Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Odcięcie posadzki garażu od kostki brukowej

Featured Replies

Napisano

Nie chciałbym aby kostka brukowa położona przed garażem bezpośrednio stykała się z wylewką w garażu - planuję na styku wsadzić jakąś 2cm dylatację ze styropianu. Nie wiem czy to coś da, czy nie, ale mam wrażenie, że dzięki temu mniej ciepła ucieknie z garażu i posadzka w okolicach bramy garażowej nie będzie przemarzać. 

 

Pytanie tylko czym od góry ładnie wykończyć taką dylatację? :hmm: Są jakieś silikony barwione, które można stosować na zewnątrz? Miał ktoś podobny problem? :)

Napisano

Można dać jakiś Fix All albo masę butylenową tylko po co? Piach i tak wszystko zbiegiem czasu zakryje, wilgoć i tak styropian wciągnie itd.

Napisano
2 godziny temu, luccass napisał:

Nie chciałbym aby kostka brukowa położona przed garażem bezpośrednio stykała się z wylewką w garażu - planuję na styku wsadzić jakąś 2cm dylatację ze styropianu. Nie wiem czy to coś da, czy nie, ale mam wrażenie, że dzięki temu mniej ciepła ucieknie z garażu i posadzka w okolicach bramy garażowej nie będzie przemarzać. 

 

Pytanie tylko czym od góry ładnie wykończyć taką dylatację? :hmm: Są jakieś silikony barwione, które można stosować na zewnątrz? Miał ktoś podobny problem? :)

Da .. bedą kulki styropianu latały w powietrzu :phi:. Co byś nie dał, to i tak to nie zabezpieczy przed wychładzaniem a 2cm tego nie zmienią choćbyś dał najlepszą piankę.

Zakańcza się zwykle kątownikiem, dalej kostka.

Napisano
  • Autor
Można dać jakiś Fix All albo masę butylenową tylko po co? Piach i tak wszystko zbiegiem czasu zakryje, wilgoć i tak styropian wciągnie itd.
A to są te wynalazki, które stosuje się przy wypełnianiu dylatacji np. płyt na parkingach? Właśnie coś takiego mi się przypomniało widziałem i pewnie by się nadało...

tapatalked

Napisano
  • Autor
Da .. bedą kulki styropianu latały w powietrzu :phi:. Co byś nie dał, to i tak to nie zabezpieczy przed wychładzaniem a 2cm tego nie zmienią choćbyś dał najlepszą piankę.
Zakańcza się zwykle kątownikiem, dalej kostka.
Spałbym spokojniej :) ciepło i tak będzie uciekało, ale może chociaż nieco mniej..

tapatalked

Napisano
3 godziny temu, luccass napisał:

A to są te wynalazki, które stosuje się przy wypełnianiu dylatacji np. płyt na parkingach? Właśnie coś takiego mi się przypomniało widziałem i pewnie by się nadało...

Tak, masa butylowa. Z tym, że musiałbyś to mieć w zagłębieniu żeby się do opon nie przykleiło. To nigdy nie zastyga. Tylko z wierzchu robi się po kilku latach: "skórka".

Fix All to uniwersalny, polimerowy klej/uszczelniacz. Trzyma się niemal wszystkiego, nawet wilgotnego. Tężeje po 24h i ma konsystencję gumy. Odporny na warunki atmosferyczne. Ma odpowiedniki innych firm ale nie wiem czy równie dobre.

Napisano
7 godzin temu, luccass napisał:

Spałbym spokojniej :) ciepło i tak będzie uciekało, ale może chociaż nieco mniej..

tapatalked
 

Masz ogrzewany garaż ?

 

Tego nie da się zrobić idealnie, ta uszczelka w bramach myślisz że jest taka szczelna i stanowi barierę dla róźnicy większych temp ? To cienka guma .. ja bardziej się skupiłem nad zabezpieczeniem ścianki fundamentowej pod wjazdem (chyba to się belka podwalinowa nazywa :hmm:), tak aby nie przemarzało i nie było mostku do ściany budynku.

Napisano
3 godziny temu, Joki napisał:

Tak, masa butylowa. Z tym, że musiałbyś to mieć w zagłębieniu żeby się do opon nie przykleiło. To nigdy nie zastyga. Tylko z wierzchu robi się po kilku latach: "skórka".

Fix All to uniwersalny, polimerowy klej/uszczelniacz. Trzyma się niemal wszystkiego, nawet wilgotnego. Tężeje po 24h i ma konsystencję gumy. Odporny na warunki atmosferyczne. Ma odpowiedniki innych firm ale nie wiem czy równie dobre.

Jak to rozjedzie to będzie miał ładne stempelki na nowej kostce, że będzie mógł obwód koła dokladnie policzyć :phi:.

Te Fixy IMHO  nie wytrzymają jeżdżenia po nich oraz zmiennych warunków, nacisku i tarcia.

Napisano
7 godzin temu, luccass napisał:

A to są te wynalazki, które stosuje się przy wypełnianiu dylatacji np. płyt na parkingach? Właśnie coś takiego mi się przypomniało widziałem i pewnie by się nadało...

tapatalked
 

Jak już to daj epoksyd, czyli z czego robi się posadzki przemysłowe, ale imho to nie warto w to się bawić.

Napisano
Dnia 7.12.2017 o 14:14, luccass napisał:

 

 

Pytanie tylko czym od góry ładnie wykończyć taką dylatację? :hmm: Są jakieś silikony barwione, które można stosować na zewnątrz? Miał ktoś podobny problem? :)

Jeśli już chcesz styropian, to przykryć go musisz czymś elastycznym. Mnie brukowcy szczelinę wypełnili betonem - niestety bruk pracuje i po 2 miesiącach miałem sieczkę - wybrałem i zasypałem piaskiem - ale ja mam tylko wiatę i mnie to rybka

W Twoim przypadku myślę że da radę zwykły silikon lub fuga silikonowa - widziałem różne kolory w casto czy jakim innym lerua, jest w tubach jak zwykły silikon

Napisano
Dnia 8.12.2017 o 20:01, sherif napisał:

Masz ogrzewany garaż ?

 

Tego nie da się zrobić idealnie, ta uszczelka w bramach myślisz że jest taka szczelna i stanowi barierę dla róźnicy większych temp ? To cienka guma

Dlatego u siebie dodałem od wewnętrznej strony drzwi jeszcze "szczotkę garażową".

Dnia 8.12.2017 o 20:01, sherif napisał:

.. ja bardziej się skupiłem nad zabezpieczeniem ścianki fundamentowej pod wjazdem (chyba to się belka podwalinowa nazywa :hmm:), tak aby nie przemarzało i nie było mostku do ściany budynku.

Pod wjazdem mam trójwarstwową ścianę fundamentową z izolacją styropianem. A na górze styropianu wbudowane koryto odpływu liniowego.

Napisano
4 godziny temu, Lucyfer napisał:

Dlatego u siebie dodałem od wewnętrznej strony drzwi jeszcze "szczotkę garażową".

Pod wjazdem mam trójwarstwową ścianę fundamentową z izolacją styropianem. A na górze styropianu wbudowane koryto odpływu liniowego.

szczotka nie ma wpływu na szczelność ..

4 godziny temu, Lucyfer napisał:

Dlatego u siebie dodałem od wewnętrznej strony drzwi jeszcze "szczotkę garażową".

Pod wjazdem mam trójwarstwową ścianę fundamentową z izolacją styropianem. A na górze styropianu wbudowane koryto odpływu liniowego.

Przy trójwarstwowych problemu nie ma, ale takich już nikt raczej nie robi. Problem jest w tym miejscu z dwuwarstwową, czyli co zrobić z kostką nad styropianem.

Napisano
7 godzin temu, sherif napisał:

szczotka nie ma wpływu na szczelność ..

U mnie ma dosyć zdecydowaną, bo się rozkłada na podłodze i dodatkowo uszczelnia szparę, a do tego tworzy z uszczelką izolującą komorę powietrzną.

7 godzin temu, sherif napisał:

Przy trójwarstwowych problemu nie ma, ale takich już nikt raczej nie robi. Problem jest w tym miejscu z dwuwarstwową, czyli co zrobić z kostką nad styropianem.

To samo, co przy trójwarstwowej. Wylać po zewnętrznej stronie styropianu belkę, tak żeby nad styropianem zabudować liniowe koryto odpływowe, trochę je wcinając w istniejący próg i w nową belkę. Spokojnie osóbówki wytrzyma.

Napisano
2 godziny temu, Lucyfer napisał:

U mnie ma dosyć zdecydowaną, bo się rozkłada na podłodze i dodatkowo uszczelnia szparę, a do tego tworzy z uszczelką izolującą komorę powietrzną.

Może o różnych szczetkach myślimy, ale takie przyklejany nie dadzą szczelnej bariery ..

2 godziny temu, Lucyfer napisał:

To samo, co przy trójwarstwowej. Wylać po zewnętrznej stronie styropianu belkę, tak żeby nad styropianem zabudować liniowe koryto odpływowe, trochę je wcinając w istniejący próg i w nową belkę. Spokojnie osóbówki wytrzyma.

Można, ale to sporo dodatkowej roboty i kosztów. Można dać grubą blachę nad styro, którą dociśnie piasek + kostka.

Napisano
2 godziny temu, sherif napisał:

Może o różnych szczetkach myślimy, ale takie przyklejany nie dadzą szczelnej bariery ..

Zdecydowanie o różnych, bo ja piszę o przykręcanych w aluminiowym grzbiecie i długości włosia rzędu 30 - 40 mm. Te przyklejane to sobie do szafy przesuwnej przed kurzem można stosować.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.