Skocz do zawartości

Pilne: montaz miksera lpg


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem poniewaz mam uziemione auto. Pacjent to seciento.

Dzis musialem zdjac cala obudowe filtra powietrza. W filtrze powietrza mam mikser LPG. I teraz nie wiem jak on byl zamontowany. Na mikserze i przepustnicy sa wyrazne slady silikonu. Tylko pytanie czy byla tez opaska zaciskowa, bo moze ja gubilem?

Prosze spojrzcie na zdjecia i powiedzcie mi jak to zamontowac i jaki silinon uzyc? Pierwsze zdjecie to wnetrze filtra powietrza w ktorym jest misker polaczony z reduktorem.

 

 

Vlx83Gw.jpg

 

VI0swJ4.jpg?1

 

4kIIPcX.jpg

 

GvnVwrz.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nie wygląda, żeby tam była opaska. W oryginale pewnie uszczelka gumowa i cała obudowa filtra przymocowana do silnika. Zakładając mikser dodatkowo doszczelniono całość silikonem, żeby uniknąć lewego powietrza pod mikserem.  Odpowiedź w kwestii opaski pewnie prędzej byś uzyskał na podkącikach tematycznych Fiata lub jakimś forum użytkowników Seicento. Jakiego silikonu użyć? Ja bym wziął czerwony, uszczelkowy.  Ważniejsze od rodzaju silkonu będzie oczyszczenie i odtłuszczenie łączonych elementów. No i pozostawienie silikonowi odpowiednio długiego czasu na zastygnięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie ten mikser Ci zamontowali?? powinien być pod filtrem na gaźniku a tak to trochę Januszem jedzie. Przecie opory ssania wzrosły masakrycznie. Plus te finezyjne dziury w obudowie filtra no "miszczostwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem to jakos ale samochod inaczej jakos chodzi. Na gazie jak przygazuje i puszcze pedal gazu to sa takie pierdniecia z wydechu. Ale meczylem sie dlugo ... ehhhh.

 

Mikser jest w obudowie filtra powietrza przed przepustnica, jest z nia polaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem zamontowany mikser w Punto2. Trochę druciarstwo, ale tak właśnie montowali w ASO - za instalację zapłaciłem wtedy 3500 ...

Nie ma tam żadnej opaski - mikser nachodzi na przepustnicę i dociskany jest 3 śrubami przykręcanymi przez obudowę filtra.

Generalnie musisz dobrze uszczelnić mikser w obudowie filtra i rurę lpg, która wchodzi do obudowy filtra - jedno i drugie dobrym silikonem, bo uszczelnienie jest na styku metal-plasik.

Uszczelka po mikserem powinna dobrze przylegać do przepustnicy, ale to jest bardzo trudno dobrze zrobić, a i sprawdzić nie za bardzo jest jak.

Jak uszczelnienie będzie złe, to będzie łapał lewe powietrze, mieszanka będzie uboga i będzie strzelał.

Dobrze jest założyć klapkę przeciwybuchową tuż nad mikserem, żeby nie rozwaliło obudowy filtra - widziałem jak wygląda taka obudowa po mocnym strzale.

Kolektor jest plastikowy, ale jeden z najmocniejszych - potrafi dużo wytrzymać.

Dnia 1.05.2017 o 22:33, Makar25 napisał:

ale gdzie ten mikser Ci zamontowali?? powinien być pod filtrem na gaźniku a tak to trochę Januszem jedzie. Przecie opory ssania wzrosły masakrycznie. Plus te finezyjne dziury w obudowie filtra no "miszczostwo"

Przy takiej konstrukcji filtr-przepustnica nie da się tego zrobić tak jak to opisałeś, a jak dasz bardzo cienki mikser to będzie gorzej niż teraz

U mnie tak to jeździło kilka lat i było ok.

Poza tym te opory ssania może i są duże, ale w punto2 sprawdzanym na hamowni z 60 KM ubyło tylko 3, co moim zdanie jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza że maksymalny moment w tym silniku jest przy 2500 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz teraz nie wiem. Czyli jak po demontowaniu tego mi nie pierdzialo po puszczeniu gazu a teraz mi pierdzi to znaczy ze zle zamontowalem to i jest nieszczelnie tak? A czy da sie to zalatwic poprzez regulacje gazu?

Instalacja to 2 gen przerobiona na 1, wywalony silniczek krokowy i wstawiona sruba za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 21:47, patgaw napisał:

No to juz teraz nie wiem. Czyli jak po demontowaniu tego mi nie pierdzialo po puszczeniu gazu a teraz mi pierdzi to znaczy ze zle zamontowalem to i jest nieszczelnie tak? A czy da sie to zalatwic poprzez regulacje gazu?

Instalacja to 2 gen przerobiona na 1, wywalony silniczek krokowy i wstawiona sruba za niego.

Nieszczelności nie da się "naprawić" regulacją, bo nieszczelność raz jest, a raz jej nie ma ...

Według mnie masz nieszczelność możesz spróbować np. plaka, żeby to sprawdzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 09:27, patgaw napisał:

tzn jak ?

psikasz plakiem w okolicach puszki filtra powietrza, po rurach, złączasz, uszczelkach ect i czekasz na reakcje silnika. Oczywiście silnik musi pracować i najlepiej na benzynie.

Jak do dolotu dostanie się plak to obroty wzrosną.

Możesz też zatkać główną rurę dolotową, przy szczelnym dolocie silnik zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.