Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Co to za czujnik i jaki ma wpływ na pracę silnika?

Featured Replies

Napisano

Nagle mój Nissan Terrano zaczął dymić na początku uruchomienia silnika. Silnik wysokoprężny 2.7 TDI. Podczas pracy na wolnych obrotach też trochę bardziej dymił. Dymił też podczas przyśpieszania. Poza tym wóz normalnie jeździł.

Wcześniej tego nie było.

Przy okazji zbiegło się to z utrudnionym hamowaniem, tak jakby wspomaganie hamulców raz działało, a raz nie, a gdy nacisnąłem pedał hamulca i jednocześnie chciałem dodać gazu to nie było reakcji silnika i obroty się nie zwiększały.

 

Okazało się, że jakimś cudem odczepił się mały gumowy wężyk od jakiegoś czujnika. Po wciśnięciu wężyka na miejsce problemy ustąpiły.

 

Co to jest za czujnik, za co odpowiada i jak to współgra z ogólnym sterowaniem pracą silnika?

 

42sjr.jpg

 

 

Edytowane przez fred77

Napisano

Wyglada to na jakis elektrozawor sterujacy podcisnieniem, ale czego to by trzeba bylo popatrzec dokad ida wezyki z podcisnieniem... egr, turbosprezarka?

Edytowane przez PAWELwaw84

Napisano

Tu nie chodzi o czujnik, ale o podciśnienie. Sam piszesz ze obwód podcisnienia byl nieszczelny. Hamulce wspomagane sa podciśnieniem. Jak go nie bylo to i serwo nie działało.

A sterowanie silnikiem? A choćby kąt wyprzedzenia wtrysku, albo dawka rozruchowa może być sterowana podcisnieniem.

Ale na szczescie za 0 zł usunąłeś usterkę.

Napisano
  • Autor
3 godziny temu, PAWELwaw84 napisał:

Wyglada to na jakis elektrozawor sterujacy podcisnieniem, ale czego to by trzeba bylo popatrzec dokad ida wezyki z podcisnieniem... egr, turbosprezarka?

To nie jest elektrozawór. Wygląda mi na czujnik podciśnienia. Przy lepszym świetle zobaczyłem, że jest do niego podłączony jeden przewód elektryczny, którego drugi koniec jest jednym z czterech przewodów wtyczki przepływomierza.

Napisano

Ale opaskę na niego założyłeś aby ponownie nie spadł ?

Napisano
  • Autor
9 minut temu, damianX napisał:

Ale opaskę na niego założyłeś aby ponownie nie spadł ?

Jeszcze nie, bo muszę takiej poszukać. Mam gdzieś taką sprężystą. Musi być mała, bo wężyk ma chyba 7mm średnicy.

Napisano

W tym miejscu to wystarczy zwykła zaciskowa plastikowa.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.