Skocz do zawartości

Umowa na gaz


Kamil_123

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru dostawcy gazu ziemnego. Na rynku jest paru dostawców, ale szczerze nawet nie wiem jakie kryteria brać pod uwagę dokonując wyboru. Oczywiście chodzi o to, aby było jak najtaniej, ale pewnie każdy ma swoje triki i postanowienia pisane drobnym druczkiem i na koniec mimo ewentualnych różnic jednostkowych do zapłaty wyjdzie mniej więcej tyle samo. Pójść po najniższej linii oporu i podpisać umowę z PGNiG? Jeśli tak na co zwracać uwagę - dotychczas mieszkam w bloku gdzie mam gaz ziemny i po prostu płacę rachunki do zarządcy. Przy przeprowadzce do domu będzie to wyglądało odrobinę inaczej (gaz będzie wykorzystywany do ogrzewania + kuchenka). Interesują mnie szczególnie wszelkie aspekty związane z częstotliwością opłat, prognozami, rozliczeniami itd. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wybierasz grupę taryfową w której będziesz rozliczany. 

Potem częstotliwość odczytów i sposób podawania odczytu. Z grupą są związane opłaty stałe i zmienne ale szczegóły poznasz u konkretnego sprzedawcy gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomrad napisał:

Przede wszystkim wybierasz grupę taryfową w której będziesz rozliczany. 

Potem częstotliwość odczytów i sposób podawania odczytu. Z grupą są związane opłaty stałe i zmienne ale szczegóły poznasz u konkretnego sprzedawcy gazu. 

Grupa zależy od zużycia, oczywiście można pani na początku na ściemniać, ze tylko będzie się ziemniaki gotować, ale po roku i tak zakwalifikują grupę w zależności od zużycia. Z grupą są (zazwyczaj) powiązane ilości odczytu. Z tymi szczegółami to bym się nie rozpędzał, sam próbowałem się dowiedzieć od czego zależy opłata stała/dytrybucyjna i PGNNiG nie potrafił mi odpowiedzieć 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.