Skocz do zawartości

Montaż magnetyzerów


stilak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów montował w autku magnetyzery(na przewody paliwowe i powietrzne)? Jeżeli tak, to proszę o opinię na temat ich ewentualnego wpływu na obniżenie spalania i wzrost mocy silnika. Będę wdzięczny za informacje. Opinie z allegro już przeczytałem, ale jest to prawdopodobie opinia subiektywna. Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów montował w autku magnetyzery(na

> przewody paliwowe i powietrzne)? Jeżeli tak, to proszę o opinię

> na temat ich ewentualnego wpływu na obniżenie spalania i wzrost

> mocy silnika. Będę wdzięczny za informacje. Opinie z allegro już

> przeczytałem, ale jest to prawdopodobie opinia subiektywna.

> Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam.

Zdania są podzielone, jednak bardzo rzadko mozna zobaczyć wykresy z hamowni potwierdzajace działanie magnetyzerów. Odważe się przedstawić następująca tezę, im starszy i mniej precyzyjny system zasilania silnika w mieszankę paliwowo-powietrzna tym szanse na pozytywny wpływ magnetyzera wieksze. Natomiast często mozna zaobserwować zmniejszenie temperatury głowicy i spadek toksyczności spalin. Kupiłem kiedyś okazyjnie za flaszkę najnowszy produkt Maksora "Dynamic fuel" i po zamontowanu w 2 litrowym Mitsubishi nie wystapiły żadne zmiany, które mógłbym odczuć a na hamownie szkoda mi było kasy. Natomiast zamontowanie samoróbki z magnesów neodymowych w starym Zuku zasilanym LPG przyniosło pozytywnw efekty w postaci zdecydowane bardziej równomiernej pracy silnika, zmniejszenie spalanie i zwiększenia predkosci maksymalnej(tego ostatniego nie moge potwierdzic poniewaz stan techniczny samochodu był taki że zaprzestałem jazdy po przekroczeniu 60 km/h - nie byłem w stanie utrzymać auta na psie ruchu, jednak własciciel był bardzo zadowolony i twierdzi że był w stanie przekroczyć 100 km/h) Jest to jedyny pozytywny wpływ magnetyzera, który moge potwierdzić. Zwiększenie parametrów silnika o kilkanascie procent i takie też zmniejszenie zuzycia paliwa to kompletne bajki i nabijanie potencjalneo klienta w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to i prawda o ty zuku, nie mniej w nowoczesnych konstrukcjach magnetyzer to tylko wydane pieniadze. W któryms z tygodnikow motoryzacyjnych robiono test na hamowni i jedyny pozytek z magnetyzerów maja tylko sprzedajacy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie na

> to:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=104067068

Wpisz dobrze adres bo sie nie otwiera rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie na

> to:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=104067068

To jest najlepsze z tej strony "Robert B.Laughlin, Horst J.Stärmer, Daniel C.Tsui w roku 1998 otrzymali nagrodę Nobla" .

Nie dopisali tylko, że za odkrycie kwantowego efektu Halla to jest

dyskretnych wartości oporu elektrycznego w temperaturach kilku kelwinów

i w polach magnetycznych kilku tesli

(magnesy nadprzewodzące dużo większe niż te do medycznego rezonansu magnetycznego).

rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów montował w autku magnetyzery(na

> przewody paliwowe i powietrzne)? Jeżeli tak, to proszę o opinię

> na temat ich ewentualnego wpływu na obniżenie spalania i wzrost

> mocy silnika. Będę wdzięczny za informacje. Opinie z allegro już

> przeczytałem, ale jest to prawdopodobie opinia subiektywna.

> Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam.

nie kupuj jak producent by umiał to sam by obnizył zużycie

nic to nie daje daje tylko kasę sprzedawcy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że w każdym czasie znajdą się ludzie mówiący że ich wynalazki są niezrozumiane przez epokę. crazy.gif Pewnie w 2% przypadków tak jest ale w przypadku magnetyzerów nie ma to zastosowania. To że osoby wykształcone w danej dziedzinie dają się kroić za dany projekt jeszcze niczego nie dowodzi. Znałem kiedyś osobiście inżyniera od mechaniki, który był entuzjastą preparatu "Militek" który to preparat miał wyeliminować jakikolwiek olej silnikowy i zachować silnik auta w doskonałym stanie. zlosnik.gif oczywiście stosował on też i magnetyzery i pytany o efekt zawsze miał jedną słuszną odpowiedź sam wiesz jaką. Pozdrawiam. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Myślę że w każdym czasie znajdą się ludzie mówiący że ich

> wynalazki są niezrozumiane przez epokę. Pewnie w 2% przypadków

> tak jest ale w przypadku magnetyzerów nie ma to zastosowania. To

> że osoby wykształcone w danej dziedzinie dają się kroić za dany

> projekt jeszcze niczego nie dowodzi. Znałem kiedyś osobiście

> inżyniera od mechaniki, który był entuzjastą preparatu "Militek"

> który to preparat miał wyeliminować jakikolwiek olej silnikowy i

> zachować silnik auta w doskonałym stanie. oczywiście stosował

> on też i magnetyzery i pytany o efekt zawsze miał jedną słuszną

> odpowiedź sam wiesz jaką. Pozdrawiam.

To dlaczego nie wiedzą tego Hołowczyce, Herby, Kuzaje, itp. itd. tylko wszyscy jak jeden mąż stosują w swoich rajdówach magnetyzery. To samo robią serwisy tuningowe. Poprawiają swoje i klientów samopoczucie ? Na analizatorze spalin żywcem widziałem zmianę spalonej mieszanki na rzecz ekologii. Mierzone przed założeniem i 5 min. po założeniu na rozgrzanym silniku. Zakładane po raz pierwszy na polonezie Atu z jednopunktowym wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlaczego nie wiedzą tego Hołowczyce, Herby, Kuzaje, itp. itd.

> tylko wszyscy jak jeden mąż stosują w swoich rajdówach

> magnetyzery. To samo robią serwisy tuningowe. Poprawiają swoje i

> klientów samopoczucie ? Na analizatorze spalin żywcem widziałem

> zmianę spalonej mieszanki na rzecz ekologii. Mierzone przed

> założeniem i 5 min. po założeniu na rozgrzanym silniku.

> Zakładane po raz pierwszy na polonezie Atu z jednopunktowym

> wtryskiem.

Robia to dlatego że magnetyzery w jakimś minimalnym stopniu wpływaja pozytywnie na prace silnika a napewno nie wnoszą nic negatywnego. Bardzo się zawiodłem kiedy kupując Stilo stwierdziłem że nie pokazuje zuzycia paliwa na biegu jałowym. Tak jak stwierdziłem na początku tego wątka kupiłem kiedyś za flaszeczkę Dynamic Fuel, czyli jak twierdzi jego producent najbardziej zaawansowany magnetyzer. Z ciekawości chciałem go zamontować w Stilonie i zobaczyć czy wskazanie zuzycia paliwa na biegu jałowym się zmieni, byłby to obiektywny wskaźnik działania lub niedziałania tego wynalazku. Może pokusze się o analize spalin przed i po montażu. Obiecuje zdać relacje z działania tego urzadzenia w Stilo JTD. Na koniec może doleje jeszcze trochę oliwy do ognia, proszę zapoznać się z Tym!!! wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo magnetyzery to sciema, ich potencjalne korzystne efekty daja sie mierzyc jedynie w UKM (urojonych koniach mechanicznych) a calosc opera sie o psychologiczny efekt uczucia lekkosci w portfelu (przeciez cos za te kase musialem dostac). W skrocie; szkoda kasy i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam magnetyzery amerykańskie od 6 lat w silniku 1.2 16V... powiem

> krótko... PIC NA WODE

Stilak....i to ci powinno wystarczyc ,nasze argumenty + argumenty urzytkownika tej sciemy od 6 lat rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

WYBOR NALEZY DO CIEBIE 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilak....i to ci powinno wystarczyc ,nasze argumenty + argumenty

> urzytkownika tej sciemy od 6 lat

> WYBOR NALEZY DO CIEBIE

Zawsze biorę pod uwagę Wasze opinie. JUŻ WYBRAŁEM - NIEEEEEEEE!!!!!!. Kończę ten wątek. Dzięki za zainteresowanie tym tematem. drive.gif30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem ....... białe tarcze zegarów stilakowi.

No to juz lepiej .........przynajmniej nikt ci nie obiecywal ze jak zmienisz tarcze na biale ,stilak zacznie szybciej jezdzic hahaha.gifhehe.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to juz lepiej .........przynajmniej nikt ci nie obiecywal ze jak

> zmienisz tarcze na biale ,stilak zacznie szybciej jezdzic

No nie, ale efekt widoczny(w przeciwieństwie do magnetyzerów). hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie, ale efekt widoczny(w przeciwieństwie do magnetyzerów).

Jaki widoczny ,jaki widoczny dawaj foty hehe.gifczekamy 20.GIF30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ......a jak prezentują sie z podświetleniem w ciemnościach? , bo

> inni narzekali na zbyt intensywne przebijanie

> podświetlenia.........

W ciemnościach efekt jest niesamowity, a jeżeli chodzi o przebijanie, to jest przecież regulacja natężenia światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ciemnościach efekt jest niesamowity, a jeżeli chodzi o przebijanie,

> to jest przecież regulacja natężenia światła.

To zapodaj fote z podswietleniem alien.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cieszę się. Wyobraź sobie,że robiłem sam, a jestem początkujący w

> cyfrówkach.

Kurna ja nie o zdjeciach pisalem tylko o zrobionych ,,na bialo" zegarach rotfl.gif :,ale zdjecia tez w porzo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurna ja nie o zdjeciach pisalem tylko o zrobionych ,,na bialo"

> zegarach :,ale zdjecia tez w porzo

Fotki wieczorne zapodam, jak zrobię, a tarcze zegarów - z allegro(60zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotki wieczorne zapodam, jak zrobię, a tarcze zegarów - z

> allegro(60zł).

Dobra bo tez sie przymierzam, i chce sobie poogladac czy bedzie pasilo zakrecony.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotki wieczorne zapodam, jak zrobię, a tarcze zegarów - z

> allegro(60zł).

On się pyta, czy zegary sam zamontowałeś, czy może zleciłeś komuś ten montaż smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> On się pyta, czy zegary sam zamontowałeś, czy może zleciłeś komuś ten

> montaż

Robiłem to sam, trwało za pierwszym razem ok. 2godzin, bo musiałem demontować jeszcze raz dla ustawienia wskazówek( za pierwszym razem źle się ustawiły). Drugi raz to ok. godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imo magnetyzery to sciema, ich potencjalne korzystne efekty daja sie

> mierzyc jedynie w UKM (urojonych koniach mechanicznych) a calosc

> opera sie o psychologiczny efekt uczucia lekkosci w portfelu

> (przeciez cos za te kase musialem dostac). W skrocie; szkoda

> kasy i czasu.

Hey

jeździłem pare lat na 4 mocnych maksorach założonych na rurę gazową w espero. Wrażenie po ok 1500 tys km mialem takie, jakby silnik miał większą elastyczność i od niższych obrotów ciągnął ale , to było tylko wrażenie, co do zużycia paliwa - ponieważ miałem w tym czasie również robionego chipa pod gaz w vtechu spalanie spadło z tego względu o ok 3 litry. Nie potrafię powiedzieć jaki procent i czy w ogóle można ten spadek przypisać działaniu magnetyzerów. Efekt dla mnie istotny to eksploatacja przez 95000 km. Tylko raz sprawdzałem instalację pod względem regulacji mniej więcej w połowie przebiegu, i nic nie trzeba było robić. Silnik sprawował się bez najmniejszych zarzutów i nic się nie działo. Lałem olej, zmieniałem filtry i jazda. 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Arek, Ty znasz się może z Grzegorzem Grzybem lub Przemkiem Mazurem ?

> tj. tymi co jeżdżą Suzuki Ignis Super 1600 ?

Tylko tak z widzenia, ale mój kumpel zna sie dobrze z Grzybem to jak coś chcesz od niego to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem ....... białe tarcze zegarów stilakowi.

Zgdnie z obietnicą zapodaję fotkę białych tarcz zegarów w warunkach nocnych. Podświetlenie zegarów - maksymalne.

276940553-noc.jpg

wstawiłem obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie, to jeździsz na czuja.

Ha ha. Nie. Zdjęcie nie oddaje tego, co widzą oczy. Uwierz mi, wyglądają naprawdę fajnie. Fotkę robiłem specjalnie bez lampy, bo podobno są opinie (jakoweś), że tarcze przeświecają, a to nieprawda! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.