Skocz do zawartości

Oklejenie dachu folia czy sa jakies minusy?


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam zeby okleic dach folia tak zeby wygladalo jak polakierowane. Czy to sie nie zwulkanizuje czy nie wniknie w lakier? Generalnie auto przez wieksza czesc dnia stoi na dworze w upale i sniegu. Jak to snieg i slonce znosi? Roznica w cenie pomiedzy roznymi warsztatami jest kosmiczna od 600 do 1400zl za lusterka i dach. Nigdy z tym nie mialem doczynienia moze leci z nami specjalista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem kiedyś dwuletnią, granatową folię z boku srebrzystej CR-V. Błotnik i jedne drzwi były zaklejone.

Nie było żadnej różnicy.

Ponoć po 5-6 latach coś już widać bo nieoklejony lakier bardziej się rysuje, matowiejei płowieje. Tak mówili Ci, którzy odkupowali starsze auta z korpo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Joki napisał:

Ponoć po 5-6 latach coś już widać bo nieoklejony lakier bardziej się rysuje, matowiejei płowieje. Tak mówili Ci, którzy odkupowali starsze auta z korpo.

 

Ale jak się zrobi symetrycznie, to nie powinno wcale boleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grogi napisał:

 

Ale jak się zrobi symetrycznie, to nie powinno wcale boleć...

Bardziej sie boje, ze mi to w lakier wejdzie albo go uszkodzi. W salonie mnie jeszcze uszczesliwiaja jakas cermiczna powloka ciekawe czy to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujekcybul napisał:

Bardziej sie boje, ze mi to w lakier wejdzie albo go uszkodzi. W salonie mnie jeszcze uszczesliwiaja jakas cermiczna powloka ciekawe czy to nie przeszkadza.

Nic nie wejdzie. Tylko go zabezpieczy dodatkowo. Czasami klej po odklejeniu zostaje. Wtedy toluen i bezpiecznie się zmywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Nigdy z tym nie mialem doczynienia moze leci z nami specjalista?

Jak fachowcy przykleją, to jak będzie potrzeba poprawią i zerwą bez śladu :oki:. Ja bym sobie zrobił dach na czarny połysk, tylko temu połyskowi z folii daleko nawet do fabrycznego czarnego lakieru, nie mówiąc o szkle :ogien:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, amazaque napisał:

Jak fachowcy przykleją, to jak będzie potrzeba poprawią i zerwą bez śladu :oki:. Ja bym sobie zrobił dach na czarny połysk, tylko temu połyskowi z folii daleko nawet do fabrycznego czarnego lakieru, nie mówiąc o szkle :ogien:.

Ja tez polysk i IMO wyglada jak lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał:

Jak fachowcy przykleją, to jak będzie potrzeba poprawią i zerwą bez śladu :oki:. Ja bym sobie zrobił dach na czarny połysk, tylko temu połyskowi z folii daleko nawet do fabrycznego czarnego lakieru, nie mówiąc o szkle :ogien:.

Chyba czarnym autem nie jeździłeś... Latem masakrycznie się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, torelek napisał:

Chyba czarnym autem nie jeździłeś... Latem masakrycznie się nagrzewa.

Biały niezauważalnie mniej - chyba białym autem nie jeździłeś :phi:. Latem wszystkie samochody na słońcu się nagrzewają, a jak powiedział klasyk "kobietom w ciąży jest ciężej" :hehe: ;]. Żeby nie zacytować totalnego klasyka - "jak wieje w lecie to też jest zimno" ;l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29 styczeń 2018 o 16:08, wujekcybul napisał:

Tak sie zastanawiam zeby okleic dach folia tak zeby wygladalo jak polakierowane. Czy to sie nie zwulkanizuje czy nie wniknie w lakier? Generalnie auto przez wieksza czesc dnia stoi na dworze w upale i sniegu. Jak to snieg i slonce znosi? Roznica w cenie pomiedzy roznymi warsztatami jest kosmiczna od 600 do 1400zl za lusterka i dach. Nigdy z tym nie mialem doczynienia moze leci z nami specjalista?

Hej,

 

nic ci nie wejdzie w lakier

Dach jest dosc plaski i oklejanie mozna powiedziec banalnie proste.

Sama folia to od kilkudziesieciu do ponad 100zl/m2

Szerokosc folii 123 badz 152cm a jaka dlugosc dachu...to policz.

Po latach folie nalezy podgrzac do sciagania bo na mrozie to ni huhu.

Uwazam, ze 1400zl to jakis kosmos sa dach, skoro cale auto to 3-4k

A dlaczego chcesz oklejac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nic ci nie wejdzie w lakier

Dach jest dosc plaski i oklejanie mozna powiedziec banalnie proste.

Sama folia to od kilkudziesieciu do ponad 100zl/m2

Szerokosc folii 123 badz 152cm a jaka dlugosc dachu...to policz.

Po latach folie nalezy podgrzac do sciagania bo na mrozie to ni huhu.

Uwazam, ze 1400zl to jakis kosmos sa dach, skoro cale auto to 3-4k

A dlaczego chcesz oklejac?

 

Bo kolor mocno nietypowy i czarny bądź szary dach i lusterka będa pasowały.

 

7308342_webseat-ibiza-031h.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.