Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Makar25

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Makar25

  1. Makar25 odpowiedział LuQ na temat - Opel
    Przecież na spokojnie możesz sobie wymrugać błędy
  2. Przytrzymaj czymś, ktoś niech wciśnie kilka razy sprżegło i zobacz czy nie cieknie. Od wciskania ręką mogły się zawinąć uszczelniacze w środku, jeśli nie cieknie po takim tescie powinno być ok
  3. Makar25 odpowiedział robert62 na temat - Opel
    a jaki masz bo były 2 rodzaje
  4. Z racji faktu ze brat chce zezlomowac astre g kombi 1,6 to jesli komus cokolwiek potrzeba mozna pisac napewno wszystko do obgadania
  5. Napewno nie taki sam, sam kiedys myslalem o swapie na 1,4 ale nie jest to takie proste altek i rozrusznik pasuje a pozatym chyba niuc wiecej, zupelnie inny system sterowania w obu silnikach
  6. > sam się nad tym ostatnio zastanawiałem, żeby ze 3 zestawy sprowadzić do PL do własnych potrzeb. Ale > na reazie sobie odpusciłem Odpowiedź jest jedna -homologacja europejska i można jeździć
  7. Makar25 odpowiedział szalonykon na temat - Opel
    > Spróbuj wodą z detergentem. Tak ale najpierw musisz albo włączyć silnik albo zrobić zwarcie na elektrmagnesie zaworu. Zakładam że przeciek masz w okolicach filtra lub połączeń śrubowych
  8. Ja w poprzedniej astrze mialem to samo. Uszczelniłem silikonem dekarskim a podsufitka na klej w spreyu powinno pomóc
  9. może też juz pompa szwankuje i nie pcha wody w mały obieg. Zrobiłbym jak koledzy mówią - przepiąć reduktor w szereg i zobaczyć co będzie, zbyt dużo kombinacji nie ma. Zresztą moja też się przełącza po ok 3 km a temp przełączania mam na 15 stopni
  10. Makar25 odpowiedział Lukass186 na temat - Opel
    to w temacie interfejsów podpowiedzcie jakim zalogować - lub raczej włączyć opcję wyświetlania danych z radia w Corsie C? Radio CD 30 a wyświetlacz oryginalny jakimś kablem wszedłem w ustawienia i miałem tylko podgląd że jest off prawdopodobnie corsa wyszła z fabryki bez radia
  11. Da się tylko bedziesz musiał do tego dopłacić lekko. Poszukam później w przepisach i powiem Ci co i jak. Buggiego raczej nie zarejestrujesz
  12. > A gdzie Ty masz miejsce przed mocowaniem wahacza? Na pewno mówimy o tym samym modelu? > Z tyły jest próg, wgłębienie na bak i podłoga, a przy mocowaniu wahacza jest tylko tzw. oczko do > mocowania śruby tulei wahacza > Mniej więcej takie zdjecie znalazłem w sieci tyłu > http://auto-klinika.pl/images/gallery/duze/opelcorsa1.jpg na podłużnicy np
  13. Skoro nowy zbiornik masz założony to załatwią tylko kopię legalizacji. Koszt ok 65 zł
  14. > Jednym słowem powoływanie się na "program" to ściema Dokładnie. Program jest jak najbardziej ok i w cywilizowanych krajach podaje realne koszta. To nasi wspaniali likwidatorzy stosują różne tricki po to żeby nabić sobie przepastne kieszenie. Nie pozwalaj na to
  15. Koledzy program do kosztorysowania to AUDATEX i z praktyki wiem że zarówno ceny części, lakieru oraz robocizny są dosyć wysokie i spokojnie zaspokajają nasze roszczenia wystarczające do naprawy auta. Niestety dane do programu wprowadzają ludzie i tu można wpisać wszystko, ceny z kosmosu. Dla przykładu cena tablicy rejestracyjnej wg AUDATEX - 95 zł, cena w urzędzie 53, cena podana przez likwidatora 30 zł - bo wpisał ręcznie.
  16. Makar25 odpowiedział kamileeek na temat - Opel
    > Przecież napisałem że trzeba to robić z głową...... to nie wiem o co Tobie chodzi. > szajs z allegro za 3 dychy. Właśnie o ten szajs za 3 dychy mi chodzi a to czy jedno czy dwuhakowe to tylko wpływa na podejście w zależności od sprężyny.
  17. Kolego normalna praktyka TU. Składki musisz płacić nawet jak auto stoi w stodole i nikomu nie wadzi ale jak już przyjdzie że to ty masz dostać pieniądze nie jest już tak prosto. Ja walce z Interisk bo wspaniały pan likwidator zaniżył ceny czesci w kosztorysie ok 50 % i twierdził że tak mu program podał. Nie zgadzamy się z tym, najpierw odwołanie potem sprawa w sądzie, niech się ciągnie latami i tak wygramy ( no moze gdyby sędzia był na 100% sprawiedliwy). Ty mozesz w sądzie powoływac świadków, sąd powołuje biegłego i to biegły ma wytłumaczyć jak co działa. Niemniej jednak znając kilku biegłych z zakresu techniki samochodowej i wyceny znów mozna trafić kulą w płot. Na całe szczęście ( o iledo tego dojdzie) planowana jest zmiana w OC, prawdopodobnie wypłatę odszkodowania będzie płaciło TU w którym mas wykupione OC i to TU będzie dochodziło roszczeń z TU sprawcy, wycena auta będzie realizowana przez niezależnego rzeczoznawcę i dodatkowo naprawa będzie wykonywana tylko na oryginalnych częsciach. Niestety dla bezwypadkowców to żadna rewelacja bo ceny pójdą prawdopodobnie w górę.
  18. http://www.tvn24.pl/przygotowano-projekt-ustawy-zwiekszajacej-wysokosc-mandatow,506464,s.html Co o tym myślicie? Z danych statystycznych prędkość nie jest tak groźna, najwięcej wypadków zdarza się na przejściach dla pieszych. Jestem za karaniem bezwzględnym zarówno za jazdę po alkoholu, brak uprawnień i groźne cwaniactwo drogowe ( wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,skręty z pasów które nakazują inny kierunek jazdy itp) Chore ograniczenia prędkości służą w większości nabijaniu kasy do budżetu a nie poprawie bezpieczeństwa. Dlaczego stawiane są ograniczenia np na zakręcie do 40 km/h a możesz je pokonywać z prędkością 80 bez żadnych problemów i stwarzania zagrożeń, czemu obszary zabudowane ciągną się kilometrami poprzez łąki i nieużytki? Czemu zamiast remontować dziurawe drogi ustawia się znaki ograniczające prędkość. I na koniec czemu szanownych posłów obowiązuje immunitet wtedy gdy popełnia wykroczenie drogowe?
  19. Makar25 odpowiedział kamileeek na temat - Opel
    Jak przegniesz z dociąganiem to albo wygniesz albo zerwiesz gwint. Niestety w przypadku ściągaczy w wielu przypadkach cena = jakość, choć na jeden raz pewnie dadzą radę
  20. Przecież przed mocowaniem wachacza masz miejsce na podniesienie. Jak się boisz że coś zagniesz połóż skrawki opony albo drewna zeby zmniejszyć nacisk jednostkowy lewarka.
  21. Jakbyś nie napinał będzie dobrze, byle by tylko po napięciu w dobrą stronę śrubę dokręcić
  22. > A stosują 10W bo taniej. Raczej chodzi o branie oleju i ew wycieki. Silniki 1,2 do zbyt udanych nie należą a tendencja do zmniejszania oporów wewnętrznych wynikających głównie z tarcia doprowadza do znacznych ubytków oleju. 10W40 jest gęstszy więc mniej go ginie z powodzeniem mozna go stosować do Z12XE A12 XE itp, problemy zaczynają się w silnikach z kołami ZFR bo tam już muśi być płynny olej
  23. Makar25 odpowiedział hefi na temat - Opel
    > to tylko corsa za czapke sliwek > nie znam historii auta Popatrz na gniazda wałków korbowych- takie defekty to używanie oleju typu longlife na trasach w miescie i wymiana co 35 tys
  24. Makar25 odpowiedział hefi na temat - Opel
    jak będziesz potrzebował głowicy to mam po planowaniu na silniku z zatartym dołem.
  25. Teraz niby wszystkie reduktory przynajmniej do sekwencji dają ustawione. Śrubą obejścia ustawisz na wodę poprostu zrób zworę włóż wąż wylotowy LPG do pojemnika z wodą i puść gaz, kręć do czasu aż otrzymasz pojedyńcze bąble gazu w wodzie. Ja zawsze ustawiałem tylko to plus PWA reszta raczej się nie zmieni. Cała operacja zajmuje ok 30 min

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.