Zawartość dodana przez Makar25
-
corsa c, szarpie
Przecież na spokojnie możesz sobie wymrugać błędy
-
wysprzęglik hydrauliczny corsa c
Przytrzymaj czymś, ktoś niech wciśnie kilka razy sprżegło i zobacz czy nie cieknie. Od wciskania ręką mogły się zawinąć uszczelniacze w środku, jeśli nie cieknie po takim tescie powinno być ok
- EGR Corsa
-
Sprzedam - Kupię, Poszukuję, Oddam ... 06.-08.2015
Z racji faktu ze brat chce zezlomowac astre g kombi 1,6 to jesli komus cokolwiek potrzeba mozna pisac napewno wszystko do obgadania
-
Corsa C 1.2 wymiana silnika ?
Napewno nie taki sam, sam kiedys myslalem o swapie na 1,4 ale nie jest to takie proste altek i rozrusznik pasuje a pozatym chyba niuc wiecej, zupelnie inny system sterowania w obu silnikach
-
Gooseneck - czy mozna legalnie jezdzic czyms takim w PL ?
> sam się nad tym ostatnio zastanawiałem, żeby ze 3 zestawy sprowadzić do PL do własnych potrzeb. Ale > na reazie sobie odpusciłem Odpowiedź jest jedna -homologacja europejska i można jeździć
-
Wyciek gazu
> Spróbuj wodą z detergentem. Tak ale najpierw musisz albo włączyć silnik albo zrobić zwarcie na elektrmagnesie zaworu. Zakładam że przeciek masz w okolicach filtra lub połączeń śrubowych
-
Astra F kombi Przecieki wodu do wnętrz auta
Ja w poprzedniej astrze mialem to samo. Uszczelniłem silikonem dekarskim a podsufitka na klej w spreyu powinno pomóc
-
corsa c 1.2 sekwencja - przełączanie się na gaz
może też juz pompa szwankuje i nie pcha wody w mały obieg. Zrobiłbym jak koledzy mówią - przepiąć reduktor w szereg i zobaczyć co będzie, zbyt dużo kombinacji nie ma. Zresztą moja też się przełącza po ok 3 km a temp przełączania mam na 15 stopni
-
Op-com Chińczyk
to w temacie interfejsów podpowiedzcie jakim zalogować - lub raczej włączyć opcję wyświetlania danych z radia w Corsie C? Radio CD 30 a wyświetlacz oryginalny jakimś kablem wszedłem w ustawienia i miałem tylko podgląd że jest off prawdopodobnie corsa wyszła z fabryki bez radia
-
Złomowanie prawie samochodu
Da się tylko bedziesz musiał do tego dopłacić lekko. Poszukam później w przepisach i powiem Ci co i jak. Buggiego raczej nie zarejestrujesz
-
podnoszenie tyłu (lewa lub prawa strona) w corsie
> A gdzie Ty masz miejsce przed mocowaniem wahacza? Na pewno mówimy o tym samym modelu? > Z tyły jest próg, wgłębienie na bak i podłoga, a przy mocowaniu wahacza jest tylko tzw. oczko do > mocowania śruby tulei wahacza > Mniej więcej takie zdjecie znalazłem w sieci tyłu > http://auto-klinika.pl/images/gallery/duze/opelcorsa1.jpg na podłużnicy np
-
Do kiedy butla jest ważna?
Skoro nowy zbiornik masz założony to załatwią tylko kopię legalizacji. Koszt ok 65 zł
-
TU Generali- odszkodowanie.
> Jednym słowem powoływanie się na "program" to ściema Dokładnie. Program jest jak najbardziej ok i w cywilizowanych krajach podaje realne koszta. To nasi wspaniali likwidatorzy stosują różne tricki po to żeby nabić sobie przepastne kieszenie. Nie pozwalaj na to
-
TU Generali- odszkodowanie.
Koledzy program do kosztorysowania to AUDATEX i z praktyki wiem że zarówno ceny części, lakieru oraz robocizny są dosyć wysokie i spokojnie zaspokajają nasze roszczenia wystarczające do naprawy auta. Niestety dane do programu wprowadzają ludzie i tu można wpisać wszystko, ceny z kosmosu. Dla przykładu cena tablicy rejestracyjnej wg AUDATEX - 95 zł, cena w urzędzie 53, cena podana przez likwidatora 30 zł - bo wpisał ręcznie.
-
Sciągacze do sprężyn
> Przecież napisałem że trzeba to robić z głową...... to nie wiem o co Tobie chodzi. > szajs z allegro za 3 dychy. Właśnie o ten szajs za 3 dychy mi chodzi a to czy jedno czy dwuhakowe to tylko wpływa na podejście w zależności od sprężyny.
-
TU Generali- odszkodowanie.
Kolego normalna praktyka TU. Składki musisz płacić nawet jak auto stoi w stodole i nikomu nie wadzi ale jak już przyjdzie że to ty masz dostać pieniądze nie jest już tak prosto. Ja walce z Interisk bo wspaniały pan likwidator zaniżył ceny czesci w kosztorysie ok 50 % i twierdził że tak mu program podał. Nie zgadzamy się z tym, najpierw odwołanie potem sprawa w sądzie, niech się ciągnie latami i tak wygramy ( no moze gdyby sędzia był na 100% sprawiedliwy). Ty mozesz w sądzie powoływac świadków, sąd powołuje biegłego i to biegły ma wytłumaczyć jak co działa. Niemniej jednak znając kilku biegłych z zakresu techniki samochodowej i wyceny znów mozna trafić kulą w płot. Na całe szczęście ( o iledo tego dojdzie) planowana jest zmiana w OC, prawdopodobnie wypłatę odszkodowania będzie płaciło TU w którym mas wykupione OC i to TU będzie dochodziło roszczeń z TU sprawcy, wycena auta będzie realizowana przez niezależnego rzeczoznawcę i dodatkowo naprawa będzie wykonywana tylko na oryginalnych częsciach. Niestety dla bezwypadkowców to żadna rewelacja bo ceny pójdą prawdopodobnie w górę.
-
Wyższe mandaty
http://www.tvn24.pl/przygotowano-projekt-ustawy-zwiekszajacej-wysokosc-mandatow,506464,s.html Co o tym myślicie? Z danych statystycznych prędkość nie jest tak groźna, najwięcej wypadków zdarza się na przejściach dla pieszych. Jestem za karaniem bezwzględnym zarówno za jazdę po alkoholu, brak uprawnień i groźne cwaniactwo drogowe ( wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,skręty z pasów które nakazują inny kierunek jazdy itp) Chore ograniczenia prędkości służą w większości nabijaniu kasy do budżetu a nie poprawie bezpieczeństwa. Dlaczego stawiane są ograniczenia np na zakręcie do 40 km/h a możesz je pokonywać z prędkością 80 bez żadnych problemów i stwarzania zagrożeń, czemu obszary zabudowane ciągną się kilometrami poprzez łąki i nieużytki? Czemu zamiast remontować dziurawe drogi ustawia się znaki ograniczające prędkość. I na koniec czemu szanownych posłów obowiązuje immunitet wtedy gdy popełnia wykroczenie drogowe?
-
Sciągacze do sprężyn
Jak przegniesz z dociąganiem to albo wygniesz albo zerwiesz gwint. Niestety w przypadku ściągaczy w wielu przypadkach cena = jakość, choć na jeden raz pewnie dadzą radę
-
podnoszenie tyłu (lewa lub prawa strona) w corsie
Przecież przed mocowaniem wachacza masz miejsce na podniesienie. Jak się boisz że coś zagniesz połóż skrawki opony albo drewna zeby zmniejszyć nacisk jednostkowy lewarka.
-
Pływanie wskaźnika napinacza.
Jakbyś nie napinał będzie dobrze, byle by tylko po napięciu w dobrą stronę śrubę dokręcić
-
Olej 10W40 w miejsce 5W40 do Corsy C
> A stosują 10W bo taniej. Raczej chodzi o branie oleju i ew wycieki. Silniki 1,2 do zbyt udanych nie należą a tendencja do zmniejszania oporów wewnętrznych wynikających głównie z tarcia doprowadza do znacznych ubytków oleju. 10W40 jest gęstszy więc mniej go ginie z powodzeniem mozna go stosować do Z12XE A12 XE itp, problemy zaczynają się w silnikach z kołami ZFR bo tam już muśi być płynny olej
-
corsa c 1,2 lancuch
> to tylko corsa za czapke sliwek > nie znam historii auta Popatrz na gniazda wałków korbowych- takie defekty to używanie oleju typu longlife na trasach w miescie i wymiana co 35 tys
-
corsa c 1,2 lancuch
jak będziesz potrzebował głowicy to mam po planowaniu na silniku z zatartym dołem.
-
Reduktor tomasetto -wymiana
Teraz niby wszystkie reduktory przynajmniej do sekwencji dają ustawione. Śrubą obejścia ustawisz na wodę poprostu zrób zworę włóż wąż wylotowy LPG do pojemnika z wodą i puść gaz, kręć do czasu aż otrzymasz pojedyńcze bąble gazu w wodzie. Ja zawsze ustawiałem tylko to plus PWA reszta raczej się nie zmieni. Cała operacja zajmuje ok 30 min