Skocz do zawartości

Tłumik


Pirat7993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jaki radzili byscie mi wsadzic tlumik do CC z silnikiem 1.1 i gora z 1.2 (75)MPI bo obecnie mam cala prota rure 45mm i tylko na koncu tlumik wolnoprzelotowy i zdaje mi sie ze układ mam za bardzo rozprezony , a teraz myslałem kupic sobie jakiś tłumik zeby mniejwiecej chodzilo cicho, zastanawialem sie nad seryjnym tlumikiem z CCS ale najprawdopodobniej mi zamuli auto na amen oslabiony.gif jescze myslalem nad tlumikiem z punto (75) ale pewnie on ma inne mocowania i hyba jest wiekszy (dodam ze to tylko przypuszczenia bo w zyciu go niewidzialem zlosnik.gif) to co byscie proponowali wlozyc zeby auto chodzilo cichutko jak na seryjnym tlumiki albo przynajmniej podobnie no i oczywiscie zeby było tanio 270751858-jezyk.gif aha i dodam jescze ze autko duzo czesciej jezdzi na LPG niz na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a panowie niebiescy policial.gif niebenda mi juz mowic oo ładne auto ale cos za bardzo wyrczy ten chromek z tylu , to co zabieramy dowodzik ? tongue.gif bo obecnie chcialbym cichusienki tlumiczek bo raz przejechał kołomnie sporting i specjalnie sluchalem wydechu ale nic a nic nieusłyszałem , no i mnie sie tak jakos słodko zrobilo i w sobie pomyslałem oo CHCE MIEC TAK SAMO zlosnik.gif hmm to mowicie ze mugena jak bym mu zapłodził to było by cicho i luxusowo w miare cicho ?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm a panowie niebiescy niebenda mi juz mowic oo ładne auto ale cos

> za bardzo wyrczy ten chromek z tylu , to co zabieramy dowodzik ?

> bo obecnie chcialbym cichusienki tlumiczek bo raz przejechał

> kołomnie sporting i specjalnie sluchalem wydechu ale nic a nic

> nieusłyszałem , no i mnie sie tak jakos słodko zrobilo i w sobie

> pomyslałem oo CHCE MIEC TAK SAMO hmm to mowicie ze mugena jak

> bym mu zapłodził to było by cicho i luxusowo w miare cicho ??

cicho to pojęcie względne zlosnik.gif. ale na pewno duuuuuuuuuużo cichszy od ultera.

w lipcu bedę w Rzeszowie to mozemy pospotować 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cicho to pojęcie względne . ale na pewno duuuuuuuuuużo cichszy od

> ultera.

> w lipcu bedę w Rzeszowie to mozemy pospotować

Podłączam się do pytania. Tez szukam tłumika cichego ale dającego moc, bo przydaloby mi sie furke odetkac. Podobno supersprint robi cieche i wydajne ale drogie...

No i zeby pasował do sportingowego zderzaka.

Co proponujecie?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak to w nocy wychodzi ?? bardzo buczy?? głownie chodzi oto zeby sie niebieskie nieczepiały oslabiony.gif no a pospotowac mozemy pub2.gif tylko dasz znac albo moze bendziesz blizej w strone przemysla bo moje przepały ostatnio wychodza na ok 17L i to gazu a na paliwo nieprzelanczam bo to by dopiero byla masakra, heh a najwiekszy problem jest w tym ze NIKT niewie co to moze byc sick.gif no to jescze pomyslałem ze tlumik moze byc za bardzo rozprezony no i .... zachwile pewnie pojade ten tlumik z wielkiego fiata zapodac moze cos bendzie lepiej choc na cuda nielicze frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak to w nocy wychodzi ?? bardzo buczy?? głownie chodzi oto

> zeby sie niebieskie nieczepiały no a pospotowac mozemy tylko

> dasz znac albo moze bendziesz blizej w strone przemysla bo moje

> przepały ostatnio wychodza na ok 17L i to gazu a na paliwo

> nieprzelanczam bo to by dopiero byla masakra, heh a najwiekszy

> problem jest w tym ze NIKT niewie co to moze byc no to jescze

> pomyslałem ze tlumik moze byc za bardzo rozprezony no i ....

> zachwile pewnie pojade ten tlumik z wielkiego fiata zapodac moze

> cos bendzie lepiej choc na cuda nielicze

powiem tak: jezdzę tym autkiem ja,moja zona i 4latnia córka i nikt nie narzeka że jest głośno (a nie mam też srodkowego) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak to w nocy wychodzi ?? bardzo buczy?? głownie chodzi oto

> zeby sie niebieskie nieczepiały no a pospotowac mozemy tylko

> dasz znac albo moze bendziesz blizej w strone przemysla bo moje

> przepały ostatnio wychodza na ok 17L i to gazu a na paliwo

> nieprzelanczam bo to by dopiero byla masakra, heh a najwiekszy

> problem jest w tym ze NIKT niewie co to moze byc no to jescze

> pomyslałem ze tlumik moze byc za bardzo rozprezony no i ....

> zachwile pewnie pojade ten tlumik z wielkiego fiata zapodac moze

> cos bendzie lepiej choc na cuda nielicze

...Ty nie masz czasem stozka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mialem kompa od CCS potem kolega mi sprawił kompa od FIAT 600 van a obecnie zmienilem glowice na 1.2 mpi i kompa od palio od Dacyka no i niezawiele sie zmienilo , no i bylem na diagnostyce pokazalo ze wszystko jest OK poza czojnikiem do wegla aktywnego ktory lezy na tylnim siedzeniu no i padnieta byla sonda wiec zalozylem nową no ale bondz co bondz na LPG sonda niejsest potrzebna sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jest pseudo stozek (filtr z malucha) i kopolka z 900 ale przedtem byl orginalny filtr z CCS i na tym zwyklym filtrze przejezdzalem ok 30km mniej oslabiony.gif, teraz załozyłem ten tlumik z duzego fiata i coby miec pewnosc ze wylot niebendzie odprezony wpakowalem jescze filtr srodkowy bo jescze dzis do 15 mialem czysta rure 45mm od silnika i konczyla sie tlumikiem wolnoprzelotowym (czyli tez zwykla rura owinieta szmatą) , wiec moze teraz bendzie lepiej choc niebardzo w to wieze sick.gif , nikt niema pojecia co to moze byc zaden gazownik ,wszyscy tylko mi mowią ze mieszanka jest za uboga nawet jak odkreci sie caly dlawik na lpg to i tak jest za ubogo dopiero jak sie zatka ok 70% dolotu to wyniki na analizatorze wypadają dobrze ale jezdzic sie nieda a pozatym spala duzo duzo wiecej sick.gif bylem jescze u 3 roznych mechanikow zeby powiedzieli cos o silniku bo moze cos byc nie tak ale kazdy jeden powiedzial to samo ze silnik jest zdrowy i chodzi praktycznie idealnie , cisniene na cylindrach ma jak nowy!!, hmm mam instalacje I generacji przelozona z 700 i pytalem gazownikow czy to moze przez to ze niema komputera i tych innych [bip] moze tyle palic i tez mi kazdy mowil ze nie to niejest potrzebne i ze kazdy to teraz wywala bo same problemy przez to sa , wiec juz sam niewiem co robic bo co bym niezrobil to i tak niepomaga oslabiony.gif juz mi rece opadają bo praktycznie od 3 miesiecy niemysle o niczym innym , a cokolwiek wymysle nowego to i tak to niepomaga kompletnie niewiem co robic buu.gifbuu.gifbuu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> własnie wstawilem tego mugena noo i jescze tak gloso to w aucie i na

> zewnatrz niemialem no i jecze potem wstawilem srodkowy heh

> trohe go uciszylo ale niepowiem zeby bylo ciszej niz przedtem

ja mam cicho. wiec moze inna firma? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm jest pseudo stozek (filtr z malucha) i kopolka z 900 ale przedtem

> byl orginalny filtr z CCS i na tym zwyklym filtrze przejezdzalem

> ok 30km mniej , teraz załozyłem ten tlumik z duzego fiata i coby

> miec pewnosc ze wylot niebendzie odprezony wpakowalem jescze

> filtr srodkowy bo jescze dzis do 15 mialem czysta rure 45mm od

> silnika i konczyla sie tlumikiem wolnoprzelotowym (czyli tez

> zwykla rura owinieta szmatą) , wiec moze teraz bendzie lepiej

> choc niebardzo w to wieze , nikt niema pojecia co to moze byc

> zaden gazownik ,wszyscy tylko mi mowią ze mieszanka jest za

> uboga nawet jak odkreci sie caly dlawik na lpg to i tak jest za

> ubogo dopiero jak sie zatka ok 70% dolotu to wyniki na

> analizatorze wypadają dobrze ale jezdzic sie nieda a pozatym

> spala duzo duzo wiecej bylem jescze u 3 roznych mechanikow zeby

> powiedzieli cos o silniku bo moze cos byc nie tak ale kazdy

> jeden powiedzial to samo ze silnik jest zdrowy i chodzi

> praktycznie idealnie , cisniene na cylindrach ma jak nowy!!, hmm

> mam instalacje I generacji przelozona z 700 i pytalem gazownikow

> czy to moze przez to ze niema komputera i tych innych [bip] moze

> tyle palic i tez mi kazdy mowil ze nie to niejest potrzebne i ze

> kazdy to teraz wywala bo same problemy przez to sa , wiec juz

> sam niewiem co robic bo co bym niezrobil to i tak niepomaga

> juz mi rece opadają bo praktycznie od 3 miesiecy niemysle o

> niczym innym , a cokolwiek wymysle nowego to i tak to niepomaga

> kompletnie niewiem co robic

a ile pali benzyny? tez kosmiczne ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw mialem kompa od CCS potem kolega mi sprawił kompa od FIAT

> 600 van a obecnie zmienilem glowice na 1.2 mpi i kompa od palio

> od Dacyka no i niezawiele sie zmienilo , no i bylem na

> diagnostyce pokazalo ze wszystko jest OK poza czojnikiem do

> wegla aktywnego ktory lezy na tylnim siedzeniu no i padnieta

> byla sonda wiec zalozylem nową no ale bondz co bondz na LPG sonda nie jest potrzebna

grinser006.gifbiglaugh.gifbeksa.gif że co żę niby od kiedy sonada na gazie nie jest potrzeba a co reguluje twoja mieszanką wiesz ile bez sądy byś gazu palił człowieku fakt jak masz mpi to pewnie masz kompa do gazu ale on kożysta z sondy kto ci powiedział że sonda nie jest potrzebna zakrecony.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif Jak zakładają gaz to podstawa sprawdzają sonde wymmieniają swiece i zakładają nowy filtr powietrza

a jak masz pierwszą generacje z 700 to ie masz kompa fakt wtedy nie potrzebujesz sondy ale to dużo tłumaczy załóż kompa i sprawdź 2 generacje na pewno spadnie ilość spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jescze myslalem nad tlumikiem z punto (75) ale pewnie on ma inne

> mocowania i hyba jest wiekszy (dodam ze to tylko przypuszczenia

> bo w zyciu go niewidzialem )

Jest dwuczęściowy - środkowy połączony z tylnym.

Jest to dość długi układ - chociaż dało się przewieźć seicento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze gaz bys wyregolowal ?? Wg. mnie cos napewno jest nie tak....

> Co to ciezko okreslic.... I nie szukaj winy w wydechu!!

17 ltr??? o zgrozo!!!

to napewno nei wina wydechu,nawet gdybys bez jezdził to nie ma takiej opcji aby Ci tyle łykał...

regulacja auta panie regulacja..

a benzyny ile łyka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm regulowany był juz w paru zakladach i tak po kazdej regulacji wyjezdzalem cale baki i roznica byla ok 20 km, a co do bezyny to niewiem bo silnik mam ok3-4 miesiace i niemialem dobrej sondy , wiec szkoda bylo na bezynie jezdzic ale teraz juz sonde zamowilem i bende testowal na paliwie !! az strach pomyslec co bendzie jak na nowej sondzie bendzie palił tyle samo oslabiony.gif ,a tak to do tej pory sondy niekopowalem bo kazdy mi powtazal ze sonda nic a nic niema do gazu tego co ja mam wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , jaki radzili byscie mi wsadzic tlumik do CC z silnikiem 1.1 i

> gora z 1.2 (75)MPI bo obecnie mam cala prota rure 45mm i tylko

> na koncu tlumik wolnoprzelotowy i zdaje mi sie ze układ mam za

> bardzo rozprezony , a teraz myslałem kupic sobie jakiś tłumik

> zeby mniejwiecej chodzilo cicho, zastanawialem sie nad seryjnym

> tlumikiem z CCS ale najprawdopodobniej mi zamuli auto na amen

> jescze myslalem nad tlumikiem z punto (75) ale pewnie on ma inne

> mocowania i hyba jest wiekszy (dodam ze to tylko przypuszczenia

> bo w zyciu go niewidzialem ) to co byscie proponowali wlozyc

> zeby auto chodzilo cichutko jak na seryjnym tlumiki albo

> przynajmniej podobnie no i oczywiscie zeby było tanio aha i

> dodam jescze ze autko duzo czesciej jezdzi na LPG niz na

> benzynie

chcesz cicho to właduj z DFa na koniec a poo drodze jakąs strumienice tak jak ci na gg gadałem, jest cicho a w sumie nadal "przelot"

tak mysle nad twoimi pozostałymi problemami,

weź może sproboj zdemontowac mikser i pojeździc troche na benzynie normalnie bez kilowania i zobaczyć ile pali

jak sie okaże ze normalne ilosci to juz bedziesz wiedział ze to wina instalki a nie pozostałej reszty

podejzewam ze ta I gen, nie zabardzo daje rade przy tym motorze i na dodatek z górą z 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko przyjdzie sonda to odrazu przezucam sie na paliwo i zobaczymy co to z tego bendzie jak bendzie ładnie paliło w granicach 7 litrow to mysle ze bendzie hyba ok ale stach myslec jak bendzie palił 2 razy tyle czyli kolo 14 tylko boje sie pomyslec co wtedy oslabiony.gif a tak z gory moglym sie mniejwiecej dowiedziec co by bylo wtedy jak by dalej tyle smoczył ??no wykluczajas silnik bo 3 mechanikow powiedzialo ze silnik chodzi jak nowy a cisnienie na cylindrach jest jak w nowym na diagnostyce tez wszystko pokazało jak najbardziej OK poza lambda i czojniekiem od wegla aktywnego no ale poczekamy troszeczke i zobaczymy, no ale sczeze mowiac az sie juz boje frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.