Skocz do zawartości

Maj - zapowiedzi opadu sniegu


Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniłem piątego maja w piątek  ;)  , ale bynajmniej nie z racji podwyższonych temperatur , tylko skojarzenia że zrobiła mi się już zbyt duża dysproporcja czasowa w eksploatacji  zimowe / letnie ...

 

Niestety - póki co pogoda nas nie rozpieszcza za bardzo 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzisiaj to już przesada :ogien: z 2 cm śniegu z auta służbowego zgarniałem w Gdańsku... wczoraj skrobałem szybę i przez karambol w czasie śnieżycy na obwodnicy 3-miasta stałem w kilku km korku  .... Teraz patrzę przez okno i w Gdyni cały czas sypie śniegiem :facepalm:

 

Kiedy ta wiosna ja się pytam?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym globalnym ociepleniem klimatu u nas nie za bardzo :hmm:

 

Swoją drogą te -3 rano niemal w połowie maja nie nastraja optymistycznie - owoce krajowe będą 3x droższe niż egzotyczne ...

 

No i jak tak dalej będzie z temperaturą  to zimówki mogą podrożeć jako całoroczne :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  juz +19 C Croma pokazała na wyswietlaczu więc może takich widoków ( poniżej zdjęcie z Gdyni z 10 maja ) jak ostatnio w srodę juz nie zobaczę ;)

WP_20170510_09_50_00_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oglądałem dzisiaj filmik na YT, gdzie koleś do Insigni zamontował "pseudo" diodę informującą o uruchomieniu wypalanie DPF. Podpiął się w lewym lusterku pod kable zasilające podgrzewanie lusterka, i w momencie jak rozpoczął się proces wypalania DPF - dioda mrogała; Czy w naszych Cromkach działa takie coś podobnie? tj. w monecie wypalania DPFa uruchamiane jest grzanie lusterek??

Jeżdżę głównie po mieście i wydaje mi się, że dość często przerywam wypalanie....taka dioda dałaby info, że może lepiej wrócić "okrężną drogą" do domu, albo jeszcze się pokręcić po mieście, żeby dokończyć wypalanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piterro napisał:

Koledzy, oglądałem dzisiaj filmik na YT, gdzie koleś do Insigni zamontował "pseudo" diodę informującą o uruchomieniu wypalanie DPF. Podpiął się w lewym ............

 

Podobno tak ... nie mam i nie miałem DPF-a więc nie potwierdzę na 100% ale układ próbuje sztucznie dociążyć silnik podczas wypalania DPF-a włączając wszystko co może ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piterro napisał:

do Insigni zamontował "pseudo" diodę informującą o uruchomieniu wypalanie DPF

to dioda LED ;)
Testowałem podłączenie do grzałki lusterka: u mnie podczas wypalania ogrzewanie lusterek NIE załącza się.

Natomiast załączane jest ogrzewanie tylnej szyby, i do tego obwodu możesz podłączyć diodę LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 20:00, Zbir napisał:

Natomiast załączane jest ogrzewanie tylnej szyby, i do tego obwodu możesz podłączyć diodę LED.

W które konkretnie miejsce się wpiąłeś? Z chęcią zrobię u siebie tak samo... Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.