócić na kołach i ile to będzie kosztować tam a później w kraju?

Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechanie na kołach z Austrii to kiepski pomysł, bo wyjdzie drogo, drogie są u nich ubezpieczenia, zjazdówki z Austrii są nieopłacalne ok 2x drożej wychodzi niż z de, a tam 120-150eur w zależności od landu, więc robi Ci się pokaźna sumka, do tego paliwo i wychodzi dużo drożej niż laweta, a jeszcze bujanie się z formalnościami. Jak masz tam kogoś to ja bym to załatwił tak:

Niech kupuje, wymeldowuje, postawi u siebie na podjeździe, Ty ogarnij laweciarza (nie wiem skąd jesteś, ale za 1200 zł powinieneś dostać auto pod dom jeśli nie jest to północna Polska), potem w PL akcyza 3.1 % od tabelek celnych wartości auta (auto rozumiem do 2l), tłumaczenie dokumentów 60-100zł, badanie techniczne ustalające -98zł, ubezpieczenie i 256 czy 258zł wydział komunikacji. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AkuQ a czy opcja; zjazd do kraju na oryginalnych blachach i papierach a potem zwrot tablic i dokumentów do wymeldowania auta w Austrii jest możliwa? Wszak może taki Austriak przyjechać do Polski i tutaj zbyć pojazd :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wilu napisał:

@AkuQ a czy opcja; zjazd do kraju na oryginalnych blachach i papierach a potem zwrot tablic i dokumentów do wymeldowania auta w Austrii jest możliwa? Wszak może taki Austriak przyjechać do Polski i tutaj zbyć pojazd :hmm:

 

Chyba malo realna opcja :-) Az tak to chyba nie ufają obcym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Chyba malo realna opcja :-) Az tak to chyba nie ufają obcym ;-)

Jest tam siostra mamy od kilkudziesięciu lat. Z ausrtiackim paszportem i austriacką emeryturą już. Problemem może być tylko czy będzie się jej chciało i miała czas. Odkąd przeszła na emeryturę to "korzysta z życia" :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wilu napisał:

@AkuQ a czy opcja; zjazd do kraju na oryginalnych blachach i papierach a potem zwrot tablic i dokumentów do wymeldowania auta w Austrii jest możliwa? Wszak może taki Austriak przyjechać do Polski i tutaj zbyć pojazd :hmm:

 

Jest możliwa jeśli austriacki właściciel się na to zgodzi, jeśli to komis, to można próbować rozmawiać, czy na jego warsztatowych tablicach da radę, no ale tu chodzi o zaufanie obcemu, więc może być ciężko. Generalnie masz kilka opcji, nie wiem jaka odległość Cię dzieli do miejsca auta, bo może za mocno kombinujesz i jazda tam +powrót i koszty benzyny będą równe lub prawie równe kosztom lawety.  Z niektórych rejonów naprawdę tanio można przywieźć auto. Mnie np południowo-zachodnie Niemcy, gdzie do mnie jest 1200km kosztuje zwózka auta 1200zł, a np z Berlina gdzie jest 700km płaciłem 1700zł. Czasami ktoś po kosztach zabierze bo ma miejsce np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AkuQ napisał:

 

Niech kupuje, wymeldowuje, postawi u siebie na podjeździe, potem w PL akcyza 3.1 % od tabelek celnych wartości auta (auto rozumiem do 2l), tłumaczenie dokumentów 60-100zł,ubezpieczenie i 256 czy 258zł wydział komunikacji. Tyle.

Lub przysłać pocztą/kurierem papiery do PL zrobić opłaty celne, ubezpieczenie i zarejestrować tymczasowo na czerwone blachy i wrócić  na kołach. Po przyjeździe zrobić badanie techniczne i zarejestrować na stałe.

 

Wczoraj też mi wpadł do głowy pomysł aby może kupić coś małego w niezłym stanie technicznym w Austrii, a mam kuzyna w Wiedniu, który siedzi na L4 i by temat ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robciolas napisał:

Lub przysłać pocztą/kurierem papiery do PL zrobić opłaty celne, ubezpieczenie i zarejestrować tymczasowo na czerwone blachy i wrócić  na kołach. Po przyjeździe zrobić badanie techniczne i zarejestrować na stałe.

 

Nie wiem tylko, czy za granicą w razie kontroli/stłuczki nie byłoby przepychania odpowiedzialności z TU. Bo w sumie czerwone służą do przeprowadzenia BT, za granicą auto byłoby na polskich blachach, bez polskiego badania technicznego, nie byłoby już papierów stwierdzających badanie austriackie...Nie przerabiałem tematu, gdybam tylko, a w dobie wykpienia się TU z wypłat odszkodowań myślę, że mieliby punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tydzień temu do DE po autko do miejscowości Bad Wünnenberg czyli 1000km w jedną stronę... wynajalem lawete bez limitu kilometrów za 250zl i po obliczeniu kosztów taki wyjazd kosztował mnie 1050zł i w 24h spokojnie się wyrobilem... na Twoim miejscu też bym tak zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luke16 napisał:

Jechałem tydzień temu do DE po autko do miejscowości Bad Wünnenberg czyli 1000km w jedną stronę... wynajalem lawete bez limitu kilometrów za 250zl i po obliczeniu kosztów taki wyjazd kosztował mnie 1050zł i w 24h spokojnie się wyrobilem... na Twoim miejscu też bym tak zrobił...

 

Weź pod uwagę, że jak lawetą firma by zwiozła to za 1200zł, to odliczając 2 średnie dniówki, które trzeba poświęcić na przejazd jesteś jeszcze w plecy, a bierzesz całą odpowiedzialność za transport na siebie, spore firmy mają OCP i OC firmy, które ryzyko niweluje. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1350zł życzą sobie u nas... jeden jak pytałem to zazyczyl sobie 2100zł za transport... z resztą musiałem się przejechać poza grajdolek... jakie 2 dniowki? W 24h się wyrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.