Skocz do zawartości

Świece


Ozetjot

Rekomendowane odpowiedzi

 

Grand Scenic II benzyna 1.6 zagazowany. Zaczął odpalać dopiero za 3, 4 razem. Myślę, że chyba świece do wymiany ?

Jeśli tak to jakie polecacie do powyższego ? Nie muszą być najdroższe, ale dobre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od resetu adaptacji i pojeżdżenia na benzynie. Może coś się poprzestawiało w kompie LPG i rozjeżdżają się mapy. 

Drugie, to może parownik puszcza gaz. 

A po trzecie (u mnie w Stilo pomogło) zalałem do benzyny środek do czyszczenia wtrysków. Jak ręką odjął. 

Dużo nie kosztuje a na początek można spróbować. 

Świec bym się na razie nie czepiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Grand Scenic II benzyna 1.6 zagazowany. Zaczął odpalać dopiero za 3, 4 razem. Myślę, że chyba świece do wymiany ?
Jeśli tak to jakie polecacie do powyższego ? Nie muszą być najdroższe, ale dobre :-)


A nie masz przypadkiem za mało paliwa w baku? Bo jak masz w okolicy rezerwy to mało benzyny w baku daje taki objaw. Dosyć łatwo to zweryfikować. Wkładasz kartę, czekasz kilka sekund, po czym wyciągasz kartę i powtarzasz czynność. Jak po czymś takim odpali płynnie to wina ilości benzyny w baku co wpływa na pracę pompy, która podaje na początku za mało paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 23:11, spad napisał:

 


A nie masz przypadkiem za mało paliwa w baku? Bo jak masz w okolicy rezerwy to mało benzyny w baku daje taki objaw. Dosyć łatwo to zweryfikować. Wkładasz kartę, czekasz kilka sekund, po czym wyciągasz kartę i powtarzasz czynność. Jak po czymś takim odpali płynnie to wina ilości benzyny w baku co wpływa na pracę pompy, która podaje na początku za mało paliwa.

 

Dzięki. Sprawdzę po wypłacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 21:28, ochkarol napisał:

Zaczął bym od resetu adaptacji i pojeżdżenia na benzynie. Może coś się poprzestawiało w kompie LPG i rozjeżdżają się mapy. 

Drugie, to może parownik puszcza gaz. 

A po trzecie (u mnie w Stilo pomogło) zalałem do benzyny środek do czyszczenia wtrysków. Jak ręką odjął. 

Dużo nie kosztuje a na początek można spróbować. 

Świec bym się na razie nie czepiał. 

Jak inne rady nie poskutkują to spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.04.2017 o 00:12, Ozetjot napisał:

 

Grand Scenic II benzyna 1.6 zagazowany. Zaczął odpalać dopiero za 3, 4 razem. Myślę, że chyba świece do wymiany ?

Jeśli tak to jakie polecacie do powyższego ? Nie muszą być najdroższe, ale dobre :-)

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jak się okazało (słusznie zdiagnozował spad), przyczyną była zbyt mała ilość benzyny. Przy instalacji LPG - jak się dowiedziałem - dobrze jest mieć przynajmniej 1/4 zbiornika benzyny wypełnioną. Od tankowania problemy ustały :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozetjot napisał:

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jak się okazało (słusznie zdiagnozował spad), przyczyną była zbyt mała ilość benzyny. Przy instalacji LPG - jak się dowiedziałem - dobrze jest mieć przynajmniej 1/4 zbiornika benzyny wypełnioną. Od tankowania problemy ustały :-)

A to nie będzie początek końca pompy paliwa? Ja tak miałem w Picasso to za 2 miesiące pompa padła całkowicie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ozetjot napisał:

 Przy instalacji LPG - jak się dowiedziałem - dobrze jest mieć przynajmniej 1/4 zbiornika benzyny wypełnioną. Od tankowania problemy ustały :-)

Pierwsze słyszę. Niejednokrotnie miałem mało w baku i nic się nie działo. 

Ale najważniejsze, że problem rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.