Skocz do zawartości

mandat za wycieraczką


miller

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem mandat za brak karty postojowej od Zarządu Dróg i Mostów. Stanąłem przed urzędem i nawet mi do głowy nie przyszło że jest tam strefa płatnego postoju. Nie wiem czy mam zapłacić czy nie. Jak nie zapłacę to przyjdzie jekieś wezwanie do domu? Miał już ktoś taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miałem tydzień temu takie zaproszenie od straży miejskiej, zostawiłem samochod na zakazie. I udało mi się wszystko załatwić polubownie. Gość ze straży wyjaśnił mi że jak bym się nie zgłosił to po miesiącu przyszło by wezwanie i groziło by kolegium za nie zapłacony mandat i za nie wstawienie się na wezwanie. Więc według mnie zasuwaj i wyjaśnij sprawę

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś dostałem mandat za brak karty postojowej od Zarządu Dróg i

> Mostów. Stanąłem przed urzędem i nawet mi do głowy nie przyszło

> że jest tam strefa płatnego postoju. Nie wiem czy mam zapłacić

> czy nie. Jak nie zapłacę to przyjdzie jekieś wezwanie do domu?

> Miał już ktoś taką sytuację?

ja miałem ze dwa razy... parkingowy gdzieś łaził a ja nie miałem czasu i po przyjściu listek za szybą , a to było 1,5 roku temu... mandat za wycieraczką jest nie ważny !! Równie dobrze ktoś może Ci go wyciągnąć waytogo.gif pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za szyba to mandat jest tyle wazny co ulotka..... poleje deszcz i

> mandat sie rozpłynie...czyli tak jakby go wcale nie

> było..przecierz chyba nic nie podpisywałes....

oj niezgodzę się ja ostatnio słyszałem w tv że podobno mandat za wycieraczką jest ważny. Ale oczywiście mogę się mylić

pozdro

ps idż i spytaj może uda się sprawę załatwić polubownie-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps idż i spytaj może uda się sprawę załatwić polubownie-powodzenia

polubowne zalatwienie sprawy = zapłacenie...ale chyba chodzi jak uniknąc zapłacenia...

Ale raczej mandat jest wazny jak jest podpisany przez osobe ktora go otrzymuje, chyba mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz oprócz mandatu za szyba robia fotki autka i rejestracji a przed tym sie raczej nie ucieknie. Sam świstek za szybą tylko informacyjnie, poczekaj aż do domu poczta przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lekceważył bym mandatu od straży miejskiej za brak wypełnionej karty parkingowej. Prędzej czy poźniej przyjdzie wezwanie do uregulowania należności - jak będziesz zwlekał to oddadzą sprawę do sądu. "Wykręty", że żadnego kwitka za wycieraczką nie było (lub, że nieczytelny bo deszcz ..) sobie odpuść - zwykle robią dodatkowo zdjęcia cyfrówką. Nie wiem z jakiego miasta piszesz, ale np u mnie w Cz-wie jest taki "bonus", że jeśli zapłacisz mandat do następnego dnia włącznie to masz 50% rabat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałek kiedyś podobne zajście w Krakowie ze strefą płatnego parkingu... Ale tam taka strefa obowiązuje wszędzie... smile.gif Przyszedłem do samochodu a tu mandacik za szybką... Załatwiłem go szybko i sprawnie. Do tej pory nie było odezwu a było to w kwietniu 2004... Jak przyjdzie wezwanie, to będą musieli udowodnić mi że tam byłem, bo ja osobiście żadnego mandatu nie dostałem... A strażnik miejski mógł np widzieć mnie na ulicy i sobie nr rej odpisać, prawda?

Chodź kolego w dobie dzisiejszej fotografi cyfrowej, jak już wspominali inni forumowicze, może jednak znaleźc sie sposów na dokumentacje wykroczenia...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to ja jeszcze MANDATU za szybą to nie widziałem. Przeważnie są to wezwania i przeważnie można to załatwić polubownie. Czasami nawet przez telefon wink.gif

U moich rodziców pod blokiem jest zakaz ruchu. Ja tam już nie mieszkam, ale dalej jestem zameldowany. Któregoś pięknego dnia zaparkowałem samochód pod klatką, bo na parkingu nie było miejsca i wyszedłem tylko na chwilę. Schodzę na dół i za wycieraczką karteczka (elegancka w foliowym etui, żeby nie zmokła) wezwanie do straży miejskiej. Zadzwoniłem na drugi dzień i powiedziałem, że miałem do wyładowania z samochodu dużo rzeczy i sprawa zakończona, bez żadnego mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w Olsztynie i chyba to nie było od straży miejskiej bo mam sie zgłosić do Zarządu Dróg i Mostów a że nie jestem z Olsztyna to trochę kłopot bo wydałbym na paliwo tyle co za mandat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykle robią dodatkowo zdjęcia cyfrówką

No właśnie cyfrówką...

słyszałem ostatnio od jakiegoś prawnika jak się wypowiadał że zdjęcia zrobione cyfrówką nie mogą być brane pod uwage jako dowody... co innego jak zdjęcie zostało zrobione zwykłym aparatem na klisze... Ale ile w tym prawdy to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było w Olsztynie i chyba to nie było od straży miejskiej bo mam

> sie zgłosić do Zarządu Dróg i Mostów a że nie jestem z Olsztyna

> to trochę kłopot bo wydałbym na paliwo tyle co za mandat.

> Pozdrawiam

Ja w Olsztynie też za to samo dostałem wezwanie do SM ale że się nam spieszyło olaliśmy sprawe mineło już chyba 10 lat od tamtego czasu i nic nie przyszło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz oprócz mandatu za szyba robia fotki autka i rejestracji a przed

> tym sie raczej nie ucieknie. Sam świstek za szybą tylko

> informacyjnie, poczekaj aż do domu poczta przyjdzie.

Co z tego, że zrobili zdjęcie? A jeżeli mandat wywiał wiatr? Nie masz możliwości zapłacenia mandatu, którego nie widziałeś na oczy :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem kiedys taki mandat w krakowie przy szpitalu na krupniczej tez od strefy parkowania a ze naprawde chcialem kupic blankiet postojowy tylko niebylo zadnego z tych ludkow ktorzy je sprzedaja to wszedlem z mama do lekarza wyszedlem patrze jest blankiecik widze panow i mowie im na czym sprawa wygladazeniby jakim prawem jak niemoge kupic blankietu mialem wyrzucic ale zauwazylem ze robia fotki cyfrowka. postanowilem napisac odwolanie od mandatu piszac ze niemialem gdzie kupic blankietu w zadnym kiosku niebylo a ich pracownika tez niebylo w okolicy oiczywiscie odpisali odmownie no to stwierdzilem ze pisze jeszcze raz napisalem jeszcze raz odwolanie i czekalem na odpowiedz (kiedys slyszalem ze jest cos takiego w prawie ze jesli niedostane odpowiedzi w terminie 30 dni to sprawa jest pozytywnie na moja korzysc zalatwiona niewiem czy to prawda) juz tak 5 lat czekam na ta odpowiedz i nic

wiec moze jak to bylo w okolicy jakiegos szpitala albo czegos takiego to sprobuj napisac odwolanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostalem kiedys taki mandat w krakowie przy szpitalu na krupniczej

> tez od strefy parkowania a ze naprawde chcialem kupic blankiet

> postojowy tylko niebylo zadnego z tych ludkow ktorzy je

> sprzedaja to wszedlem z mama do lekarza wyszedlem patrze jest

> blankiecik widze panow i mowie im na czym sprawa wygladazeniby

> jakim prawem jak niemoge kupic blankietu mialem wyrzucic ale

> zauwazylem ze robia fotki cyfrowka. postanowilem napisac

> odwolanie od mandatu piszac ze niemialem gdzie kupic blankietu w

> zadnym kiosku niebylo a ich pracownika tez niebylo w okolicy

> oiczywiscie odpisali odmownie no to stwierdzilem ze pisze

> jeszcze raz napisalem jeszcze raz odwolanie i czekalem na

> odpowiedz (kiedys slyszalem ze jest cos takiego w prawie ze

> jesli niedostane odpowiedzi w terminie 30 dni to sprawa jest

> pozytywnie na moja korzysc zalatwiona niewiem czy to prawda) juz

> tak 5 lat czekam na ta odpowiedz i nic

> wiec moze jak to bylo w okolicy jakiegos szpitala albo czegos takiego

> to sprobuj napisac odwolanie

> pozdrawiam

cóż za słowotok pad.gif postaw chociaż parę przecinków (,,,,,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było w Olsztynie i chyba to nie było od straży miejskiej bo mam

> sie zgłosić do Zarządu Dróg i Mostów a że nie jestem z Olsztyna

> to trochę kłopot bo wydałbym na paliwo tyle co za mandat.

> Pozdrawiam

20.GIFJakieś 4-5 lat temu w Olsztynie na Szrajbera koło poczty też dostałem mandat za szybę.Wywaliłem , bo tak mi poradził policjant. Do dziś bez odzewu.Jakieś 1,5 roku temu w Olsztynie przy Manhattanie to samo, nigdzie nie mogłem kupić karty parkingowej,a jak wracałem to jakiś pan właśnie mi wkładał mandat. Zapytałem czy ma bilet na sprzedaż , a on na to że nie jest od tego. Powiedziałem mu gdzie ma mnie pocałowa i odjechałem. Mieszkam 100 km od Olsztyna. Dowiedziałem się później że zamiejscowych raczej nie ścigają. Do dziś mam spokój i mandat na pamiątkę. Taki z planem miasta na odwrocie.

U nas w Braniewie Straż Miejska robi zdjęcia cyfrówką, ale można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.