Skocz do zawartości

Budżetowe ogrodzenie


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić w chałupie w Szczecinie ogrodzenie, bo już się rozpada. Z racji tego, że przebywam tam dwa razy w roku, chcę zrobić wersję budżetową. Najpierw się przymierzałem do wersji klinkier plus metalowe przęsła, ale koszty przerastają moje możliwości. Zacząłem się zastanawiać nad prostą wersją, przęsła plus metalowe słupki. Ma ktoś takie rozwiązanie ? Jeśli tak to gdzie kupowaliście ? Polećcie może coś on-line z dowozem. 

No i pytanie jak coś takiego się prezentuje i jak rozwiązana jest kwestia podmurówki. Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Też szukam taniej wersji ogrodzenia więc jak coś znajdziesz to daj znać. Myślałem zrobić slupki na podmurowce wylewanej. Słupki z rury 50mm mam, siatki trochę też. Jak zacząłem liczyć, że potrzebuję 54m3 betonu żeby to wylać to słabo mi się zrobiło. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jakieś 3 lata temu. Wys 1.6 słupki systemowe + panele. Drut grubszy, ocynkowany i malowane proszkowo. do tego podmurówki 30cm (częściowo wkopane w ziemię). W sumie 75mb ogrodzenia + furtka.

Zapłaciłem 6415zł brutto z montażem i demontażem starego ogrodzenia.

Jak dla mnie efekt super, cena także.

Montaż polegał na tym, że wykopywali dziury, pionowali słupki i je zalewali, podmurówkę montowali na suchym betonie. Ekipie 10os zajęło to 1/2 dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, amciek napisał:

Hej,
Też szukam taniej wersji ogrodzenia więc jak coś znajdziesz to daj znać. Myślałem zrobić slupki na podmurowce wylewanej. Słupki z rury 50mm mam, siatki trochę też. Jak zacząłem liczyć, że potrzebuję 54m3 betonu żeby to wylać to słabo mi się zrobiło. Szukam dalej.

Masz pół kilometra ogrodzenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amciek napisał:

Hej,
Też szukam taniej wersji ogrodzenia więc jak coś znajdziesz to daj znać. Myślałem zrobić slupki na podmurowce wylewanej. Słupki z rury 50mm mam, siatki trochę też. Jak zacząłem liczyć, że potrzebuję 54m3 betonu żeby to wylać to słabo mi się zrobiło. Szukam dalej.

Mi nie do końca o to chodzi. Ja bardziej myślę o takim rozwiązaniu:

 

wariant_1_orlando.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amciek napisał:


Ile takie cudo za mb wychodzi? I z czego to jest zrobione.

stal ocynkowana malowana proszkowo. Przęsło 120X200 około 350-450 zł w zależności od wzorów. Do tego słupki i akcesoria montażowe. Razem z bramą na 18 metrów ogrodzenia wyszło mi 6000 zł za materiał. Nie wiem ile jeszcze robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, bergerac napisał:

Zacząłem się zastanawiać nad prostą wersją, przęsła plus metalowe słupki. Ma ktoś takie rozwiązanie ? Jeśli tak to gdzie kupowaliście ? 

No i pytanie jak coś takiego się prezentuje i jak rozwiązana jest kwestia podmurówki. Z góry dzięki za rady.

 

Z racji minimalizacji kosztów ja skłaniam się ku wersji AM (absolutne minimum :phi:), czyli słupki stalowe stawiane osobno, bez podmurówki. Przęsła z desek z lokalnego tartaku, gdzie - o ile dobrze zrozumiałem panią - m.kw. deski do długości 175cm ma kosztować 12,30, szerokość i długość wg uznania klienta.

Nurtuje mnie jeszcze tylko jedna sprawa: czy zrobić płot zupełnie bez ozdobników, czy też jednak słupki wypuścić ponad sztachety i zaakcentować je nasadami/daszkami? Takimi lub innymi... :hmm::phi:

 

1df6d69a4e8197725ca4afd79440.jpg.6b84c3d247acdd2f089757a3aa5555b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, romano11 napisał:

Z racji minimalizacji kosztów ja skłaniam się ku wersji AM (absolutne minimum :phi:), czyli słupki stalowe stawiane osobno, bez podmurówki. Przęsła z desek z lokalnego tartaku, gdzie - o ile dobrze zrozumiałem panią - m.kw. deski do długości 175cm ma kosztować 12,30, szerokość i długość wg uznania klienta.

 Te deski dasz poziomo czy pionowo (jak sztachety)?

I z czego te deski, bo na ogrodzenia to sosna nie bardzo. Sztachety najczęściej robi się z olchy i jak nie ma kontaktu z gruntem to takie drewniane płoty stoją ponad 20/30 lat bez żadnych konserwacji.

Jak ma być trwale i tanio to gotowy betonowy z przęseł i już, choć piękny nie jest;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, amciek napisał:


Załamałes mnie. Jak pomnozylem to razy moja długość to emoji51.png

 

Zależy co kto szuka i gdzie. Ja chciałem proste ogrodzenie, te popularne panele bardzo mi się spodobały, za ogrodzoneniem mam las, więc nie chciałem go zasłaniać. W ciągu jednego wieczoru wysłałem 15 zapytań o oferty do ok firm + ofert z allegro. Dostałem 12 odp, wybrałem najtańszą i jestem zadowolony.

Kolega wymyślił sobie bardziej zawiłe panele, wykonane z alu + 2 bramy, zapłacił pod 80kzł za ok 50m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, volf6 napisał:

 Te deski dasz poziomo czy pionowo (jak sztachety)?

I z czego te deski, bo na ogrodzenia to sosna nie bardzo. Sztachety najczęściej robi się z olchy i jak nie ma kontaktu z gruntem to takie drewniane płoty stoją ponad 20/30 lat bez żadnych konserwacji.

Jak ma być trwale i tanio to gotowy betonowy z przęseł i już, choć piękny nie jest;]

 

Pierwotnie planowałem pionowo, jak zwykłe konwencjonalne :phi: sztachety. Poziome też nie są złe, ale może kiedy indziej...

Co do materiału - to uwzględniając cenę będzie to raczej sosna, kontaktu z gruntem mieć nie będzie, ale nie zostawię jej surowej, tylko potraktuję jakimś impregnatem koloryzującym, co by zwiększyć maksymalnie żywotność i nadać jakiś odcień, niekoniecznie w kolorze drewna, tylko np. zielony z czarnymi słupkami (mam fioła na punkcie drewna w kolorze zielonym, stąd okna, drzwi i dach mają być w takim właśnie odcieniu ;/  :serducha:).

Betonu mam dość w mieście, więc tutaj wolę materiały naturalne, jak kostka granitowa, drewno i stal  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bergerac napisał:

właśnie nad taką podmurówką się zastanawiam :hmm: dużo łatwiej i taniej niż lana. tylko słupki trzeba wtedy zalać betonem.

A ta z ciekawości - po co Wam ta podmurówka? Ani to ładne ani tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bergerac napisał:

właśnie nad taką podmurówką się zastanawiam :hmm: dużo łatwiej i taniej niż lana. tylko słupki trzeba wtedy zalać betonem.

imho znacznie praktyczniejsza od lanej. U mnie przy zakładaniu ogródka okazało się że nie ma jak podjechać koparką i wywrotką aby nie zniszczyć kostki. Panowie w ciągu 15min rozebrali da przęsła wyciągając panele, podmurówki a potem całe słupki z betonem. Po robocie wszystko ponownie wsadzili i wypionowali. Przy lanej było by masę zabawy.

 

12 godzin temu, luccass napisał:

A ta z ciekawości - po co Wam ta podmurówka? Ani to ładne ani tanie...

 

Podmurówkę zawszę można zanurzyć w ziemi. U mnie jest ok 20cm w ziemii i ok 10 na zewn. Bardzo to pomaga w zabezpieczenie przy przerastaniu roślin. Z jednej strony od sąsiada mam zwykłą siatkę i jest kiepsko, nie da się wykosić trawy z siatki, trzeba ręcznie wyrywać. Też przerastają większe rośliny, które wyrywać trzeba z obu stron. Poza tym przy małych różnicach w poziomie gruntu pozwala to na różnicę (u mnie jest np wyżej kilka cm bo jest nasypana kora).

Jak się nie podoba płaska szara powierzchnia to jest we wzorki i inne kolory ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sherifJa jestem zwolennikiem jakis kamyków w linii ogrodzenia. Też nieco zabezpieczą przez chwastami od sąsiadów i da się kosiarką wykosić 'na równo'. Wszystko co wystaje ponad poziom trawnika jest upierdliwe przy koszeniu. Jeśli do zgubienia jest zbyt duża różnica poziomów, to faktycznie bez murka może być ciężko. Ale to co kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Poza tym przy małych różnicach w poziomie gruntu pozwala to na różnicę (u mnie jest np wyżej kilka cm bo jest nasypana kora).

 

Sama kora robi Ci różnicę poziomów czy ziemia robi różnicę między działkami? Te murki chyba nie mają cech murków oporowych - trzymają wyższy poziom ziemi bez uginania/deformacji/pękania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał:

@sherifJa jestem zwolennikiem jakis kamyków w linii ogrodzenia. Też nieco zabezpieczą przez chwastami od sąsiadów i da się kosiarką wykosić 'na równo'. Wszystko co wystaje ponad poziom trawnika jest upierdliwe przy koszeniu. Jeśli do zgubienia jest zbyt duża różnica poziomów, to faktycznie bez murka może być ciężko. Ale to co kto woli ;)

 

Po kamyczkach to się średnio kosi, poza tym musiały być z dwóch stron, żeby nie przerastało przez ażurowe ogrodzenie.

 

48 minut temu, DamianB napisał:

 

Sama kora robi Ci różnicę poziomów czy ziemia robi różnicę między działkami? Te murki chyba nie mają cech murków oporowych - trzymają wyższy poziom ziemi bez uginania/deformacji/pękania?

 

Rabatka w sumie, czasem trochę kora trochę ziemia, ale jest to 2-5cm, nie więcej. JEżeli się więcej podleje to przynajmniej nie przecieka i nie spływa na drugą stronę. Przy samej siatce jak podlewam a mam mały spadek to leci do sąsiada.  Te betony prefabrykowane są dość mocne, jak się wkopie do połowy, zrobi podsypkę i zaklinuje w słupkach te te kilka cm zmieni na nich wrażenia nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sherif napisał:

Te betony prefabrykowane są dość mocne, jak się wkopie do połowy, zrobi podsypkę i zaklinuje w słupkach te te kilka cm zmieni na nich wrażenia nie robią.

 

Pytam, bo u rodziców na ogródku (RODOS), są wkopane jakieś 40-letnie betonowe bloczki i oddzielają różnicę dwóch poziomów, około 20cm, i się kładą pod ciężarem ziemi - ale nie wiem jak głęboko są wkopane.

Z kolei ten betonowy bloczek o wysokości 20cm z ogrodzeń systemowych pękł po nadepnięciu na płaskim przez dziecko znajomej, które waży mniej niż 20kg. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamianB napisał:

 

Pytam, bo u rodziców na ogródku (RODOS), są wkopane jakieś 40-letnie betonowe bloczki i oddzielają różnicę dwóch poziomów, około 20cm, i się kładą pod ciężarem ziemi - ale nie wiem jak głęboko są wkopane.

Z kolei ten betonowy bloczek o wysokości 20cm z ogrodzeń systemowych pękł po nadepnięciu na płaskim przez dziecko znajomej, które waży mniej niż 20kg. :hmm:

 

Przy 20cm siła naporu jest znacznie większa. Stare bloczki to też nie to samo co wibrowane nowe elementy. Ja kawałek swojego próbowałem unicestwić i nie było łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.