Skocz do zawartości

Ciśnienie w dolocie w dieslu


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Auto to 3.0 diesel bmw bez dpf 2006 rok. Za intercoolerem prowadzi do silnika metalowa rura z dwoma gumowymi kolankami. Jedno kolanko (ok 25cm dł) pękło na mniejszej krzywiźnie i auto zaczęło kopcić i osłabło. Pękła guma na ok 5 cm ale te włókna w srodku nie popękały. Wyczyściłem to kolanko odtłuściłem, pęknięcie zalałem superglue (chyba średnio zadziałał ale już nie wnikałem) i całe kolanko zakleiłem tak na 6x oplecioną taśmą przylepną taką z nitkami (duct tape a la MacGyver firmy 3M). I działa i zaczął jechać jak jeszcze chyba nigdy przez dwa lata jak go mam. Pytanie jakie tam jest ciśnienie w tych rurach- czy poradziłem sobie na miesiąc czy na pare godzin jazdy?

 

EDIT- odpowiedz np. 1 bar mi nic nie powie- bardziej chodzi mi o to czy jest takie jak w dmuchanym baseniku mojej córki czy w dętce roweru? W baseniku taśma pomoże w dętce nie- stad pytam :P bo nie wiem jak szybko potrzebuje nowej części a nie mam czasu za bardzo za tym teraz chodzić i nie wiem czy bardzo musze go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął kopcić i osłabł, bo powietrze mu uciekało w komorę i nagle miał mocno za bogatą mieszankę. Jak zaczął jechać lepiej niż przed awarią, to znaczy, że już jakiś czas była nieszczelność, ino na tyle mała, że się nie rzucała w oczy.

Jeśli taśma oryginalna 3M, to może to długi czas wytrzymać, bo cholerstwo mocne jest. Może, ale nie musi. Ale skoro działa, to ja bym rolkę wrzucił do bagażnika i się nie przejmował, tylko na spokojnie szukał nowego kolanka. Może niekoniecznie oryginał, może jakieś tuningowe będzie tańsze, a równie dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak ratował przewód gumowy pomiędzy intercoolerem a dolotem w silniku Forda 1.8TDCI [90KM]. Po miesiącu ta taśma mu puściła, olej z turbiny działa nie korzystnie w tym wypadku. Zależy ile jeździsz. Jak potrzebujesz doraźnie, to na próbę przejechałbym się żwawiej tak żeby turbina "miała co robić" po tym zobaczył taśma puchnie i czy jest szczelna. Jak będzie ok to doraźnie bym pojeździł bez szaleństw oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w dolocie w różnych silnikach moze byc różne. Tak zwane soft turbo mają do 1at (ok polowa ciśnienia w kole teojego auta).

Mocne silniki ktore bez turbo nie pojadą- takie jak twoje moga mieć od 1 at do 3 at.

Standardowo mozna przyjąć ze u ciebie moze tam być ok 1,5 do 2 at. Czyli z grubsza tyle co w niedopompowanej oponie auta osobowego.

Tą rurę postaraj się wymienić. Bedziesz jeździł spokojnie. Peknac moze w kazdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.