Skocz do zawartości

Gipsowanie, szpachlowanie, tynkowanie plastikowego kanału w ścianie


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, sprawa jak w temacie. Wziąłem się za remont salonu i w końcu chcę schować kable do TV. Wykułem już bruzdę, teraz się tylko zastanawiam czym zaszpachlować ścianę, czy zwykłą masa szpachlowa będzie się plastikowego kanału trzymać? Kanał się chowa na grubość tynku czyli jakiś 1 cm.

IMG_20180731_201653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skodan napisał:

Panowie, sprawa jak w temacie. Wziąłem się za remont salonu i w końcu chcę schować kable do TV. Wykułem już bruzdę, teraz się tylko zastanawiam czym zaszpachlować ścianę, czy zwykłą masa szpachlowa będzie się plastikowego kanału trzymać? Kanał się chowa na grubość tynku czyli jakiś 1 cm.

Ja wstępnie mocowałem kanał klejem, a dopiero na koniec równałem masą szpachlową. Minęło 4 lata od roboty i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skodan napisał:

Dzięki za sugestie.

 

Co do rozwiązania z płyta regipsową to też brałem je pod uwagę, ale akurat nie mam takiego kawałka, a kupowanie całej płyty średnio mi się widzi.

Jeżeli gdzieś w okolicy budują się nowe bloki, a raczej urządzają mieszkania, wystarczy zajrzeć do kontenera obok :) Na pewno znajdziesz taki kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, skodan napisał:

Panowie ...

 

U siebie przepust do kabli TV ze starego kanału DGP robiłem tak:

- kucie, odpylenie

- kanał mocowany na piance niskoprężnej po zwilżeniu muru wodą

- zatarłem klejem elastycznym do płytek zatapiając siatkę z włókna szklanego, siatka marginesy 10 cm na mur.

- grunt i gładź

 

Wyszło bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.